WIADOMOŚCI

STOWARZYSZENIE

ZNANI ze STUDZIANKI

ZABYTKI

CZYTELNIA

PARTNERSTWA I WSPÓŁPRACA

 

 

►►►Zdjęcia dzieci ze szkoły podstawowej w Studziance galeria tutaj:
https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6062564639173132849

►►7.12.2015 r. do Szkoły Filialnej w Studziance zawitał prawdziwy Mikołaj. Na początek opowiedział dzieciom o trudnościach jakie musi pokonywać z powodu braku śniegu i o konieczności poruszania się innymi pojazdami. Następnie obdarował uczniów wspaniałymi prezentami. Pamiętał też o tych dzieciach które z powodu choroby nie mogły być w szkole. One również otrzymały podarunki. Dziękujemy Święty Mikołaju.

►►10.11.2015 roku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Filialnej w Studziance recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Następnie wraz z wychowawcą zapalili znicze przy pomniku obok budynku szkoły. Oddali też hołd wszystkim którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny w miejscach pamięci i na cmentarzu tatarskim.

►►Dnia 29.10.2015 r. w Szkole Podstawowej w Łomazach odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, w tym również uczniów Szkoły Filialnej w Studziance. Na wstępie dyrektor szkoły – pani Anna Filipiuk serdecznie powitała zebranych rodziców   i zaproszonych gości oraz uczniów klas IV – VI, a szczególnie gorąco oczywiście wszystkich pierwszaków, bo to przecież ich święto. Na początku dzieci z klas pierwszych zaprezentowały część artystyczną. Oprócz recytacji wierszy o tematyce patriotycznej oraz dotyczących zdobywanych w szkole wiadomości i umiejętności, zaśpiewały kilka piosenek. Potem złożyły uroczyste ślubowanie, po czym pani dyrektor Anna Filipiuk dokonała pasowania ich na uczniów klasy pierwszej i złożyła im serdeczne gratulacje. Następnie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Życzenia sukcesów w nauce świeżo upieczonym „Pierwszakom” złożyli również zaproszeni goście i przekazali swoje prezenty. Upominki uczniowie otrzymali też od klasy VI, a uczniowie ze Studzianki dodatkowo wspólne pamiątki od wychowawcy oraz kolegów i koleżankę z klasy III. Na koniec uczniów klas I czekał smaczny poczęstunek.

 

►►►14.05.2015 r. dzieci ze szkoły w Studziance uczestniczyły w wycieczce na Farmę Iluzji mieszczącej się w miejscowości Mościska (mazowieckie) relacja fotograficzna https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6150171220891310737

►►► 21.10.2014 w Szkole Filialnej w Studziance odbyło się ślubowanie dzieci z klasy I. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach – pani Anna Filipiuk, Radny naszej miejscowości – pan Marek Wilbik, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Arseniuk oraz Rodzice dzieci z klas  0 – II.  Na początku uczniowie klasy I i II pod kierunkiem wychowawcy pani Wiesławy Kobrzyńskiej przedstawili część artystyczną pt. „Wyprawa do czterech krain”. Następnie dzieci z klasy I złożyły ślubowanie i zostały przez Panią Dyrektor pasowane na „prawdziwych” uczniów. Potem dzieci dostały upominki, ale oczywiście najwięcej prezentów otrzymali uczniowie klasy I, po czym wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek. Wiesława Kobrzyńska

Galeria zdjęć Agnieszki Arseniuk, Danuty Kowaleńko i Wiesławy Kobrzyńskiej:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6072989302264506545

►►►15.10.2014 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy I i II Szkoły Filialnej w Studziance wraz z wychowawcami: Elżbietą Szczęsną i Wiesławą Kobrzyńską wyjeżdżali na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Najpierw obejrzeli w kinie film pt. „Pszczółka Maja”, który nauczył ich wzajemnej pomocy i tolerancji. Następnie wszyscy udali się do Państwowej Straży Pożarnej, gdzie z wielkim zainteresowaniem oglądali pojazdy strażackie i sprzęt gaśniczy a także słuchali opowiadania pana strażaka i zadawali pytania celem poszerzenia swej wiedzy na temat pracy w tym zawodzie. Wszyscy pełni wrażeń i w świetnych humorach wrócili do szkoły.

►►►Dzieci z klasy „0” oraz uczniowie z klasy I (obecnie II) i III (obecnie IV w SP w Łomazach) ze Szkoły Filialnej w Studziance w ubiegłym roku szkolnym włączyli się w zbiórkę nakrętek. Nakrętki uzbierane wcześniej a także w okresie wakacji zostały przekazane do Szkoły Podstawowej w Łomazach skąd będą zabrane przez przedsiębiorstwo „Komunalnik” zajmujące się gospodarką odpadami. Stamtąd zostaną przekazane do jednej z fundacji zajmującej się pomocą dzieciom niepełnosprawnym.

