Koparka, czy to dobry pomysł na własny biznes?

Inne

Koparka to ważna maszyna wykorzystywana w budownictwie, która służy do wykonywania robót ziemnych. Przeznaczona jest do oddzielania urobku oraz ładowania go na maszyny transportowe bądź na składowiska.

Rodzaje maszyn

Istnieją duże koparki, które wykorzystywane są do ciężkich wykopów oraz niewielkie maszyny służące do kopania na mniejszą skalę. W zależności od osprzętu roboczego, wyróżniamy:
1. Koparka przedsiębierna pracuje na dnie wykopu. Przeznaczona do wykonywania rowów o dużych objętościach.
2. Koparka podsiębierna ustawiana jest na górnej krawędzie wykopu, nie zjeżdża w dół.
3. Koparka chwytakowa służy do wybierania gruntów z wody oraz obszarów nawodnionych. Przeznaczona do wykonywania głębokich wykopów, ale o małych średnicach, np. rowy pod studnię, pogłębiania kanałów.
4. Koparka zbierakowa wykorzystywana do wykopów zarówno na dużych jak i małych obszarach, wąskich rowów do układania instalacji w ziemi prostych do odspajania.

Wynajem urządzenia z operatorem czy bez?

Każde większe miasta w Polsce mają w swojej ofercie usługi z zakresu prac budowalnych oraz ziemnych. Służą również wypożyczeniem koparki. Maszynę można wynająć z operatorem lub bez. Osoba obsługująca koparkę, posiadająca odpowiednie uprawnienia, zagwarantuje prawidłowe wykonaną pracę.
Cennik dzierżawienia koparki zależy od stawek w okolicy. Zazwyczaj wynajem maszyny z operatorem jest liczony godzinowo i wynosi 70-150 zł na godzinę. W przypadku wynajęcia samej koparki płacimy za cały dzień jej użytkowania. Jest to koszt w wysokości 350-500 zł za dzień. Więcej na https://slktransport.pl/oferta/wynajem-maszyn-budowlanych-i-wywrotek/

Własny biznes

Jak widać wynajem koparki nie jest wcale taki tani. Warto więc zainwestować w własny biznes. Początkowo można ulokować kapitał w minikoparkę, która będzie służyć do wykonywania nieskomplikowanych robót ziemnych. Nie będzie konieczny zakup ani wynajem lokalu. Wystarczy biurko i dostęp do Internetu. Nie początku nie potrzeba wiele, aby zacząć zarabiać.