Czym jest audyt stron internetowych?

Inne

Prowadząc własną stronę internetową, ważne jest, żeby zadbać o to, jak czuje się osoba, która z danej strony korzysta. Ciężko jest jednak to zrobić, nie znając się na temacie, a sama strona jest nasza, przez patrzymy na nią dość przychylnym okiem. Audyt stron internetowych polega na przeprowadzeniu przez niezależną firmę ocenę jakości naszej strony, co pozwoli nam nie tylko na poprawę jakości korzystania ze strony, ale też zwiększy nasze zasięgi.

Dlaczego audyt stron internetowych jest taki ważny?

W dzisiejszych czasach widzimy dosłownie wojnę różnych mniejszych i większych firm. Tym o co walczą w tej wojnie firmy to klient. Dlatego to, gdzie wyświetli się nasza strona i czy zostanie zauważona pierwsza, jest tak ważne. Klienci mają tendencję do korzystania z usług danej strony po tym, jak już coś na niej kupi, o ile zostaną spełnione jego oczekiwania. Więc jeśli strona naszego konkurenta będzie wyświetlała się częściej niż nasza i będzie pozycjonowana wyżej, to jest spora szansa, że stracimy ogromną ilość klientów. Jedynym rozwiązaniem jest zwiększenie zasięgu naszej strony, tak żeby prześcignęła konkurencję.

Odpowiedni audyt naszej strony zapewni nam o wiele większe zasięgi, poprzez zmiany na naszej stronie takie jak:

• Poprawne wykorzystanie słów kluczowych
• Poprawę jakości tekstów
• Dostosowanie strony do algorytmów przeglądarki
• Poprawienie naturalnego ruchu na stronie

Ważne jest wynajęcie profesjonalnego audytu, ponieważ jest to sprawa bardzo delikatna i ciężko jest wszystko przeprowadzić, jeśli firma, którą wynajmujemy, nie posiada odpowiedniego doświadczenia. Jeśli audyt zostanie źle wykonany, nasza strona może mieć większe problemy z pozycjonowaniem niż poprzednio.

Na co trzeba szczególnie uważać?

Wiele ludzi przeprowadzając audyt stron internetowych, nie bierze tego na poważnie. Jeśli jest to dla nas możliwe, nie zwracajmy aż tak uwagi na cenę, ponieważ dobry specjalista jest wart swojej ceny. Jeśli zapłacimy komuś profesjonalnemu, to możemy być pewni, że pieniądze te w niedalekiej przyszłości się zwrócą.