►►►Dnia 07.09.2014 dzieci z klasy „0” i uczniowie z klas I – II Szkoły Filialnej w Studziance  jak co roku uczestniczyli w akcji „Sprzątania świata”. Wyposażeni w worki ruszyli do walki ze śmieciami zalegającymi teren położony przy głównej drodze wiodącej przez wieś oraz w pobliżu szkoły i świetlicy. Następnie uzbierane śmieci zostały posegregowane i umieszczone w odpowiednich kontenerach znajdujących się przy świetlicy.

 Galeria zdjęć:
https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6062564639173132849►►►
Zdjęcia dzieci ze szkoły podstawowej w Studziance galeria tutaj:
https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6062564639173132849


►►►02.06.2014. Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klasy I i III Szkoły Filialnej w Studziance razem z wychowawczyniami wyjeżdżali  na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Odwiedzili Multimedialną Bibliotekę „Barwną” dla Dzieci i Młodzieży, gdzie wzbogacili swoją wiedzę w zakresie literatury, czasopism i możliwości korzystania z gier, audiobooków  czy też filmów. Natomiast w Interaktywnym Centrum Naukowym "Multicentrum” zostali podzieleni na 3 grupy, w których poprzez gry i zabawy rozwijali swoją sprawność posługiwania się językiem angielskim a także zestawem komputerowym, tworząc różne ciekawe animacje. Z kolei podczas zajęć tzw. „logikit” wszyscy musieli wykazać dużą cierpliwość, logiczne myślenie i umiejętności konstrukcyjne. Złożyli również wizytę w redakcji „Słowa Podlasia”. Tutaj poznali pracę dziennikarza i dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje gazeta.
foto
https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6025876188746298017

Wiesława Kobrzyńska

►►►Dnia 29.05.2014 w Szkole Filialnej w Studziance zorganizowano wycieczkę do  Białegostoku i Białowieży. Na wspólną wyprawę dzieci z tej szkoły wybrały się wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Huszczy. Na początku obejrzały wesoły, ale też zawierający treści wychowawcze spektakl pt. "Szpak Fryderyk" w Białostockim Teatrze Lalek. Natomiast w Białowieży odwiedziły Białowieski Park Narodowy a w nim Rezerwat Żubrów i Muzeum Przyrodniczo - Leśne, gdzie wzbogaciły swoją wiedzę na temat wyglądu i trybu życia różnych  zwierząt. W Parku Pałacowym oglądały zabytkowe budowle. Z kolei na Szlaku Dębów Królewskich podziwiały stare rozłożyste dęby i związane z nimi historie. Nie zabrakło również ciekawych pamiątek oraz fajnych zdjęć. Podczas integracyjnego wyjazdu dzieci z obu szkół wzajemnie poznały się i pomimo deszczowej pogody wróciły zadowolone i pełne wrażeń. Relacja fotograficzna Grzegorza Wysockiego

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6020574069991847569►►►26.05.2014 r. Dzień Matki i Dzień Ojca to szczególnie ważne dni w życiu każdego dziecka. W Szkole Filialnej w Studziance połączono oba święta i  zorganizowano wspólne Święto Rodziny. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy I i III pod kierunkiem wychowawczyń: Elżbiety Szczęsnej i Wiesławy Kobrzyńskiej przygotowali program artystyczny. Zaprezentowali montaż słowno - muzyczny „Naszym kochanym Rodzicom”. Śpiewali piosenki i recytowali wiersze,w których wyrażali swoją wdzięczność i miłość. Następnie złożyli Rodzicom szczere i z serc płynące życzenia. Na koniec występu zaśpiewali gromkie „Sto lat” oraz wręczyli własnoręcznie wykonane piękne kwiaty i inne upominki. Wspólne spotkanie, przebiegające w serdecznej atmosferze, sprawiło wszystkim wiele radości.

Wiesława Kobrzyńska
 

►►►Uczniowie ze Szkoły Filialnej w Studziance brali udział w Powiatowym Konkursie  "Eko - zabawka", organizowanym przez Multicentrum w Białej Podlaskiej z okazji Światowego Dnia Ziemi. Zabawkę należało wykonać wyłącznie z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych. Nasi uczniowie wykonali ciekawe i pomysłowe zabawki. Szczególne gratulacje należą się tym uczniom, którzy jako jedyni zajęli całe podium, pozostawiając dzieciom z innych szkół wyłącznie wyróżnienia.

Szymon Arseniuk - I miejsce

Mikołaj Wysocki - II miejsce

Mateusz Niedźwiedź - III miejsce

►►►21.03.2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej Szkoły Filialnej w Studziance pod okiem nauczycieli – Elżbiety Szczęsnej i Wiesławy Kobrzyńskiej wykonały piękną Marzannę, w przenośni oznaczającą zimę. W dniu 21.03.2014r.  wybrały się  na wycieczkę nad miejscową rzekę Zielawę, gdzie dokonali symbolicznego pożegnania mroźnej pory roku. Wrzucając zimową pannę do wody recytowali wierszyk o zimie, a w drodze powrotnej wszyscy radośnie śpiewali piosenki dotyczące wiosny i z zaangażowaniem szukali  w przyrodzie jej znaków. Wiesława Kobrzyńska

►►►Karnawał to doskonały czas na organizowanie imprez integracyjnych i zabaw tanecznych nie tylko dla dorosłych, ale też i dla dzieci. 5 lutego 2014r. w Szkole Filialnej w Studziance odbył się bal karnawałowy dla dzieci i rodziców. Na początku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Maluchy z klasy „0” deklamowały wiersz, a uczniowie klasy pierwszej i trzeciej przedstawili inscenizację pt.: „Dwunastu Braci”. Imprezę swoją obecnością uświetnili goście: Wicestarosta Powiatu Bialskiego – Jan Bajkowski, Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach – Anna Filipiuk, Wójt Gminy Łomazy – Waldemar Droździuk i Przewodniczący Rady Gminy Łomazy – Wiesław Bańkowski. Wesołe konkursy prowadzone przez nauczycieli szkoły dostarczyły wiele radości uczestnikom. Karnawałowy bal dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy zawsze wykazują duże zaangażowanie w sprawy szkoły, również i tym razem przygotowali słodki poczęstunek i smaczne kanapki.

Wiesława Kobrzyńska

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5979409305856314881
 

►►►O szkole w prasie tutaj

►►►17.01.2014r. Tradycyjnie już dzieci z klasy „0” oraz uczniowie z klas I i III Szkoły Filialnej w Studziance uczcili Dzień Babci i Dziadka. Na wstępie uroczystości kierownik szkoły – Wiesława Kobrzyńska serdecznie powitała zebranych gości. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyń - pani Elżbiety Szczęsnej i pani Wiesławy Kobrzyńskiej. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec występu swoim Babciom i Dziadkom złożyli życzenia. Wszyscy głośno zaśpiewali gromkie 100 lat i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Podczas święta panował bardzo miły nastrój a Babcie i Dziadkowie mogli przyjemnie spędzić czas na wspólnych rozmowach Wiesława Kobrzyńska

zdjęcia tutaj:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5971361410820880401

 

►►►Duży sukces ucznia klasy I Szkoły Filialnej w Studziance – Mateusz Niedźwiedź zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka z okazji Świąt Bożego Narodzenia” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 4 – Szkołę Podstawową nr 8 w Jaworznie. Gratulacje Mateusz.

 ►►►W dniu 11.10.2013 r. w Szkole Filialnej w Studziance odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Na wstępie kierownik szkoły – Wiesława Kobrzyńska serdecznie powitała zebranych rodziców i zaproszonych gości: Wicestarostę Powiatu Bialskiego – Pana Jana Bajkowskiego, sekretarza gminy Łomazy – Panią Mariannę Łojewską, Dyrektora Zespołu Szkół w Łomazach – Panią Annę Filipiuk, Przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Agnieszkę Arseniuk i Panią Agnieszkę Wilbik – w zastępstwie radnego naszej miejscowości Pana Marka Wilbika.

Na początku dzieci z klasy pierwszej i ich starsi koledzy z klasy trzeciej zaprezentowali wspólną część artystyczną. Oprócz wierszy o tematyce patriotycznej oraz dotyczących zdobywanych w szkole wiadomości i umiejętności przedstawili też humorystyczną scenkę związaną z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa w szkole. Potem dzieci z klasy pierwszej złożyły uroczyste ślubowanie, co potwierdziły swoim „podpisem”       w postaci „ odciśniętego palca”, po czym pani dyrektor Anna Filipiuk dokonała pasowania ich na uczniów i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Następnie wszyscy goście złożyli uczniom gratulacje, życzenia sukcesów w nauce i przekazali upominki. Prezenty uczniowie otrzymali również od Rady Rodziców, wychowawcy klasy i kolegów z klasy III. Na koniec wychowawca – Wiesława Kobrzyńska podziękowała wszystkim za udział  w uroczystości a rodzice zaprosili gości, nauczycieli i dzieci na poczęstunek galeria zdjęć https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5945022379354717569

Wiesława Kobrzyńska

Szkoła Podstawowa w Studziance w zamiarze miała powstać jeszcze w latach 20-tych XX wieku. Ostatni imam tatarski Maciej Bajrulewicz przekazał plac po meczecie pod budowę szkoły w 1921 roku. Jednak budynek postał dopiero po wojnie w II poł. lat 40-tych. Szkołę do dnia dzisiejszego opuściły rzesze absolwentów. Bardzo miło sobie wspominam 4 lata spędzone w tej szkole.

Galeria zdjęć rok szkolny 2012/2013 zob. tutaj: https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5883272432489374865

 

[photogallery/photo00025547/real.htm]
[photogallery/photo00027644/real.htm]

Zamieszczone zdjęcia są mojego autorstwa i Angeliki Kukawskiej autorstwa, chronione są ustawą o prawie autorskim z 4 lutego 1994. Rdz. 2 art. 8.2. Dz. U. 2000 r. Nr 80 poz. 904  z póź. zm. Wszelkie przetwarzanie lub wykorzystywanie zdjęć i opisu bez zgody autora jest Z A B R O N I O N E !