Dlaczego stawiamy na ciepły montaż okien?

Inne

Przychodzi taki moment, że musimy wyremontować nasze mieszkanie lub duży dom albo akurat jest to końcowy etap budowy naszej nowej nieruchomości. Wówczas przychodzi czas, aby wybrać okna, które jednak powinny być trwałe i oczywiście estetyczne. Wówczas od razu słyszymy od doświadczonych instalatorów, że najlepiej jest wybrać ciepły montaż okien. Możliwe, że wcześniej nawet nie słyszałeś o takich metodach, ale warto się nimi zainteresować, bo rzeczywiście takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce. Okazuje się też, że takie metody stopniowo wypierają z rynku tych usług montaż tradycyjny.

Nowe technologie w montażu okien

Można by oczywiście zadać pytanie, dlaczego wiele osób interesuje się nowymi technologiami, skoro stare do tej pory w miarę dobrze się sprawdzały? Nieustannie wszyscy dążymy do ułatwienia sobie pracy, a także do bardziej korzystnych parametrów technicznych szczególnie wtedy, gdy chodzi o okna. Wiadomo przecież, że w tym miejscu zawsze będą jedne z największych strat ciepła, co można zobaczyć na przykład z wykorzystaniem kamery termicznej. Jeżeli stosujemy ciepły montaż okien, to możemy bardzo skutecznie uporać się z takimi deficytami. Najważniejszym atutem takich technologii jest właśnie bardziej skuteczna izolacyjność termiczna. Oczywiście, zanim zaczną być realizowane takie prace montażowe, to specjaliści powinni być wybrani odpowiednio tak, aby orientowali się w tego typu montażu. Więcej o tym na domszczelny.pl

Kluczowe atuty ciepłego montażu

Największym atutem stosowania takich technologii jest właśnie znacznie lepsze uszczelnienie warstwy izolacyjnej w złączach okien. Takie uszczelnienie jest przy tym zastosowane z obydwu stron. Dzięki temu nie powstają mostki termiczne oraz straty energii. Nie będzie też występować zawilgocenie i zagrzybienie ścian. Jednym słowem jakość codziennej egzystencji mieszkańców będzie po prostu znacznie poprawiona. Najprościej mówiąc, w przypadku ciepłego montażu chodzi o to, aby zastosować trzy warstwy uszczelniające. Jest to warstwa środkowa, wewnętrzna i zewnętrzna. To wielokrotne uszczelnienia i daje właśnie tak dobre rezultaty.