Do czego nam potrzebny chirurg plastyczny?

Inne

Coraz częściej można zauważyć zainteresowanie chirurgią plastyczną i coraz mniej osób wstydzi się o tym, rozmawiać. Powody popularności takich usług medycznych są naturalne, a chodzi przecież o poprawę naszego wyglądu. Zarówno kobiety jak też mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę na to, jak wyglądają, bo ma to bardzo duże znaczenie w życiu osobistym oraz zawodowym. Jak wiadomo, chirurg plastyczny może nam pomóc zmienić wygląd nosa lub oczu, nie mówiąc już o tym, że mogą być usunięte zmarszczki lub lepiej wyprofilowane usta. Naturalnie nie zawsze operacje są rekomendowane, bo każdy przypadek jest inny i do każdego pacjenta podchodzi się indywidualnie.

Czy operacja zawsze nam jest potrzebna?

Okazuje się też, że w wielu sytuacjach własna ocena pacjenta, jeśli chodzi o estetykę, jest po prostu błędna. Żyjemy przecież w czasach, gdy każdy chce wyglądać idealnie, bo w dużej mierze wzorujemy się tu na pewnych kalkach medialnych dotyczących tego, jak wyglądają znane osoby. W efekcie nawet bardzo młodzi ludzie będą popadać w bardzo duże kompleksy i subiektywnie bardzo źle oceniają swój wygląd, dążąc do perfekcji. Dlatego za każdym razem, zanim już chirurga plastyczna umówi nas na zabieg, musi być przeprowadzony bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem. Zadaniem lekarza jest uzmysłowienie, że na przykład pacjent się myli, ale także czasami może zachęcić do operacji.

Operacje, które są konieczne

Okazuje się, że czasami operacje plastyczne będą rekomendowane na przykład przez laryngologów. Jedną z najbardziej powszechnych sytuacji jest krzywa przegroda nosowa, która będzie uniemożliwiać nawet prawidłowe oddychanie. Poza tym coraz częściej na zabiegi decydują się kobiety, które nie są zadowolone z wyglądu swoich warg sromowych. Tu też czasami zabieg będzie zalecać lekarz z uwagi na występujący ból lub dyskomfort podczas współżycia albo wykonywania zwykłych codziennych czynności takich jak, choćby jazda na rowerze. Zawsze jednak, zanim zdecydujemy się na zabiegi z obszaru medycyny estetycznej, konieczna jest obiektywna ocena specjalisty.