Jak zostać prawnikiem?

Inne

Jesteś tegorocznym maturzystą? Zastanawiasz się na jakie studia powinieneś udać się po skończeniu liceum? Jesteś humanistą? Szukasz ciekawych inspiracji w tym temacie? Zależy Ci na tym by po skończonych studiach posiadać pewny i stały zawód? Jeżeli tak, to koniecznie powinieneś zapoznać się z właśnie tym tekstem. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Dobry wybór

Odpowiedni wybór studiów może wpłynąć na całe Twoje przyszłe życie, dlatego bardzo istotne jest to by rozważyć wszystkie za i przeciw. Jednymi z najlepszych studiów, na które może udać się przyszły humanista są studia prawnicze. Jest to kierunek, po którym można pracować w naprawdę bardzo wielu zawodach i zarabiać dobre pieniądze. Przyszły prawnik musi jednak spełnić szereg wymagań i warunków koniecznych do dostania się na ten kierunek.

Jak się dostać?

Studia prawnicze są bardzo przyszłościowe, w związku z czym dosyć ciężko się na nie dostać. Bardzo ważne jest by zdać maturę z języka polskiego oraz historii na możliwe jak najlepszy wynik – są to bowiem przedmioty najczęściej brane pod uwagę podczas rekrutacji na prawo. Warto, również posiadać dobry wynik z matury z języka obcego.

Jaki uniwersytet wybrać?

Studia prawnicze są realizowane na bardzo wielu polskich uniwersytetach, zarówno na tych państwowych jak i na prywatnych. Co do zasady studia ukończone na państwowej uczelni mają obecnie zdecydowanie większy prestiż. Jednak największą renomą cieszą się wydziały prawa tych uniwersytetów:

– Uniwersytet Jagielloński
– Uniwersytet Warszawski
– Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
– Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie