WIADOMOŚCI

STOWARZYSZENIE

ZNANI ze STUDZIANKI

ZABYTKI

CZYTELNIA

PARTNERSTWA I WSPÓŁPRACA

 

 

WIADOMOŚCI


Zamieszczone teksty są mojego autorstwa i chronione są zgodnie z ustawą o prawie autorskim z 4 lutego 1994. Rdz. 2 art. 8.2. Dz. U. 2000 r. Nr 80 poz. 904  z póź. zm. Wszelkie przetwarzanie lub wykorzystywanie zdjęć i opisu bez zgody autora jest Z A B R O N I O N E !

►►►Studzianka bierze udział w akcji Podwórko Talentów NIVEA, w której możemy wygrać wyjątkowy plac zabaw w naszej miejscowości! Zachęcamy do głosowania CODZIENNIE na

hhttps://podworko.nivea.pl/ranking?province_id&district_id&city=studzianka&fbclid=IwAR2jlVu_zJ3stMfdgPjDeHBzm2FUTyug46dqAPRgjPZYsiEOjpydQug8RsY

Aby oddać swój głos, należy uprzednio zarejestrować się na podanej wyżej stronie internetowej. Zachęcamy do głosowania co 24 godziny! Liczymy na Wasze wsparcie! http://www.studzianka.pl/dla%20turysty.htm

►►►W niedzielę 28 kwietnia 2019 odbyły się spływy na trasie Wisznce-Studzianka i Studzianka-Perkowice. udział w nich wzięło 40 osób.

►►►11 maja 2019 w świetlicy w Studziance odbyło się III WIOSENNE SPOTKANIE Z PIOSENKĄ LUDOWĄ. Wystąpiły zespoły ludowe z powiatu bialskiego: Luteńka z Koszoł, Biesiadnicy z Żeszczynki, Poranna Rosa z Korczówki, Spiewam bo lubię z Łomaz, Kaczeńce z Czosnówki oraz Studzianczanie. Wydarzenie zorganizowała grupa śpiewacza "Studzianczanie".

►►►1 maja 2019r. Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka oraz Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej zorganizowało Półmaraton Kajakowy na Orientację. z Wisznic do Studzianki.

►►► Ukazał się 39-ty numer kwartalnika Echo Studzianki. Zachęcamy do lektury pobierz

►►►14.04.2019 Kamil Czarny Łukaszuk strzelił bramkę w wygranym meczu A klasy Niwy Łomazy 5-3 z Perłą Sławatycze.

►►►07.04.2019 Kamil Czarny Łukaszuk strzelił bramkę w wygranym meczu a klasy Niwy Łomazy na wyjeździe 3-1 z Twierdzą Kobylany.

►►►Szymon Kożuchowski uczen klasy VIIIA zajął drugie miejsce w II gminnym konkurs wiedzy pod hasłem „Tadeusz Kościuszko – nasz patron”. Gratulujemy. Konkurs odbył się w szkole w Łomazach.

►►►16 marca 2019 roku Kamil Czarny Łukaszuk strzelił bramkę w zremisowanym 3-3 meczu sparingowym Niwy Łomazy z Bugiem Hanna.

►►►13 marca 2019r. Łukasz Węda głosami Internautów został zwycięzcą plebiscytu "Nasz Autorytet 2018" w dziedzinie Kultura organizowanym przez tygodnik Podlasiak i Stowarzyszenie Przez PRYZMAT. Pamiątkową statuetkę odebrał podczas uroczystej gali w Białej Podlaskiej z rąk Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka.

►►►12 marca minęła 340 rocznica nadania ziemi społeczności tatarskiej w Studziance przez króla Jana III Sobieskiego. 12.03.1679 aktem w Gronie król nadał ziemię w Studziance Samuelowi Romanowskiemu i jego żonie Reginie z Kieńskich. Od tego czasu datuje się osadnictwo tatarskie na Południowym Podlasiu.

►►►9 marca 2019 roku Kamil Czarny Łukaszuk strzelił bramkę w przegranym 1-2 meczu sparingowym Niwy Łomazy z Janowią Janów Podlaski.

►►►9 marca 2019 roku Tomasz Krywczuk z czasem zajął 6 miejsce podczas zawodów Dzień Kobiet na Sportowo na dystansie 5 km, który został rozegrany w Białej Podlaskiej 09.03.2019 Osiągnął znakomity czas 17 minut i 33 sekundy. Z kolei Łukasz Węda był 13 z czasem 18:44 podczas tych zawodów. Wygrał Grigorij Swituch z Brześcia z czasem 15:48.

►►►7 marca 2019 roku z inicjatywy Radnego Gminny Łomazy Grzegorza Wysockiego odbyło się zebranie dotyczące drogi powiatowej Koszoły-Studzianka w którym udział wzięło 50 osób. e.

►►►21 lutego 2019 roku dzieci ze Studzianki w ramach ferii zimowych pojechały do Siedlec. W trakcie wyjazdu zwiedziły Katolickie Radio Podlasie, gdzie pod przewodnictwem Pani Doroty Karpety uczestnicy wyjazdu zapoznali się z pracą rozgłośni. Oprócz pracy studia nagrań i redakcji na żywo, zwiedzający zapoznali się z dawnymi nośnikami dźwięku: płytą analogową, taśmą magnetofonową i sprzętem, który służył reporterom w tamtych czasach. W profesjonalnym studiu nagrywali swoje głosy. Następnie odsłuchiwali swoje występy. Ponadto uczestnicy wyjazdu bawili się w sali zabaw, oraz zobaczyli siedlecką katedrę. W czasie wolnym miały możliwość zobaczenia jednej z galerii handlowych, gdzie najbardziej cieszyły się z jazdy ruchomymi schodami. Wyjazd został dofinansowany ze środków Urzędu Gminy w Łomazach w ramach zadania zleconego. Galeria zdjęć:

http://www.radiopodlasie.pl/wiadomosci/mlodzi-mieszkancy-studzianki-414f.html

►►►25 lutego 2019 roku podczas zawodów biegowych rozpoczynających Grand Prix Traktu Brzeskiego w Wiązownej koło Warszawy w biegu na 5 km mieszkaniec Studzianki Tomasz Krywczuk osiągnął znakomity czas 17 minut i 32 sekundy zajmując 50 miejsce na 876 zawodników, którzy ukończyli zawody. Wielkie gratulacje. Bieg wygrał Mariusz Girzyński WKS Grunwald Poznań (czas 14 minut 35 sekund). W półmaratonie pobiegł Łukasz Węda, który trasę 21 km i 97 metrów pokonał w 1 godzinę 28 minut i 30 sekund co dało mu 183 miejsce na 1908 zawodników. Wygrał Emil Dobrowolski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) z czasem 1 godzina 6 minut 53 sekundy.

►►►14 lutego 2019 roku kilkanaście osób z powiatu bialskiego uczestniczyło w szkoleniu „Jak bezpłatnie pozyskać dotację 5 tyś. zł na inicjatywy oddolne - w ramach projektu Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3" realizowane przez Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych, które odbyło się w świetlicy.

►►►9 lutego 2019r. Grupa śpiewacza "Studzianczanie" wystąpiła w Łomazach podczas Biesiady na ludową nutę.

►►►1 lutego 2019r. Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka złożyło dwa wnioski o dofinansowanie realizacji zadań zleconych na 2019 roku do Urzędu Gminy w Łomazach. W zakresie sportu przydzielono nam kwotę 3 100 zł na bieg "VIII Tatarska Piątka" ( lipiec 2019r.) i także 3 600 zł w zakresie kultury.

►►►27 stycznia 2019r. Grupa śpiewacza "Studzianczanie" wystąpiła na przeglądzie kolęd w Czosnówce.

►►►22 stycznia 2019r. Grupa śpiewacza "Studzianczanie" wystąpiła w Studziance podczas Dnia Babci i Dziadka.

►►►19 stycznia 2019r. Grupa śpiewacza "Studzianczanie" wystąpiła na czwartym “Wieczórze z kolędą” w Koszołach.

►►►12 stycznia 2019r. Grupa śpiewacza "Studzianczanie" wystąpiła na przeglądzie w Tucznej.

►►►6 stycznia 2019r. Grupa śpiewacza "Studzianczanie" wystąpiła w Łomazach podczas kolędowania.

►►►3 stycznia 2019r. Łukasz Węda został nominowany w plebiscycie "Nasz Autorytet 2018" w kategorii KULTURA organizowanym przez tygodnik "Podlasiak" i Stowarzyszenie Przez Pryzmat.

►►►Ukazał się podwójny numer (37 i 38) kwartalnika „Echo Studzianki” w nowej odsłonie w którym relacjonujemy wydarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie w Studziance: X Spotkanie z Kulturą Tatarską i Regionalną i biegu „Tatarska Piątka” oraz Popołudnia Seniora i Przeglądu Pieśni Patriotycznej, które zorganizowaliśmy w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Piszemy o aktywności mieszkańców naszej miejscowości w ostatnich miesiącach. Przedstawiamy nowy cykl Sylwetki Darczyńców w którym przypominamy Eugeniusza Dawidziuka. Wspominamy rocznice związane z znanymi mieszkańcami Studzianki. Prezentujemy dalszą część kroniki publicznej szkoły powszechnej w Studziance. W cyklu znani mieszkańcy piszemy o utalentowanym Macieju Golbie, który recytuje, gra i śpiewa odnosząc znaczące sukcesy. Jak zawsze nie zabrakło stałych rubryk historii i tematyki tatarskiej. W kąciku poetyckim publikujemy wiersz poświęcony Halinie Bandzarewicz ostatniej Tatarce ze Studzianki. Zachęcamy do lektury Życzymy miłej lektury pobierz

►►► 13 stycznia 2019 roku Paweł Krywczukzostał najlepszym bramkarzem III Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej w Piszczacu. Jego drużyna Orlik Łomazy wygrała cały turniej.

►►► 28 grudnia 2018 roku Paweł Zając, student 1 roku transportu na Politechnice Lubelskiej, został laureatem XVII edycji Programu Stypendiów Pomostowych rekomendowanych Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne "Tłoka" z Koszoł oraz Wójta Gmina Łomazy. Serdeczne gratulacje! Warto wspomnieć, że w roku akademickim 2015/2016 laureatem programu został Karol Lewczuk - student Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

►►► 9 grudnia 2018 roku Tomasz Krywczuk zajął 27 miejsce w biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden podczas Grand Prix Warszawy osiągając bardzo dobry czas 18 minut 28 sekund. Zawody wygrał Filip Babik (15 minut 22 sekundy). W rywalizacji udział wzięło 564 osób.

►►►Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zostało laureatem konkursu „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”. Grant „Powrót do przeszłości” złożony przez organizację uzyskał dofinansowanie w wysokości 7 500 zł i dotyczyć będzie poprawy estetyki 3 przestanków autobusowych w Studziance. Na wiosnę 2019 roku powstaną na nich murale (malowidła) nawiązujące do przeszłości Studzianki.

►►►27 listopada 2018 r. Maciej Golba zajął pierwsze miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Utworów Adama Mickiewicza.Gratulacje

►►►24 listopada 2018 roku odbył się V Przegląd Pieśni Patriotycznej i Biesiadnej "Ocalić od zapomnienia". W blasku ognia przy pomniku niepodległościowym uczciliśmy mieszkańców Studzianki, którzy walczyli o wolność Polski. Dalsza część odbyła się w świetlicy z udziałem 5 zespołów z powiatu bialskiego. Organizatorem wydarzenia był zespół "Studzianczanie" przy pomocy Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka oraz mieszkańcy przy wsparciu Urzędu Gminy w Łomazach w ramach zadania zleconego „Z historią w tle”. Galeria zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/HtwZskq3uAJcb8yR9

►►►-1 lipca Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zorganizowało 4. spływ kajakowy z okazji 10-lecia działalności organizacji. Popłynęliśmy rzeką Krzną z Kijowca do Nepli. Udział w spływie wzięło 36 osób.

►►►24.06.2018 odbył 3. spływ kajakowy rzeką Zielawą z względu na pogodę na skróconej trasie ze Studzianki do Ortela Królewskiego. Udział w nim wzięło blisko 50 uczestników ze Studzianki, Łomaz, Ortela Królewskiego i Lublina. Organizatorami byli Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka oraz Kajaki Nad Bugiem Marek Pomietło.

►►►10.06.2018 Maciej Golba zaśpiewał na scenie podczas II Disco Weekendu w Piszczacu.

►►►OSP Studzianka zajęła 3 miejsce w międzygminnych zawodach sportowo-pożarnicze w Sosnówce. Wygrała jednostka z Dubowa przez Łomazami. Nasi druhowie walczyli w składzie: Krzysztof Fuk, Sebastian i Konrad Bojarczuk, Przemysław Kowaleńko, Tomasz Malewicz,Daniel Popławski, Mateusz Brodacki, Cezary Kukawski, Paweł Krywczuk. Gratulacje. ►►►Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka wraz z Partnerami - Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna i Aktywny Wypoczynek zapraszają na imprezę promująca województwo lubelskie oraz szlak Green Velo, czyli Spływ kajakowy rzeką Bug. Wydarzenie rozpoczniemy 27 maja 2018 godz. 10:00 w Sławatyczach, a zakończymy w Jabłecznej. Zapisy i dodatkowe informacje: info@lrot.pl, 606 972 793 pobierz

►►►13.05.2018 Kamil "Czarny" Łukaszuk strzelił bramkę w wyjadowy mmeczu Niwy Łomazy z LKS Milanów. Cały mecz w bramce rozegrał Paweł Krywczuk.

►►►13.05.2018 Łukasz Węda przebiegł jako pacemaker VI. Maraton Lubelski. Dystans 42 km i 195 metrów pokonał w czasie 3 godzin 59 minut 36 sekund.

►►►12.05.2018 Studziankę w ostatnich dniach odwiedziło kilka grup m.in. przedstawiciele delegacji z Brześcia i Oberhavel z Niemiec (miasto partnerskie powiatu bialskiego). Goście byli bardzo zainteresowani tatarskim cmentarzem i muzuem Państwa Józefaciuków. Na tatarskiej nekropolii zadawali liczne pytania i zachwycali się eksponatami z kolekcji Pana Mieczysława. Na koniec wycieczki nie mogło zabraknąć strzelania z łuku. Inna grupa młodzieży z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Białej Podlaskiej brała udział w grze terenowej i pływała kajakiem po Zielawie.

►►►Serdecznie zapraszamy na relację video z II Wiosennego Spływu Kajakowego rzeką Zielawą z Rossosza do Studzianki autorstwa MM Projekt Biper TV

https://www.youtube.com/watch?v=Bs1c4C616AM /

►►►30.04.2018 Łukasz Węda brał udział w 33. Haspa Maratonie w Hamburgu. W zawodach wystartowało 14230 zawodników z całego świata. Z wynikiem 3 godziny 13 minut 32 sekundy zająl 682 miejsce.

►►►14.04.2018 w świetlicy w Studziance odbyło się Wiosenne Spotkanie z piosenką ludową. Wystąpiły grupy śpiewacze: Luteńka z Koszoł,Poranna Rosa z Korczówki, Kaczeńce z Czosnówki,Bokinczanka,Razem z Tucznej oraz Studzianczanie. Organizatorami byli Zespół Studzianczanie,Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, Rada Sołecka Wsi Studzianka oraz Wójt Gminy Łomazy.

►►►14 kwietnia 2018 r. Krystyna i Eugeniusz Kukawscy otrzymali za pośrednictwem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego medale za długoletnie pożycie małżeńskie od Prezydenta RP i listy gratulacyjny Wojewody Lubelskiego jako jedna z 11 par świętujących jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w GOK-u w Łomazach. Gratulacje.

►►►Łukasz Węda zajął 4. miejsce OPEN i 1. w kategorii wiekowej na dystansie 5 km w Biegu z jajem, kóry odbył się 7 kwietnia 2018 roku w Międzyrzecu Podlaskim.

►►► Stowarzyszenie pozyskało w otwartym konkursie ofert złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie Wójta Gminy Łomazy kwotę 5,3 tyś. zł w podziale na upowszechnianie kultury i tradycji (2,7tyś.) oraz organziację biegu VII Tatarska Piątka (2,6tyś.). Bieg odbędzie się 15 lipca 2018 roku. Oto wyniki:

https://http://www.lomazy.pl/index.php/894-wyniki-otwartego-konkursu-ofert-4 /

►►► 25.03.2018 Łukasz Węda startował w 13. PZU Półmaratonie Warszawskim. Na dystansie 21 km 97,5m osiągnął wynik 1 godzina 25 minut 40 sekund zajmując 545 miejsce. Do rywalizacji przystapiło ponad 13 tyś.zawodników. Zawody wygrał Ezrah Kiprotich Sang (Kenia) w czasie 01:01:37.

►►► 17.03.2018 Łukasz Węda startował w w VI Cross Maratonie Jana Kulbaczyńskiego po ziemi piszczackiej i kodeńskiej. W rywalizacji na dystansie 42,195 km mieszkaniec Studzianki uzyskał czas 3 godziny 40 minut zajmując 6. miejsce w klasyfikacji generalniej i 2. miejsce wśród mieszkańców powiatu. Zawody wygrał Paweł Pakuła z Wisznic z czasem 3:15. Maraton odbył się w trudnych, zimowych warunkach. Mimo to, do rywalizacji stanęło 65 biegaczy z całej Polski.

►►►12.03.2018 minęła 339-ta rocznica nadania ziemi społeczności tatarskiej w Studziance przez króla Jana III Sobieskiego. 12.03.1679 aktem w Gronie król nadał ziemię w Studziance Samuelowi Romanowskiemu i jego żonie Reginie z Kieńskich. Od tego czasu datuje się osadnictwo tatarskie na Południowym Podlasiu.

►►►5 marca 2018 roku minęło dokładnie 10 lat od rozpoczęcia działalności Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka! Był to czas pełen ciężkiej pracy, ale także sukcesów i wspaniałych wydarzeń. Dziękujemy, że jesteście z nami! Z okazji okrągłej rocznicy przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego - 10 spływów kajakowych Zielawą na 10 lat stowarzyszenia! Pierwszy z nich odbędzie się już w maju. Szczegóły wkrótce.

►►► 23.02.2018 Szymon Kożuchowski uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Łomazach mieszkaniec Studzianki zajął I miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Żyję z pasją”, który odbył się w Piszczacu. Wielkie gratulacje.

►►► 20.02.2018 Maciej Golba zajął pierwsze miejsce w kategorii poezja śpiewana podczas XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Miłosnej, który odbył się w Zespole Szkół im. Wł. ST. Reymonta w Małaszewiczach. W drugiej kategorii recytatorskiej zajął trzecie miejsce.

►►► 11 lutego 2018 Kamil "Czarny" Łukaszuk ze Studzianki zajął trzecie miejsce w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Łomazach. Gratulacje.

►►►Prawidlowe odpowiedzi na pytania w konkursie z 34 numeru kwartalnika „Echo Studzianki”to: 1. Popularnie nazywana droga przebiegająca obok byłej szkoły w stronę lasu to Janoszówka 2. W 2017 roku ukazały się 4 numery kwartalnika 3. Najstarszy odczytany nagrobek na cmentarzu tatarskim w Studziance pochodzi z 1772 roku Otrzymaliśmy 11 prawidłowych odpowiedzi. Nagrodę wygrał Adrian Niedźwiedź ze Studzianki. Gratulujemy. Z laureatem skontaktujemy się w ciągu kilku dni.

►►►27.01.2018 w świetlicy odbyła się zabawa choinkowa z Mikołajem oraz animacje dla dzieci. Galeria zdjeć:

https://photos.app.goo.gl/9VRAtt33fOlH46gm1 /

►►►18 stycznia 2018r. w Łomazach odbył się konkurs muzyczny VI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Dziecinie” Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach Jury w składzie: Piotr Gierulski, Monika Szczepańska - Kozielska i Cyprian Komza po wysłuchaniu łącznie 35 wykonać dzieci i młodzieży z placówek należących do powiatu bialskiego, przyznało wkategorii soliści klasy VII szkół podst. – gimnazjum I miejsce dla Maciej Golby. Gratulacje.

►►►O Studziance robi się coraz głośniej! O odkryciu na mizarze pisze czeski portal iDNES.cz.

https://zpravy.idnes.cz/lublin-archeologie-polsko-mesita-dqe-/zahranicni.aspx?c=A180106_094220_zahranicni_aha /

►►►28 grudnia 2017 roku na terenie cmentarza tatarskiego w Studziance odbył się odbiór prac konserwatorskich przez komisję. Jednym z efektów prac jest m.in. informacja o odnalezieniu na mizarze pozostałych fundamentów budowli (być może sakralnej) o czym napisał dziennik "Rzeczpospolita"

http://www.rp.pl/Historia/301059953-Pod-Lublinem-znaleziono-fundamenty-meczetu.html/

►►►Ukazał się 34 numer kwartalnika "Echo Studzianki" W bieżącym wydaniu publikujemy wspomnienie Pani Iwony Okmińskiej-Kolasa o pochowanych przodkach na cmentarzu tatarskim z zacnego tatarskiego rodu Okmińskich. Piszemy o tatarskich obrzędach i cmentarzach. Prezentujemy piątą już cześć kroniki szkoły podstawowej w Studziance. Cofamy się także 100 lat wstecz aby przypomnieć tych, którzy wiek temu mieszkali w Studziance. Jak w każdym numerze nie zabraknie relacji z wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim kwartale w naszej Miejscowości. Jak zawsze polecamy stałe rubryki takie jak Studzianka w starej fotografii, kącik poetycki, dowcipy i konkurs wiedzy o Studzance. Życzymy miłej lektury pobierz

►►►14 grudnia 2017 roku Jadwiga Powszuk i Marian Powszuk członkowie grupy śpiewaczej "Pohulanka" z Kopytnika wraz z kapelą zajęli drugie miejsce w plebiscycie na najpopularniejszy zespół ludowy powiatu bialskiego. Gratulacje.

►►►19 listopada 2017 roku Tomasz Krywczuk uczestniczył w biegu na dystansie 10 km podczas II Dychy do Maratonu w Lublinie. Uzyskał czas 39 minut i 20 sekund co dało mu 17 miejsce na 1392 zawodników, którzy ukończyli zawody. Wygrał Andrzej Starżyński (Klementowice) z czasem 32:26.

►►►18 listopada 2017 roku w świetlicy w Studziance odbył się IV Przegląd Pieśni Patriotycznej i Biesiadnej "Ocalić od zapomnienia"" w świetlicy w Studziance. Wystapiły nastepujące grupy śpiewacze z powiatu bialskiego: "Studzianczanie" ze Studzianki, "Pohulanka" z Kopytnika, "Zielona Kalina" z Dubowa, "Bokinczanka" z Bokinki Królewskiej, "Jarzębina" z Zabłocia, "Luteńka" z Koszoł, "Tęcza" z Dąbrowicy Dużej i "Kaczeńce" z Czosnówki. Organizatorami byli Wójt Gminy Łomazy, Grupa śpiewacza "Studzianczanie", GOK w Łomazach i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka.

►►►11 listopada 2011 roku Tomasz Krywczuk po raz kolejny w tym roku uzyskał życiowy wynik na dystansie 10 km. Podczas 29-go Biegu Niepodległości w Warszawie uzyskał bardzo dobry wynik 37 minuty i 50 sekund co dało mu 230 miejsce na 15 tysięcy zawodników, którzy ukończyli zawody. Wygrał Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia z czasem 30:02.

►►►11 listopada w 99-tą rocznicę niepodległości na terenie miejscowosci Studzianka w miejscach pamięci zapłonęły znicze. Mieszkańcy pamiętają o tatarskim cmentarzu na którym pochowani są żołnierze którzy walczyli za Polskę. Kolejnym miejscem jest pomnik przy budynku poszkolnym z 1928 roku postawiony przez mieszkańców w 10-tą rocznicę odzyskania wolności i tablica odsłonięta w 1973 roku na budynku poświęcona bojownikom zamordowanych przez Hitlerowców podczas II wojny światowej. Pamiętamy też o "Głuchu" gdzie w 1769 roku zginęli konfederaci barscy i brat Kazimierza Puławskiego-Franciszek.

►►►W sobotę 28-go października 2017r. odbyło się w Studziance po raz siódmy Popołudnie Seniora. W corocznym spotkaniu zorganizowanym przez Radę Sołecką miejscowości Studzianka i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka wzięło udział ponad 80 osób w tym około 50 seniorów ze Studzianki. VII Dzień Seniora rozpoczął się życzeniami od sołtysa miejscowości Studzianka Dariusza Kukawskiego. Zebranym gościom towarzyszyły dobre humory, wspominali dawne czasy przy potrawach przygotowanych przez organizatorów. Nie zabrakło także pamiątkowej fotografii. Pojawił się również okolicznościowy tort. Wspólna biesiada trwała do późnych godzin nocnych, a tak dobrą zabawę zapewniła kapela Andrzeja Chwaluczyka. Mieszkańcom Studzianki należą się słowa uznania i podziękowania za wkład pracy w organizację tego przedsięwzięcia. Spotkanie było jedną z części realizacji zadania „Integracja w Studziance” zadania współfinansowanego z środków Urzędu Gminy Łomazy.

►►►28 października 2017 roku Tomasz Krywczuk zajął 5 m-ce podczas II Biegu Nocnego na lotnisku w Białej Podlaskiej na dystansie 5km. Ustanowił nowy rekord życiowy 18 minut 12 sekund. Z kolei Łukasz Węda (czas 19 minut 44 sekundy) podczas tego samego biegu zajął 12 lokatę. Zawody ukończyło 220 zawodników. Wygrał Adrian Marcinkiewicz (MKS Pogoń Siedlce). Tomasz Kowalewski na dystansie 10 km z czasem 54 minuty 54 sekundy zajął miejsce na 134 m-ce. Zawody wygrał Damian Walczak z Warszawy (czas 31:29).

►►►Już po raz trzydziesty trzeci zapraszamy do lektury kwartalnika „Echo Studzianki”. Jak w każdym wydaniu tak i w tym prezentujemy przegląd wydarzeń i aktywności mieszkańców naszej miejscowości w trzecim kwartale 2017 roku. Przedstawiamy dalsze dzieje szkoły podstawowej w Studziance w jej czwartej części. Publikujemy także dokumenty dotyczące rodziny Szenejków, w tym bardzo ciekawy akt nadania przywileju dla młynarzy łomaskich z 1672 roku, który znajduje się w zbiorach Archiwum Państwowym w Siedlcach. Nie zabrakło także działu tematyki tatarskiej w którym piszemy o udziale Tatarów Bialskich w powstaniu kościuszkowskim. Prezentujemy relację z 9. Spotkania z Kulturą Tatarską i Regionalną. Piszemy także o Tatarskim Turnieju Łuczniczym. Tak jak zawsze zachęcamy do przejrzenia stałych rubryk, takich jak Studzianka w starej fotografii i kącik poetycki. Przygotowaliśmy także coś dla najmłodszych. Zapraszamy jednocześnie do udziału w konkursie wiedzy o Studziance. Życzymy miłej lektury pobierz

Spis wszystkich artykułów kwartalnika "Echo Studzianki" nr 1-33 dostępny jest tutaj: http://www.studzianka.pl/echo_studziankibibliografia.htm

►►►25 października 2017 roku Maciej Golba wygrał konkurs IV. Powiatowy Konkurs Recytatorski ku czci Jana Pawła II, który odbył się w Piszczacu. Recytował utwór "Opowieść o drzewie zranionym". Gratulacje.

►►►22 października 2017 roku Tomasz Krywczuk bardzo dobrze zaprezentował się podczas 1.Lotto Półmaratonu, który odbył się w Lublinie. Trasę 21 kilometrów i 97,5 metra pokonał w rekordowym czasie 1 godziny 25 minut 41 sekund zajmując 43 miejsce na 1083 zawodnikow którzy ukończyli. Z kolei Łukasz Węda w tym samym biegu pełnił rolę "zająca" na czas 1:45 i zajął 400 miejsce. Zawody wygrał Michał Biały SKB Kraśnik z czasem 1:11:01.

►►►1 października 2017 roku Tomasz Krywczuk nie zwalnia tempa i po raz kolejny na zawodach biegowych poprawił swój życiowy wynik. Podczas biegu Pierwsza Dycha do Maratonu w Lublinie przebiegł trasę 10 km w 39 minut 21 sekund i zajął 53 miejsce. Drugi z mieszkańcow Studzianki Łukasz Węda z czasem 41 munt 11 sekund zajął 101 miejsce. Zawody, które wygrał Michal Biały SKB Kraśnik (czas 32:19) ukończyło 1472 zawodników.

►►► 29 września 2017 roku na zebrnaiu wiejskim dokonano podziału funduszu sołeckiego na 2018 rok. Mieszkańcy w toku dyskusji i głosowania zdecydowali, że: 15.708,49 zł zostanie przeznaczone na remont dróg w Studziance, 4 tyś. zł na prace remontowe świetlicy wiejskiej, 2 tyś. zł na kulturę i 2 tyś. zł na remont przystanków autobusowych w Studziance.

►►►24 września 2017 roku na terenie Muzeum Wsi Podlaskiej Państwa Józefaciuków odbył się IX Tatarski Turniej Łuczniczy. Wśród chłopców dla lat 11 wygrał Mikołaj Wysocki ze Studzianki. Drugie miejsce zajął Mateusz Arseniuk z Ortela Królewskiego, a trzecie Adrian Niedźwiedź ze Studzianki. Nagrodę Fair Play otrzymał Tomasz Bańkowski z Łomaz. W grupie dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Wysocka przed Wiktorią Kowaleńko obie ze Studzianki i Marysią Kwiatkowską z Białej Podlaskiej. W kategorii 12-15 lat najlepszy okazał się Sebastian Rozwadowski. Drugie miejsce zajął Bartosz Kur z Łomaz, a trzecie Dawid Wysocki ze Studzianki. Wśród kobiet wygrała Klaudia Mackiewicz ze Studzianki. Drugą lokatę zajęła Małgorzata Arseniuk z Ortela Królewskiego, trzecia była Alicja Klimiuk ze Studzianki a czwarta Renata Bańkowska z Łomaz. Kategorię open wygrał Szymon Aresniuk, który został najmłodszym zwycięzcą tego turnieju w jego dziewięcioletniej historii. Drugą lokatę zajął Bartosz Kur, trzeci był Sebastian Rozwadowski a czwarty Dawid Wysocki. Najlepsi zawodnicy otrzymali trofea w postaci pucharów i statuetek a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale. Turniej został dofinansowany przez Urząd Gminy Łomazy w ramach zadania zleconego. Dziękujemy rodzinie Państwa Józefaciuków za udostępnienie terenu i przygotowanie ogniska. Oto galeria zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/223DlLgPJepeqpgz1

►►► Na cmentarzu tatarskim w Studziance zakończył się pierwszy etap prac porządkowych i inwentaryzacyjnych. Wzięli w nich udział specjaliści od konserwacji kamienia, wolontariusze Fundacji Dziedzictwa Kulturowego oraz mieszkańcy Studzianki. Ponadto grupa specjalistów prowadziła prace konserwatorskie, których program objął zespół kilkudziesięciu nagrobków. Uczestnicy obozu wolontariackiego wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez specjalistów: szkoleniu dotyczącym prac porządkowych na zabytkowym cmentarzu z profesorem Januszem Smazą (specjalista od konserwacji kamienia z ASP w Warszawie) oraz dotyczących epigrafiki tatarskiej z doktorem Andrzejem Drozdem (badacz kultury tatarskiej na ziemiach polskich, UAM w Poznaniu). Odbyły się warsztaty łucznicze, degustacja potraw kuchni tatarskiej, wieczór motywu tatarskiego oraz poznawanie dziedzictwa kulturowego Studzianki i regionu. Projekt realizowany jest przez Fundację Dziedzictwa Kulturowego ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa przyznanych w ramach programu „Wolontariat dla dziedzictwa, we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Miejscowości Studzianka, Starostą Powiatu Bialskiego, Wójtem Gminy Łomazy oraz Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Lublinie - Delegaturą w Białej Podlaskiej.

►►►17 września 2017 roku Tomasz Krywczuk z wynikiem 19 minut 11 sekund zajął siódme miejsce w biegu na 5 km podczas III Biegu po zdrowie, który odbył się w Piszczacu.Gratulacje. Zawody wygrał Marek Jaroszuk z Łomaz z czasem 17 minut 36 sekund..

►►►17 września 2017 roku Kamil "Czarny" Łukaszuk strzelił bramkę dla Niwy Łomazy w przegranym meczu Niwy Łomazy 2-4 z Unią Krzywda w bialskiej okręgówce.

►►►10 września 2017 roku Tomasz Krywczuk z życiowym wynikiem 41 minut 40 sekund zajął drugie miejsce w biegu na 10 km podczas Festiwalu "Wrota Wolnosci", który odbył się w Kobylanach gm. Terespol.Gratulacje. Zawody wygrał Marek Jaroszuk z Łomaz.

►►►Media o pracach na cmenatrzu w Studziance: Radio dla Ciebie

http://www.rdc.pl/podcast/horyzonty-prace-konserwatorskie-na-cmentarzu-w-studziance/

i TVP 3 Lublin

https://lublin.tvp.pl/33938518/renowacja-cmentarza-w-studziance

►►►2 września 2017 roku Tomasz Krywczuk z wynikiem 1 godzina 30 minut 14 sekund przebiegł trasę BMW Półmaratonu Praskiego, który odbył się w Warszawie. Jego życiowy wynik pozwolił mu uplasować się na 430 miejsce na 7348 którzy ukończyli rywalziację. Zawody wygrał Marcin Chabowski z Wejherowa osiągając czas 1:03:22.

►►►30 sierpnia 2017 roku Studziankę odwiedziła kolejna wycieczka. Tym razem była to 20-osobowa grupa-członków Stowarzyszenia Seniorzy z Hanny, którzy zwiedzali tatarski mizar oraz Muzeum Wsi Podlaskiej Państwa Józefaciuków..

►►►15 sierpnia 2017 roku Mieczysław Józefaciuk wystapił w programie Radia Lublin "Hobbici z Lubelskiego" opowiadając o swojej kolekcji muzealnej

http://radio.lublin.pl/news/15-08-2017-hobbici-z-lubelskiego

►►►12 sierpnia Studziankę odwiedziła grupa uczestników II Powiatowego Rajdu Rowerowo-Kajakowego "Śladami pamięci". Podczas długiego weekendu sierpniowego cmentarz tatarski w Studziance odwiedziło ponad 100 osób w tym turyści m.in. z Poznania, Warszawy, Krakowa czy Łodzi.

►►►8 sierpnia 2017 roku Studziankę odwiedziła grupa blisko 70 turystów z Gorzowa Wielkopolskiego. Goście zwiedzali tatarski mizar, strzelali z łuku, poznawali tradycję i przeszłość tatarskiej Studzianki oraz regionu.

►►► 6 sierpnia 2017 roku odbył się kolejny, rekordowy spływ na trasie Studzianka-Kijowiec. Tym razem rzekami Zielawą i Krzną popłynęły aż 84 osoby! Trasa licząca blisko 25 km była wymagająca, jednak wszystkim uczestnikom udało się szczęśliwie dopłynąć do mety. Spływ poprzedzony był zwiedzaniem Muzeum Wsi Podlaskiej i cmentarza tatarskiego w Studziance, natomiast po dopłynięciu do celu uczestnicy posilili się potrawami kuchni tatarskiej i regionalnej. Tradycyjnie już odbył się także turniej łuczniczy, który wygrał Andrzej Żmijewski z Piszczaca. Galeria zdjeć:

https://goo.gl/photos/Dwij7QHQLE3f9Hvc7

►►►5 sierpnia 2017 W Kodniu odbył sie XVIII Bieg Sapiehów w którym udziął wzięłi nasi mieszkańcy. Najlepiej wypadł Łukasz Węda zajął 26 miejsce z czasem 1 godzina 6 minut 19 sekund. Tomasz Krywczuk był 30-ty z czasem 1:07:26 aTomasz Kowalewski 81 z czasem 1:21:56. W zawodach udział wzięło 122 zawodników. Zawody wygrał Andrzej Starżyński (Klementowice) z czasem 48 minut 56 sekund.

►►►4 sierpnia 2017 roku Kamil "Czarny" Łukaszuk z 12 bramkami został królem strzelców Amatorskiej Ligi Orlika, która odbyła się w Piszczacu. Jego drużyna Orlik Łomazy wygrała całą rywalizację. Najlepszym bramkarzem został Paweł Krywczuk.

►►►23 lipca 2017 roku grupa śpiewacza "Studzanczanie" wystąpiła w Korczówce podczas Prezentacji Piosenki Ludowej.

►►►18 lipca 2017 roku Łukasz Węda wystapił w programie Radia Lublin "Hobbici z Lubelskiego" opowiadając o swojej łuczniczej pasji

http://radio.lublin.pl/news/18-07-2017-hobbici-z-lubelskiego

►►►Relacja filmowa ze spływu kajakowego rzeką Zielawą z Wisznic do Studzianki, który odbył się 15 czerwca 2017 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=R8DXRbryZGw

►►►15-16 lipca 2017 roku odbył się III Powiatowy Spływ kajakowy rzeką Zielawą z Wisznic do Studzianki. Udział w nim wzięło 123 osoby z róznych częsci Polski. Relacja pobierz

i galeria zdjęć

https://photos.app.goo.gl/arlb3wr4ZKbseunJ2

►►►W dniach 8-9 lipca 2017 roku w Studziance odbyło się po raz dziewiąty Spotkanie z Kulturą Tatarską i Regionalną relacja Małgorzaty Maksymiuk pobierz

►►►15 lipca 2017 roku minęlo 10 lat od zebrania założycielskiego na którym zapadła decyzja o powstaniu Stowarzyszenia Rzoowju Miejscowości Studzianka. Organiazcja formalne zaczęła działać po zakończeniu procesu rejestracji w 2008 roku. GALERIE ZDJĘĆ:

https://goo.gl/photos/YyxTKGWr6aUFUGZF8

https://photos.app.goo.gl/DVsyLBsiCnD786iI3

WYNIKI VI-ta Tatarska Piątka 9 lipca 2017 http://www.time2go.pl/userfiles/VI_Tatarska_Pitka_wyniki_Nordic_Walking_5280m.pdf

Bieg http://www.time2go.pl/userfiles/VI_Tatarska_Pitka_wyniki_5280m.pdf

►►►Zapraszamy na pierwszą relację z biegu VI-ta Tatarska Piątka autorstwa Pawła Pakuły

http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/studzianka-crossem-w-wiosce-polskich-tatarow-zdjecia

►►►Już po raz trzydziesty drugi zapraszamy do lektury kwartalnika „Echo Studzianki”. Jak w każdym wydaniu tak i w tym prezentujemy przegląd wydarzeń i aktywności mieszkańców naszej miejscowości w drugim kwartale 2017 roku. Zapraszamy na organizowane wydarzenia w najbliższym czasie w Studziance. Publikujemy kolejną część kroniki szkoły podstawowej w Studziance. Publikujemy także dokumenty dotyczące rodziny Szenejków, w tym bardzo ciekawy akt kupna-sprzedaży majątku Chwesa Szenejki z 1755 roku, który znajduje się w zbiorach Archiwum Państwowym w Siedlcach. Prezentujemy relację z Orlen Maratonu. Piszemy o udziale naszych strażaków w gminnych obchodach ich święta a także o sukcesach OSP Studzianka i wyróżnieniach dla studziańskich druhów. Tak jak zawsze zachęcamy do przejrzenia stałych rubryk, takich jak Studzianka w starej fotografii, kącik poetycki. Przygotowaliśmy także coś dla najmłodszych. Zapraszamy jednocześnie do udziału w konkursie wiedzy o Studziance. Życzymy miłej lektury. pobierz

Spis wszystkich artykułów kwartalnika "Echo Studzianki" nr 1-32 dostępny jest tutaj: http://www.studzianka.pl/echo_studziankibibliografia.htm

►►► Zapraszamy do wysłuchania audycji o cmentarzu w Studziance w programie Pierwszym Polskiego Radia.

http://www.polskieradio.pl/7/5098/Artykul/1686710,Mizar-tatarska-nekropolia-w-Polsce-Zabytek-unikatowy-w-skali-europejskiej

►►► Zapraszamy na „IX Spotkanie z kulturą tatarską i regionalną”, które odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2017 roku na terenie wokół świetlicy w Studziance program pobierz

GALERIA ZDJĘĆ https://goo.gl/photos/YyxTKGWr6aUFUGZF8

►►►Zapraszamy na bieg "VI Tatarską Piątkę". Bieg na 5,28 km odbędzie się 9 lipca 2017r. o godz. 17.00 w Studziance. „VI Tatarskiej Piątce” towarzyszyć będą rywalizacja dzieci i młodzieży od godz. 15:40. Ponadto zapraszamy na marsz Nordic Walking na 5 km o godz. 16:15. Zapraszają Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, Urząd Gminy w Łomazach, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej pod biegowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega. Regulamin: pobierz

Listy startowe:

►►►24.06.2017 grupa śpiewacza Studzianczanie uczestniczyła w VIII Biesiadzie Ortelskiej "Tacy jesteśmy", która odbyła się w Ortelu Królewskim Drugim.

►►►15.06.2017 Kamil Czarny Łukaszuk strzelił bramkę dla Niwy Łomazy w wygranym meczu z Kujawiakiem Stanin 3:2.

►►►10.06.2017 OSP Studzianka wygrała turniej piłkarski Służb Mundurowych pod patronatem Wójta Gminy Piszczac Kamila Kożuchowskiego, który odbył się na Orliku w Piszczacu. W finale nasi strażacy pokonali Policję po rzutach karnych 4:3 (w regulaminowym czasie remisując 2-2). Królem strzelców z 9 bramkami został Kamil Czarny Łukaszuk.

►►►04.06.2017 OSP Studzianka zajęła 2 miejsce podczas gminnych zawodow pożarniczych, które odbyły się w Szeleście gm. Rossosz. Gratulacje.

►►►21.05.2017r. Maciej Golba zajął I m-ce w kategorii soliści podczas XXIII Podlaskiego Festiwalu Piesni Maryjnej,który odbył się w Leśniej Podlaskiej.

►►►21.05.2017r. Maciej Golba zajął III m-ce w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowe podczas XIII Powiatowych Prezentacji Wolanych, które odbyły się w Łomazach.

►►►21 maja 2017 r. Grupa śpiewacza „Studzianczanie” wystąpiła w Połoskach gm. Piszczac podczs II Przeglądu Pieśni Maryjnej i Biesiadnej.

►►►28.05.2017r. Kamil "Czarny" Łukaszuk strzelił gola w dla Niwy Łomazy w przegranym 1-3 meczu z LZS Dobryń.

►►►7.05.2017r. Tomasz Krywczuk z czasem 42:17 zajął 28 miejsce podczas II biegu Koziołka w Lublinie. Łukasz Węda zajął 237 miejsce w V-ym Maratonie Lubelskim z czasem 3:59:40. Z kolei Tomasz Kowalewski podczas tego biegu był 406 i osiągnął czas 4:25:37. Zawody ukonczyło 601 zawodników a wygrał je Rafał Czarnecki z Bliżyna czas 2:37:28.

►►► 14 maja 2017 r. Grupa śpiewacza „Studzianczanie” wystąpiła w Polubiczach gm. Wisznice VIII-go Powiatowego Przeglądu Chórów i Zespołów Śpiewaczych pt.: „Majowe Śpiewanie”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gmina Wisznice, Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Polubiczach.

►►►30.04.2017 roku w Koszołach odbyły się III-cie gminne obchody „Dnia Strażaka”. Podczas uroczystości strażacy z OSP Studzianka otrzymali odznaczenia: Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali druhowie: Krzysztof Fuks i Krzysztof Niedźwiedź. Medalem brązowym odznaczono Roberta Kowaleńko. Odznakę „strażak wzorowy” otrzymał Andrzej Kowaleńko. Odznaką „za wysługę” 40 lat uhonorowano Mieczysława Józefaciuka z OSP Studzianka i Edwarda Serheja z Orkiestry Dętej. Natomiast za 30 lat służby odznaczono Mieczysława Łukaszuka, a za 10 lat działań w Orkiestrze Dętej - Wojciecha Golbę.

►►►Już po raz trzydziesty pierwszy zapraszamy do lektury kwartalnika „Echo Studzianki”. Jak w każdym wydaniu tak i w tym prezentujemy przegląd wydarzeń i aktywności mieszkańców naszej miejscowości w pierwszych miesiącach 2017 roku. Zapraszamy na organizowane wydarzenia w najbliższym czasie w Studziance. Publikujemy kolejną część kroniki szkoły podstawowej w Studziance. Piszemy o znaczeniu organizacji pozarządowych. W numerze nie mogło zabraknąć jak zawsze stałych rubryk takich jak Studzianka w starej fotografii, kącik poetycki, coś dla najmłodszych.Zapraszamy także do udziału w konkursie wiedzy o Studziance. Życzmy miłej lektury pobierz

Spis wszystkich artykułów kwartalnika "Echo Studzianki" nr 1-31 dostępny jest tutaj: http://www.studzianka.pl/echo_studziankibibliografia.htm

►►►7.05.2017r. Tomasz Krywczuk z czasem 42:17 zajął 28 miejsce podczas II biegu Koziołka w Lublinie. Łukasz Węda zajął 237 miejsce w V-ym Maratonie Lubelskim z czasem 3:59:40. Z kolei Tomasz Kowalewski podczas tego biegu był 406 i osiągnął czas 4:25:37. Zawody ukonczyło 601 zawodników a wygrał je Rafał Czarnecki z Bliżyna czas 2:37:28.

►►►27.04.2017r. Dominika Golba zajęła I m-ce będąc członkiem trzyosobowej drużyny Gimnazjum z Łomaz podczas Eliminacji Regionalnych Turnieju BRD szkół gimnazjalnych w Ciciborze Dużym.

►►►03.05.2017r. Łukasz Węda wygrał bieg Dokudowska Katorga na dystansie ok. 3 km. Trzecie miejsce zajął Daniel Fuks. W zawodach udział wzięli Joanna i Wiesław Węda.

►►►30.04.2017r. Odbył się Wiosenny Spływ Kajakowy na trasie Rossosz-Studzianka w którym udziął wzięły osoby z Warszawy, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej gmin Łomazy i Piszczac.

►►►23.04.2017r. Łukasz Węda z czasem 3 godziny 14 minut 7 sekund pokonał trasę Orlen Warsaw Maratonu ustanawiając rekord życiowy. W biegu zajął 600 m-ce na ponad 6 tyś. zawodników. Zawody wygrał Felix Kimutai (Kenia) czas 2:10:34.

►►►09.04.2017r. Łukasz Węda z czasem 38 minut 16 sekund zajął 84 miejsce podczas Biegu Czwarta Dycha Do Maratonu, który odbył się w Lublinie. Wygrał Bartosz Ceberak z Lubartowa z czasem 32:43. Zawody ukończyło 1677 zawodników.

►►►08.04.2017r. Sebastian Rozwadowski zajął czwarte miejsce w kategorii młodzików podczas Huculskiego Turnieju Łuczniczego rozgranego w Zalutyniu gm. Piszczac w ramach drugiej rundy Ligi Łuczniczej Wschód. Gratulacje.

►►►02.04.2017 Kamil "Czarny" Łukaszuk zajął drugie miejsce w Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Dubowie. Zawody wygrał Andrzej Bondarzewski. Andrzej Bondarzewski

►►►26.03.2017 Tomasz Krywczuk brał udział w 12-tym Półmaratonie Warszawskim. Trasę 21 km 97,5m pokonał w czasie 1 godzina 32 minuty 37 sekund zajmując 1144 miejsce. Zawody ukończyło 12180 zawodników. Wygrał John Lotiang Kipsang (Kenia) uzyskując rezultat 1:01:11.

►►►Zapraszamy do obejrzenia klipu formacji Tubas Składowski pt. "Duchy", który był kręcony w agroturystyce "U Kovala" w Studziance

https://www.youtube.com/watch?v=s1ILhwrU3pM a także kulisy powstania klipu wraz z ujęciami Studzianki https://www.youtube.com/watch?v=4PEN35lf670

►►►Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka złożyło dwa wnioski o dofinansowanie realizacji zadań zleconych na 2017 roku do Urzędu Gminy w Łomazach. W zakresie sportu przydzielono nam kwotę 2 800 zł na bieg "VI Tatarska Piątka" (9 lipca 2017r.) i także 2 550 zł w zakresie kultury. Obydwa zadania rozpoczniemy realizować od kwietnia 2017r.

►►►19.03.2017r. Kamil "Czarny" Łukaszuk zajął 3 miejsce podczas Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego o puchar Wójta Gminy Piszczac, który odbył się w Chotyłowie. Miejsce szóste w tym turnieju wywalczył Mateusz Olichwirowicz. Gratulacje.

►►►12.03.2017 minęła 338 rocznica nadania ziemi społeczności tatarskiej w Studziance przez króla Jana III Sobieskiego. 12.03.1679 aktem w Gronie król nadał ziemię w Studziance Samuelowi Romanowskiemu i jego żonie Reginie z Kieńskich. Od tego czasu datuje się osadnictwo tatarskie na Południowym Podlasiu.

►►►11.03.2017r. Łukasz Węda z czasem 18 minut 16 sekund zajął 5 miejsce podczas Biegu z okazji Dnia Kobiet który odbył się w Sielczyku k. Białej Podlaskiej. W biegu udział wzięły także Joanna Węda osiągając czas 26:42 i Karolina Kalinowska z czasem 34:37. Zawody ukończyło 72 zawodnikow. Wygrał Aleksander Aniskievich z Brześcia.

►►►05.03.2017r. Łukasz Węda z czasem 1 godzina 30 minut zajął 167 miejsce podczas Półmaratonu, który odbył się w Wiązownej koło Warszawy.W zawodach bralo udział 1369 zawodników a wygrał Andrzej Starzyński (Klementowice) z czsem 1:07:06. Z kolei Joanna Węda w biegu na 5 km osiągnęla rezultat 28 minut 59 sekund. Wygrał Damian Roszko (Białystok) czas 14:30. Bieg ukończyło 703 zawodników.

►►►28.02.2017r. Szymon Kożuchowski brał udział w Finale Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego w Lublinie.Gratulacje.

►►►27.02.2017r. Daniel Popławski, Damian Zając i Paweł Zając ze Studzianki zostali zgłoszeni jako kadydaci do Młodzieżowej Rady Gminy Łomazy i będą piastować funkcję młodych radnych w I kadencji.

►►►26.02.2017r. Łukasz Węda zajął z czasem 19 minut 7 sekund 9 miejsce w biegu Tropem wilczym n dystansie 5 km który obył sie w Białej Podlaksiej. Drugi z naszych mieszkaców Tomasz Kowalewski był 101 z czasem 26:01. Zawody wygrał Marek Jaroszuk z Lomaz 16:33. Udziął wzięło 138 zawodników.

►►►25.02.2017r. Maciej Golba zajął I miejsce w Regionalnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej w Publicznym Gimnazjum Nr 1. im. K.K. Baczyńskiego w Wisznicach. Maciej wykonał utwór Ałły Pugaczowej.Gratulacje.

►►►28.02.2017r. Szymon Kożuchowski zajął pierwsze miejsce w V-ym Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „ Żyję z pasją”, który odbył się w Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu. Gratulacje.

►►►12.02.2017r. Łukasz Węda zajął indywidualnie 6 m-ce z czasem 21 minut 8 sekund w III Biegu dla Par na dystansie 5,4km, który odbył się w Warszawie w Parku Skaryszewskim. Z kolei w parze z żoną Joanną z czasem 56:01 zajęli oni 27 miejsce na 112 sklasyfikowanych par.

►►►11.02.2017r. Tomasz Krywczuk z czasem 42 minuty 32 sekundy zajął 120 miejsce w nocnym biegu Trzecia Dycha do Maratonu na dystansie 10 km, który odybył się w Lublinie. Drugi z naszych mieszkańców Łukasz Węda był 126 z czaem 42:46. Zawody ukończyło 1410 zawodników a wygrał je Tomasz Mydlak (Agro Chełm Biega) 34:23.

►►►Na konkurs wiedzy o Studziance opublikowanym w 30-tym numerze kwartalnika "Echo Studzianki" nadesłano 31 prawidłowych odpwiedzi czyli: Przegląd odbył się po raz 3, a ostatnia Tatarka ze Studzianki nazywała się Helena Bandzarewicz. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Pana Romana Arseniuka z Łomaz i Szymona Kożuchowskiego ze Studzianki. Laureaci otrzymają koszulki Studzianki. Skontaktujemy się z nimi do 10 lutego 2017 r. Wszystkim dziękujemy za udział.

►►►4 lutego 2017r. grupa śpiewacza "Studzianczanie" uczestnczyła w I spotkaniu Karnawałowym w Kopytniku, czyli koncert "KARNAWAŁ NA LUDOWO".

►►►28 stycznia 2017 roku w Łomazach odbył się jubileusz 50 – lecia pożycia małżeńskiego Wśród trzynastu par małżeńskich z gminy Łomazy znalazły się cztery ze Studzianki: Państwo Celina i Henryk Owczarukowie, Eugenia i Zygmunt Stanilewiczowie, Leokadia i Władysław Wilbikowie, oraz Teresa i Jan Zającowie. Serdeczne gratulacje.

►►►W ferie w świetlicy odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży. W turnieju tenisa stołowego tiumfował Dawid Waśkiewicz z Łomaz przed Sandrą Fuks i Zuzanną Kukawską. W warcaby najlepszy był Dominik Mackiewicz przed Klaudią Mackiewicz i Piotrem Powszukiem. Z kolei w turnieju piłkarzyków wygrała para Sandra Fuks i Zuzanną Kukawską przed Klaudią Mackiewicz i Piotrem Powszukiem. Trzecie miesjce zajął duet Adrian Niedźwiedź i Wiesław Węda. Zwycięzcy otrzymali trofea ufundowane przez Stowarzyszenie.

►►►Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza na zajęcia w ferie zimowe do świetlicy w Studziance. W programie turnieje: tenis stołowy, warcaby, piłkarzyki. Będzie możliwość gry w szachy i lotki oraz wytwarzać bańki mydlane, strzelać z łuku i lepić na kole garncarskim. Zajęcia będą odbywały się: 21 stycznia (sobota) 2017r. godz. 13:00, 24-26 stycznia (wtorek - czwartek) 2017 godz. 13:00. Zorganizowana będzie także wycieczka do Białej Podlaskiej do kręgielni dla dzieci od lat 4 w sobotę 28 stycznia. Koszt 30 zł obejmuje przejazd, ubezpieczenie i dwie godziny gry oraz posiłek. Obowiązują zapisy w świetlicy lub pod numerem 501 266 672. pobierz

►►►08.01.2017 r. grupa śpiewacza "Studzianczanie" wystąpiła w Dubowie podczas koncertu kolęd.

►►►06.01.2017 r. grupa śpiewacza "Studzianczanie" wystąpiła na kolędowaniu w kościele w Łomazach w kościele.

►►►01.01.2017 r. aktywnie Nowy Rok rozpoczęli nasi mieszkańcy startując w Biegu Noworocznym w Styrzyńcu. Na dystansie 5 km Łukasz Węda zajął 9 miejsce z czasem 20:22 a Tomasz Kowalewski uplasował się na 30 pozycji z czasem 24:36. Wygrał Marek Jaroszuk z Łomaz czas 17:34.

►►►Już po raz trzydziesty zapraszamy do lektury kwartalnika „Echo Studzianki”. Czasopismo od początku funkcjonowania obrało ramy tematyczne, których trzyma się cały czas. W bieżącym numerze prezentujemy fragmenty relacji autorstwa Stanisława Miłkowskiego, który w 1858 r. zawitał w okolice m.in. Studzianki, Piszczaca i Huszczy. Opisał wówczas lud podlaski, jego charakter, ubiór, zwyczaje i wierzenia. Jest to jedna z nielicznych XIX-wiecznych relacji (niemal reportażowych) z naszych terenów. Tekst ten udało się odnaleźć niestrudzonemu Sławomirowi Hordejukowi, który od lat wspiera nasze działania. Na łamach „ES” wspominamy Bolesława Łukaszuka – zmarłego w tym roku mieszkańca Studzianki, działacza i głównego pomysłodawcę budowy świetlicy w Studziance. Publikujemy również jego wspomnienia z czasów II wojny światowej. Rozpoczynamy też cykl dotyczący historii szkoły podstawowej w Studziance. Ponadto przedstawiamy materiały z serii „Studzianka w prasie”. Jak zawsze nie mogło zabraknąć tematyki tatarskiej. Tym razem piszemy o danych statystycznych tatarskich małżeństw zawartych w parafii muzułmańskiej w Studziance. Ponadto stałe rubryki jak kącik poetycki, konkurs oraz dowcipy. Życzymy miłej lektury. pobierz

Spis wszystkich artykułów kwartalnika "Echo Studzianki" nr 1-30 dostępny jest tutaj: http://www.studzianka.pl/echo_studziankibibliografia.htm

►►►19.11.2016 zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z III-go Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Biesiadnych, który odbył się w Studziance

https://photos.google.com/share/AF1QipOdCW8D-lwWbiNGhrjywFI6ax3Dn7Ai5cG4NwTPZdxVdaoW67NhUL8FHFEGDFE8QQ?key=SXdkbkhIYWx6NGxjZVNGeHFBR0xmdmp5bkdrMVZR

►►►12.11.2016 Grupa śpiewacza Studzianczanie wystapiła w Czosnówce podczas „Przeglądu pieśni patriotycznych”.

►►► 11.11.2016r. Ukazał się kolejny materiał na temat Studzianki - tym razem zapraszamy do lektury fotoreportażu autorstwa Dominika Klimek, który ukazał się na stronie weekendowego wydania Gazeta.pl. Dziękujemy i zachęcamy do czytania: "Kiedyś w tatarskiej Studziance tętniło życie. Dziś walczy o przetrwanie z pomocą dawnych mieszkańców".

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,20942879,kiedys-w-tatarskiej-studziance-tetnilo-zycie-dzis-walczy-o.html

►►► 07.11.2016r. Cmentarz tatarski w Studziance na antenie kolejnej rozgłośni. Zapraszamy do wysłuchania materiału Radia Lublin

http://www.radio.lublin.pl/#/news/5820b2b283ba889d153c9869

►►►11.12.2016 r. Kamil Czarny Łukaszuk zajął 2 miejsce podczas II-go Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Dubowie. W finale nasz mieszkaniec uległ 1-2 Andrzejowi Bondarzewskiemu z Dubowa.

►►►26.11.2016 r. Tomasz Kowalewski z czasem 33:09 zajął 31 miejse w biegu Cross u Radziwiłłów na dystnsie 6km, który odbył się w Białej Podlaskiej. Zawody wygrał Marek Jaroszuk z Łomaz z czasem 23:29.

►►►26.11.2016 Grupa śpiewacza Studzianczanie wystąpiła w Żeszczynce na Balu Andrzejkowym.

►►►29.10.2016 r. W Białej Podlaskiej odbył się Nocny Bieg Na Lotnisku. W zawodach brali udział nasi mieszkańcy. Na dystansie 10 km Tomasz Kowalewski zajął 52 miejsce z czasem 47:27.Krzysztof Kowalewski dobiegł 116 z czasem 55:52. Wioleta Niedzwiedż uplasowała się na pozycji 71 osiągając czas 49:02. Wygrał Jakub Piech 35:45. Zawody ukończyło 153 osoby. W biegu na 5 km 10-te m-ce zajął Łukasz Węda z czasem 19:24. Wygrał Paweł Wysocki z czasem 16:08. Zawody ukończyło 132 zawodników.

►►►18.09.2016 r. Mirosława Brodacka zajęła 2 miejsce w Festiwalu Sękaczy, który odbył sie w Roskoszy k. Białej Podlaskiej. Gratulacje.

►►►18.09.2016 r. Wiesław Węda z czasem 44:04 zajął 7 miejsce podczas marszu Nordic Walking, który odbył się w ramach "Biegu po zdrowie" w Piszczacu. Wygrał Pawel Jagieła (KB Biała Biega) 32:38.

►►► 17 września 2016 roku odbył się ósmy Tatarski Turniej Łuczniczy. Udział w nim wzięło ponad 20 uczestników z województwa lubelskiego i mazowieckiego. Uczestnicy po rozgrzewce przystąpili do rywalizacji w dwóch seriach. Najmłodsi strzelali do tarczy z odległości 15 metrów, a starsi 20 metrów. Warto odnotować, że w kategorii OPEN w ośmioletniej historii turnieju po raz pierwszy zwyciężyła kobieta Pani Ewa Graniak –Wosinek przed Arturem Wosinkiem oboje z Bordziłówki. Trzecie miejsce zajął Łukasz Węda. W kategorii szkoły podstawowe chłopców wygrał Piotr Powszuk przed Leonem Józefaciukiem. Trzecie miesjce zajął Nikodem Józefciuk a czwarte Adrian Niedźwiedź (wszyscy ze Studzianki). W tej samej grupie wiekowej wśod dziewcząt zwyciężyła Klaudia Mackiewicz przed Anną Wysocką (obie ze Studzianki) a trzecie meisce zajęła Jagoda Graniak Wosinek (Bordziłówka) Wśród kobiet najelpszą okazała się: Małgorzata Maksymiuk z Białej Podlaskiej. Drugie meijsce zajęła Klaudia Mackiewicz ze Studzianki a trzecie Natalia Krasuska z Łomaz. Działanie jest realizowane przy wsparciu finansowym Gminy Łomazy w ramach realizacji zadania zleconego "Integracja w Studziance".

►►►22.09.2016 Klaudia Mackiewicz zajęła 3 miejsce w kat. dziewcząt rocznik 2005 podczas XXVI Powiatowych Biegów Ulicznych XXI Memoriału im. Wincentego Kozłowskiego, które odbyły się pod hasłem: "Biegniemy po zdrowie, po marzenia, ku pamięci" w Terespolu.

►►► ►►►15.09.2016 r. mieszkańcy Studzianki na zebraniu sołeckim podzielono fundusze na 2017 rok. Kwotę 18 641,31 przeznaczone na remont dróg (11 641,31 zł), oznakowanie dojazdów do posesji (4 tys. zł) i powiększenie szamba przy świetlicy (3 tys. zł).

►►►22.09.2016 Kamil "Czarny" Łukaszuk zdobył bramkę w wygranym 4-0 na wyjeździe meczu Niwy Łomazy z Orłem Czemierniki.

►►►11.09.2016 Joanna Węda zajęła 4 miejsce z czasem 18 minut 47 sekund w kat. kobiet podczas biegu na 3,33 km podczas IV Festiwalu "Biegów Wrota Wolności", które odbyły się w Kobylanach. Na tym samym dystansie 4 miejsce wśrod mężczyzn zajął Krzysztof Kowalewski z czasem 14:23 . Z kolei podczas tej imprezy w biegu na 10 km Łukasz Węda z czasem 42:31 zająl 4 miejsce a Tomasz Kowalewski z czasem 49:51 był 14-ty. Zawody wygrał Marek Jaroszuk z Łomaz z czasem 36:55.

►►►03.09.2016 Stowarzyszenie zorganizowało II Spływ Kajakowy rzeką Zielawą i Krzną ze Studzianki do Kijowca. Udział w nim wzięło 20 uczestników. Wszyscy pokonali trasę 25 km otrzymując pamiątkowe medale. Na zakończenie odbył się turniej łuczniczy z nagrodami a całość zakończył tatarski obiad. Galeria zdjęć.:

https://photos.google.com/share/AF1QipMDWnlsG_kge_w3QIedSCS-SPXiIT-DlYSFeq_o2jOrRhsSXWmWHLFHZ6W3trKpYQ?key=Qm1BazE0X1RfdUVRaDhpQVM4RGJGdlhlXzNIOG1B

►►► ►►►27.08.2016 w Studziance odbyła się miedzynarodowa konferencja naukowa „Miejsca Wspólnej Pamięci Tatarów Wielkiego Księstwa Litewskiego zorganizowana przez Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, Białostockie Muzeum Wsi przy współpracy z Stowarzyszeniem Rozwoju Miejscowości Studzianka Uczestniczyło w niej blisko 30 osób z Polski i z Wilna, Moskwy a nawet Kazania. W trakcie spotkania wygłoszonych zostało kilka referatów w tym Łukasza Wędy o zachowaniu tatarskich tradycji w Studziance. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli film "Tatarska baśń" i zwiedzali mizar tatarski.

►►► Kamil "Czarny" Łukaszuk strzela gol za golem dla Niwy Łomazy. Po powrocie do zespołu zdobył bramkę w meczu Pucharu Polski z SRG Sławatycze wygranym 4-0. Kolejne dwa dołożył w spotkaniu II rundy PP z Tytanem Wisznice wygranym 5-2. Zanotował także trafienie w pierwszej kolejce bialskiej okręgówki w wyjazdowym meczu z Orłem Czemierniki wygranym przez Niwę 4-0.

►►►31.07.2016 Stowarzyszenie zorganizowało I Spływ Kajakowy rzeką Zielawą i Krzną ze Studzianki do Kijowca. Udział w nim wzięło 50 ucestników. Wszyscy pokonali trasę 13 km otrzymując pamiątkowe medale. Na zakończenie odbył się turniej łuczniczy z nagrodami a całość zakończył tatarski obiad.

►►►24.07.2016 Stowarzyszenie zorganizowało IV Spływ Kajakowy rzeką Zielawą z Rossosza do Studzianki. Udział w nim wzięło 53 ucestników. Wszyscy pokonali trasę 13 km otrzymując pamiątkowe medale. Na zakończenie odbył się turniej łuczniczy z nagrodami a całość zakończył tatarski obiad.

►►►17.07.2016 Stowarzyszenie zorganizowało II Spływ Kajakowy rzeką Zielawą z Wisznic do Studzianki. Udział w nim wzięło 55 uczestników. Wszyscy pokonali trasę 19 km otrzymując pamiątkowe medale. Na zakończenie odbył się turniej łuczniczy z nagrodami a całość zakończył tatarski obiad. Działanie zostało dofinansowane przez Powiat Bialski w ramach zadania zleconego.

►►►Ukazał się 28 numer kwartalnika "Echo Studzianki" pobierz  W bieżącym numerze artykuł o Muzeum Wsi Podlaskiej Państwa Józefaciuków, w którym staramy się przybliżyć to miejsce i zgromadzone w nim eksponaty. W tym numerze, jak zawsze, nie mogło zabraknąć kilku słów o tematyce tatarskiej. Przedstawiamy zatem tekst o roli tego walecznego ludu w Wielkiej Armii Napoleona. W jej szeregach nie zabrakło Tatarów zamieszkujących tereny należące do Parafii Muzułmańskiej w Studziance. Zachęcamy do przeczytania artykułu „Postawa i rola szwadronu tatarskiego w pułku szwoleżerów gwardii Napoleona”. Na łamach „ES” znalazła się również 5. część wspomnień profesora Mieczysława Chorążego, informacja o długo wyczekiwanym remoncie drogi oraz relacja Łukasza Wędy ze startu w IV-tym Maratonie Lubelskim. Zapraszamy też do udziału w spływie kajakowym rzeką Zielawą 24 lipca br., który w zeszłym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Piszemy również o licznych sukcesach uczniów Szkoły Filialnej w Studziance. Jak zawsze nie zabrakło stałych rubryk: w skrócie, Studzianki w starej fotografii, kącika poetyckiego i dowcipów.

►►►W dniach 9-10 lipca 2016 roku w Studziance odbyło się VIII Spotkanie z Kulturą Tatarską i Regionalną Oto relacja

W mediach
http://lublin.tvp.pl/26107314/viii-spotkania-z-kultura-tatarska-w-studziance

http://www.bialapodlaska24.info/wiadomosci/informacje/swieto-tatarskie-na-sportowo,p13686598


Wyniki:

http://www.time2go.pl/userfiles/V_Tatarska_Pitka-wyniki_oficjalne.pdf
http://www.time2go.pl/userfiles/Nordic_Walking_-_V_Tatarska_Pitka_wyniki.pdf

►►►Ukazał się 28 numer kwartalnika "Echo Studzianki"

►►►Paweł Bojarczuk zawodnik Niwy Łomazy zdobył dwa gole w meczu wyjazdowym Niwy Łomazy z Janowianką Janów Podlaski, który to drużyna z Łomaz wygrała 4-2.

►►►Grupa śpiewacze "Studzianczanie" uczestniczyła w II Festiwalu Kultury Lokalnej w Łomazach w dniu 12.06.2015r.

►►►12.06.2016 Krzysztof Kowalewski zajął 128 miejsce z czasem 50:57 w V Pikniku Rodzinnym Biała Biega w biegu na 10 km. Wygrał Damian Świerdzewski czas 32:05.Z kolei Tomasz Kowalewski z czasem 1 godzina 18 minut 814 sekund uplasował się na lokacie w biegu na 15 km. Wygrał Przemysław Dąbrowski z czasem 47 minut 18 sekund. Wiesław Węda zajął miejsce w zawodach Nordic Walking podczas tej samej imprezie Wiesław Węda zajął 16 miejsce. Wygrał Paweł Jagieła (KB Biała Biega) z czasem 31:05. Gratulujemy.

►►►Adrian Niedźwiedź zajął 2 miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym "Gdybym był ptakiem..." w kat. klas III. Z kolei Julia Niedźwiedź w kat. klas I otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.

►►►Adrian Niedźwiedź zajął III miejsce w Gminnym Konkursie "Pięknego czytania". Gratulacje.

►►Bibliografia zawartości 27 numerów kwartalnika "Echo Studzianki" tutaj

►►Mamy miejsca noclegowe w Studziance w gospodarstwie agroturystycznym "U Kovala". Polecamy i zapraszamy www.agroturystykaukovala.blogspot.com  Więcej zdjęć tutaj:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6166063034800584033

 

►►►22.05.2016 roku Maciej Golba zajął II miejsce w XII Powiatowych Prezentacjach Wokalnych, które odbyły się w Łomazach. Gratulacje.

►►►15 maja 2016 roku uczestniczyliśmy w warsztatach łucznictwa tradycyjnego i organizowaliśmy turniej łuczniczy w Międzylesiu w gminie Tuczna.

►►►14 maja 2016 roku grupa śpiewacza "Studzianczanie" uczestniczyła w VI Biesiadzie Ortelskiej "Tacy jesteśmy"

►►►8 maja 2016 roku grupa śpiewacza "Studzianczanie" uczestniczyła w Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych w Polubiczach koło Wisznic.

►►8 maja 2016 rok dwóch mieszkańców Studzianki brało udział w IV-tym Maratonie Lubelskim. Łukasz Węda jako pacemaker ukończył bieg na dystansie 42 km 195 metrów z czasem 4 godziny 13 minut 52 sekund zajmując 358 miejsce. Natomiast Tomasz Kowalewski uzyskał czas 4 godziny 37 minut plasując się na 491 lokacie. Zawody wygrał z czasem 2godziny 37 minut 18 sekund. Zawody ukończyło 648 zawodników.

►►►1 maja 2016  w Dubowie odbył się Gminny Dzień Strażaka zorganizowany przez Zarząd Gminny Związku OSP RP w Łomazach. Podczas uroczystości   strażacy ze Studzianki odebrali odznaczenia resortowe. Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa otrzymał druh Mieczysław Łukaszuk – naczelnik OSP w Studziance. Brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa trafiły do: Łukasza Jaśkiewicza, Andrzeja Józefaciuka i  Pawła Krywczuka. Odznaką „strażak wzorowy” uhonorowano Krzysztofa Arseniuka, Mateusza Brodackiego, Cezarego Kukawskiego i Tomasza Malewicza. Odznaki  „za wysługę” otrzymali: za 50 lat służby Jan Niedźwiedź i za 45 lat Józef Hryniewicz i Józef Parafiniuk. Wielkie gratulacje.

►►01.05.2016 Łukasz Węda zajął 5-te miejsce a Tomasz Krywczuk 9-te podczas biegu na 5 km w Wisznicach. Wygrał Marek Jaroszuk z Łomaz.

►►26.04.2016 Dominka Golba zajęła II miejsce w Finale Regionalnych Eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Gimnazjalnych Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego, które odbyły się w Konstantynowie.

►►►Zachęcamy do udziału w konkursie. Należy odpowiedzieć prawidłowo na trzy poniższe pytania:
1. Ile numerów kwartalnika „Echo Studzianki” ukazało się dotychczas?
2. Jak nazywa się obecny sołtys miejscowości Studzianka?
3. W którym roku urodził się ppor. Józef Simonowicz, radiotelegrafista i nawigator pochodzący ze Studzianki? Odpowiedzi prosimy przesyłać do 30 czerwca 2016 roku sms-em pod numer 501 266 672, poprzez e-mail: stowarzyszeniestudzianka@tlen.pl lub pocztą tradycyjną: Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, Studzianka 42, 21-532 Łomazy. Należy koniecznie podać swoje imię, nazwisko i miejscowość. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi odbędzie się losowanie nagród. Wyniki zostaną podane 5 lipca 2016 do północy na stronie www.studzianka.pl w zakładce Konkursy. Do wygrania upominki.

►►►11.04.2016 r. Dominika Golba zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną za przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat: „Dlaczego warto uczyć się języka rosyjskiego? „Do konkursu przygotowywała ją Ewa Korszeń. Organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego oraz Centrum Edukacji Języka Rosyjskiego. Brała także udział w finale XVI konkursu biblijnego Spotkania z Jezusem w Ewangelii św. Jana którego została laureatem.

►►►Ukazał się 27 numer kwartalnika „Echo Studzianki” w którym prezentujemy relacje z wydarzeń z życia mieszkańców naszej miejscowości. Publikujemy materiały z prasy o Studziance. Przypominamy Józefa Simonowicza znakomitego, radiotelegrafistę i pasjonata lotnictwa. Sylwetka, którą prezentujemy pokazuje jak młody człowiek dzięki determinacji oraz zaangażowaniu spełniał swoje marzenia. Jak zawsze, taki w bieżącym numerze naszego kwartalnika nie mogło zabraknąć kilku słów o tematyce tatarskiej.  Pokazujemy jak ważne jest nasze pochodzenie i docieranie do swoich korzeni publikując tekst o genetyce tatarskiej. Na łamach „ES” zamieszczamy również zapowiedzi nadchodzących wydarzeń. Nie zabrakło rubryki dla najmłodszych. Stałe pozycje w czasopiśmie to kącik poezji, konkurs wiedzy o Studziance i dowcipy. Zachęcamy do lektury pobierz tutaj Szczególne słowa podziękowania za pomoc przy powstaniu tego numeru należą się dla Małgorzaty Maksymiuk. 

►►►Szymon Kożuchowski uczeń klasy piątej szkoły podstawowej w Łomazach został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, który odbył sie w Lublinie. Do konkursu przygotowywał sie pod kierunkiem Beaty Piotrowskiej W konkursie udział wzięło 194 uczniów z klas IV-VI. Serdeczne gratulacje.

►►►Plan działań w 2016 roku tutaj

►►►Łukasz Węda zajął 15 miejsce w IV Cross Maraton im. Jana Kulbaczyńskego po ziemi piszczackiej i kodeńskiej, który odbył się 19.03.2016 w Połoskach gm. Piszczac. Przebiegł dystans w czasie 3:47:11.

►►►Łukasz Węda z czasem 19 minut i 12 sekund zajął 4 miejsce w biegu z okazji Dnia Kobiet który odbył się 12 marca 2016 roku w Sławacinku Starym. Joanna Węda uplasowała się na 48 miejscu osiągając czas 29 minut 29 sekund. Wygrał Damian Świerdzewski z czasem 16 minut i 6 sekund. Zawody ukończyło 63 zawodników. Z kolei Wiesław Węda zajął 3 miejsce wśród mężczyzn w marszu Nordic Waling na 5km podczas tychże zawodów. 

►►►Tomasz Krywczuk z czasem 20:09 ukończył bieg rozegrany w Lublinie.

►►►Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka złożyło dwa wnioski o dofinansowanie realizacji zadań zleconych na 2016 roku do Urzędu Gminy w Łomazach. W zakresie sportu przydzielono nam kwotę 2 000 zł i także 2 000 zł w zakresie kultury. Pierwsze zadanie "V Tatarskie bieganie" rozpoczniemy realizować od kwietnia 2016 a "Integracja w Studziance" od 1 czerwca 2016.

►►►28.02.2016 w Wiązownej k. Warszawy odbył się XXXVI Półmaraton Wiązowski w którym udział wziął Łukasz Węda. Z czasem 1 godzina 27 minut 44 sekundy zajął 140 miejsce na 1244 zawodników. Z kolei Joanna Węda startowała w biegu na 5km osiągając czas 29 minut i 12 sekund.

►►►Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zorganizowało w ferie zajęcia dla dzieci i młodzieży.  Kilkunastu Uczestników strzelało z łuku, grało w tenisa stołowego, piłkarzyki i warcaby.  W ramach zajęć w cyklu "Małe kino" można było obejrzeć bajkę. Odbyły się turnieje sportowe. W warcaby w kategorii szkoła podstawowa wygrała Klaudia Mackiewicz przed Alicją Klimiuk i Oliwią Powszuk. W tenisie stołowym najlepsza była Klaudia Mackiewicz przed Piotrem Powszukiem i Dominikiem Mackiewiczem. W kategorii gimnazjum najlepsza okazała się w zarówno w warcaby jak i w tenisie stołowym Zuzanna Kukawska przed Sandrą Fuks. Turniej tenisa stołowego w kategorii OPEn wygrał Jakub Kalinowski. W turniejach rozdano puchary, nagrody i dyplomy dla zwycięzców. Organizatorem zajęć i sędzią zawodów był Wiesław Węda.

►►► 30 stycznia 2016 roku Prezesem OSP Studzianka został Konrad Bojarczuk, a Naczelnikiem Mieczysław Łukaszuk.

►►►Zachęcam do obejrzenia relacji filmowej z jubileuszu 5-lecia grupy śpiewaczej "Studzianczanie" https://www.youtube.com/watch?v=NITJgiY2fgs Materiał przygotowany został przez MM Projekt Małgorzata Mieńko oraz Mariusza Maksymiuka z Radia BiPeR. Serdecznie dziękujemy.

►►►Antoni Cydejko - uczeń klasy I Szkoły Filialnej w Studziance został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moja kartka świąteczna”. Konkurs zorganizowany był przez firmę SGS Polska Spółka z o.o. w Warszawie. Wielkie gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów.

►►►28 stycznia 2016 roku w Szkole Filialnej w Studziance odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na początku uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej pod kierunkiem Wiesławy Kobrzyńskiej zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Szopka szkolna”. Następnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki oraz złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki swoim Babciom i Dziadkom. Spotkanie swoją obecnością uświetnili: Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach - p. Anna Filipiuk i Rodzice, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprezy.

►►►Uczniowie z klasy I i III Szkoły Filialnej w Studziance uczestniczyli organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Łomazach. Zajęli w nim następujące miejsca: I miejsce zajął Adrian Niedźwiedź z klasy trzeciej. Druga lokata przypadła dla Antoniego Cydejko i Julii Niedźwiedź z klasy I oraz Mateusza Niedźwiedzia z klasy trzeciej. W klasyfikacji trzecia była Zuzanna Wysocka z klasy pierwszej. 

►►24 stycznia 2016 roku to był dzień Macieja Golby. Mieszkaniec Studzianki - uczeń szkoły podstawowej w Łomazach - wygrał X Powiatowy Konkurs Recytatorski "Boże Narodzenie w literaturze", który odbył się w Rossoszu. Z kolei w Łomazach zajął III miejsce w kat. klas IV-VI w IV Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Śpiewajmy dziecinie" który odbył się w Łomazach. Gratulacje.

►►16 stycznia 2016 roku w świetlicy w Studziance odbyło się II kolędowanie połączone z jubileuszem 5-lecia działalności grupy śpiewaczej "Studzianczanie". W imprezie uczestniczyło blisko 90 osób. Na zaproszenie odpowiedziały wszystkie sześć zespołów z Bokinki, Czosnówki, Dubowa, Dokudowa, Ortela Królewskiego, Żeszczynki. Oto galeria zdjęć: https://plus.google.com/107704257690000843924/postRuAzRwxznX 

►►6 stycznia 2016 grupa śpiewacza „Studzianczanie” uczestniczyła w przeglądzie kolęd w Koszołach. Oto galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/JuV6y8wrzLcx8A6NA

►►2 stycznia 2-16 roku w Styrzyńcu koło Białej Podlaskiej odbył się noworoczny bieg i marsz Nordic Walking  na 5 km W rywalizacji udział wzięło udział ponad 130 Uczestników w m 3 mieszkańców Studzianki. W bieg Joanna Węda zajęła 64 miejsce z czasem 29 minut 34 sekundy, a Łukasz Węda miejsce 66 z czasem 29 minut 35 sekund. Wygrał Marek Jaroszuk z Łomaz 17:29. W marsz Nordic Waling Wiesław Węda był 17 z czasem 41 minut 22 sekundy.

►► 30 grudnia 2015 roku Rada Gminy Łomazy podjęła decyzję o likwidacji Szkoły Filialnej w Studziance.  Istniejąca blisko 70 lat w tym miejscu placówka zostaje zlikwidowana. Dzieci od nowego roku szkolnego będą uczęszczały do Łomaz. W budynku  wykształciło się setki absolwentów - spośród których wielu z nich znanych i cenionych jest nie tylko w regionie ale w poza nim. Co dalej z budynkiem i placem? Teren został przekazany pod budowę szkoły w 1921 roku przez społeczność tatarską dowiemy się miejmy nadzieję w najbliższym czasie.

►►W Państwa ręce oddajemy 26. numer kwartalnika „Echo Studzianki” wydawanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka. Jest to jedno z niewielu pism w naszym regionie regularnie wydawanych przez organizacje pozarządowe. W tym wydaniu „ES” zapraszamy do lektury wspomnień o śp. Panu Bolesławie Panasiuku – zasłużonym działaczu ze Studzianki. Jak zawsze, tak i w bieżącym wydaniu naszego kwartalnika nie mogło zabraknąć kilku słów o tematyce tatarskiej. Ponadto przedstawiamy obszerny artykuł na temat cmentarzy, ze szczególnym uwzględnieniem studziańskiego mizaru. Prezentujemy także tekst „Polska mało znana. Tatarzy ze Studzianki”, który jest pierwszą częścią nowego cyklu – „Prasa o Studziance”. Na łamach „ES” zamieszczamy również relacje z wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim kwartale 2015 roku oraz stałe rubryki: kącik poetycki, coś dla najmłodszych, Studzianka w starej fotografii i dowcipy. Zamieszczamy też konkurs wiedzy o Studziance do udziału w którym serdecznie zachęcamy. Życzymy przyjemnej lektury pobierz

►►Maciej Golba uczeń klasy piątej szkoły podstawowej w Łomazach  zajął I miejsce w konkursie plastycznym  plastyczny pod hasłem „Palić, nie palić” z okazji  Dnia Rzucania Palenia 2015 zorganizowanym w  Szkole Podstawowej w Łomazach. Drugie miejsce zajął Piotr Powszuk także uczeń V klasy, Gratulacje.

►►7.12.2015 r. do Szkoły Filialnej w Studziance zawitał prawdziwy Mikołaj. Na początek opowiedział dzieciom o trudnościach jakie musi pokonywać z powodu braku śniegu i o konieczności poruszania się innymi pojazdami. Następnie obdarował uczniów wspaniałymi prezentami. Pamiętał też o tych dzieciach które z powodu choroby nie mogły być w szkole. One również otrzymały podarunki. Dziękujemy Święty Mikołaju.

►►6.12.2015 r. Łukasz Węda zajął 22 miejsce w Biegu Mikołajów rozegranym w Warszawie. Na dystansie 9,4km uzyskał czas 39:06. W zawodach udział wzięło 826 zawodników. Wygrał Radosław Helon (Szczecin) uzyskując wynik 31:22

►►5.12.2015 r. Mirosław Węda z czasem 46:44 zajął 78 miejsce w Biegu Mikołajowym, który odbył się w lesie Kabackim w Warszawie. Zawody ukończyło 227 zawodników. Wygrał Sebastian Polak (Warszawa) 33:16.

►►4-5.12.2015 roku Łukasz Węda na zaproszenie Związku Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczył w Sympozjum „Kitab, chamaił jako nośniki kultury, tradycji i zachowań Tatarów Polskich”, które odbyło się w Białymstoku i Kruszynianach woj. podlaskie. Podczas konferencji wygłosił referat „Małżeństwa tatarskie w parafii muzułmańskiej w Studziance w XIX wieku.

►►28.11.2015 roku w Styrzyńcu koło Białej Podlaskiej odbył się Bieg Andrzejkowy na 5km. W biegu 11 miejsce z czasem 19:38 zajął Łukasz Węda a Tomasz Krywczuk był 22 z czasem 21:07. Wygrał Marek Jaroszuk z Łomaz 17:40. Zawody ukończyło 89 zawodników. W marszu Nordic Walking startował Wiesław Węda w stroju tatarskiego łucznika, który uplasował się na 28 miejscu  na 64 zawodników.

►►11.11.2015 r. Wiesław Węda zajął 3 miejsce w kategorii mężczyzn podczas zawodów Nordic Walking które odbyły się w Łukowie. W biegu na 6,5 km Łukasz Węda zajął 10 miejsce uzyskując czas 25 minut 3 sekundy.

►►11.11.2015 roku w meczu juniorów Niwy Łomazy na wyjeździe z Huraganem Międzyrzec Podlaski jedną z bramek zdobył Daniel Fuks. Niwa wygrała 2-0.

►►10.11.2015 roku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie Szkoły Filialnej w Studziance recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Następnie wraz z wychowawcą zapalili znicze przy pomniku obok budynku szkoły. Oddali też hołd wszystkim którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny w miejscach pamięci i na cmentarzu tatarskim.

►►07.11.2015r. w świetlicy odbył się II Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych. We wspólnym śpiewaniu wzięło udział 8 grup śpiewaczych. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizacji zadania "Integracja w Studziance" współfinansowanego z środków Urzędu Gminy w Łomazach.

►►29.10.2015 w Szkole Podstawowej w Łomazach odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych więcej

►►24 października 2015 roku w świetlicy odbyło się V Popołudnie Seniora. W imprezie udział wzięło ponad 70 osób. Oto galeria zdjęć Mateusza Jaśkiewicza:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6209963123593249713

►►Ukazał się jubileuszowy 25 numer kwartalnika "Echo Studzianki". W bieżącym wydaniu wspomnienia Pana Eugeniusza Zelenta, nauczyciela w szkole podstawowej w Studziance w latach 1956-1962. Ponadto obszerne sprawozdanie z tegorocznego spotkania z kulturą tatarska i regionalną. Piszemy o wakacyjnych spływach kajakowych rzeką Zielawą. Podsumowujemy akcję "Wakacje z łukiem" i przedstawiamy przegląd najważniejszych inicjatyw i aktywności mieszkańców Studzianki w trzecim kwartale 2015 roku. Poza tym jak zawsze stałe rubryki kącik poetycki, Studzianka w starej fotografii oraz porcja humoru. Zachęcamy do lektury. "Echo Studzianki jest do pobrania tutaj

►►22.11.2015r. Tomasz Krywczuk zajął 296 miejsce w debiucie podczas biegu w ramach 2 Dychy do Maratonu. W Lublinie przebiegł trasę 10 km w 45 minuty i 4 sekundy. W zawodach udział wzięło 1210 zawodników.

►►15.112015 grupa śpiewacza "Studzianczanie" wystąpiła na XV-ym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Tucznej.

 

►►18-19.10.2015 w Łomazach odbyły się uroczystości stulecia szkoły podstawowej. Podczas pikniku rodzinnym odbyły się pokazy i warsztaty łucznictwa tradycyjnego.

►►12.10.2015 r. Paweł Hornowski zdobył  bramkę w wygranym 3-0 meczu Niwy Łomazy z Dębem Dębowa Kłoda.

►►04.10.2015 Wioleta Niedźwiedź zajęła 30 miejsce w "Biegu po zdrowie" który odbył się w Terespolu na dystansie 5,3km. Wiesław Węda uplasował się na 8 pozycji w marszu Nordic Walking.

►►27.09.2015 Łukasz Węda zajął 10 miejsce w Mistrzostwach Polski Blogerów (osób piszących o bieganiu) na dystansie 37 PZU Maratonu Warszawskiego. W ogólnej klasyfikacji zajął 590 lokatę. Ustanowił rekord życiowy przebiegając maraton w 3 godziny 20 minut 44 sekundy. Zwycięzcą 37. PZU Maratonu Warszawskiego został Omullo Ezekiel (Kenia), który dystans 42 km 195 m pokonał w 02:09:19. Do zawodów zgłosiło się ponad 8 tys. zawodników z 47 krajów. Królewski dystans w regulaminowym czasie ukończyło 6506 zawodników.

►►VII Tatarski Turniej Łuczniczy odbył się w sobotę 19 września 2015 roku. Do rywalizacji przystąpiło ponad dwudziestu Uczestników. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii do lat 10 oraz wśród Pań. Wśród najmłodszych zaciekle walczyli Mikołaj Wysocki i Przemysław Kalinowski ze Studzianki. Ostatecznie dycha Przemka w ostatnim strzale zapewniła mu wygraną. W kat. 10-12 lat najlepszą łuczniczką okazała się Ela Sadownik z Łomaz przed Piotrkiem Powszukiem ze Studzianki. Wśród kobiet bardzo dobrze wypadła Klaudia Mackiewicz ze Studzianki, która po wspaniałym pojedynku i dwóch dogrywkach zajęła 2 lokatę. Wygrała zdecydowanie Natalia Krasuska. Warto odnotować, że w kategorii OPEN zwyciężył....dwunastolatek z Łomaz Bartek Kur, Drugie miejsce zajęła Joanna Węda trzecie Paweł Krywczuk a czwarte Sebastian Rozwadowski wszyscy ze Studzianki. Działanie jest współfinansowane przez Urząd Gminy Łomazy w ramach zadania zleconego "Integracja w Studziance". Galeria zdjęć:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6196851808699133921

►►20.09.2015 w Biegu po zdrowie w Wisznicach na dystansie 5 km na 7 pozycji ukończył Tomasz Krywczuk ze Studzianki z czasem 22:17. W rywalizacji Nordic Walking 3 lokatę zajął Wiesław Węda ze Studzianki, dla którego było to pierwsze podium w 5 starcie. Gratulacje

►►Agnieszka Stanilewicz zajęła II miejsce podczas Festiwalu Sękaczy zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. Impreza odbyła się 13.09.2015 rok w Roskoszy koło Białej Podlaskiej. Gratulacje.

►►12.09.2015r. Paweł Bojarczuk, Kamil Łukaszuk i Paweł Krywczuk uczestniczyli w turnieju piłkarskim Fortuna Cup na obiektach Legii Warszawa. Nasi piłkarze reprezentowali Orlik Łomazy. Kamil strzelił 4 bramki w turnieju a Paweł Bojarczuk jedną.

►►Na zebraniu sołeckim 15.09.2015 roku ustalono podział funduszu sołeckiego na rok 2016. Po dyskusjach i 3 głosowaniach 11 tys. przeznaczono na drogi a 6810,35 gr na zakup krzeseł do miejscowej świetlicy . 

►►13.09.2015 r. nasi mieszkańcy Agnieszka Wilbik i Tomasz Krywczuk startowali w Strzakłach koło Międzyrzeca Podlaskiego w "Biegu po zdrowie" na dystansie 5 km. W biegach dla dzieci na 400m i 1000 m rywalizowali Sandra i Olgierd Wilbik.

►►6 września 2015 roku nasi mieszkańcy startowali w Piszczacu w "Biegu po zdrowie" na dystansie niespełna 5 km. Miejsce 13 zajął Krzysztof Kowalewski a 14 Tomasz Kowalewski. W marszu Nordic Walking Wiesław Węda uplasował się na 13 miejscu.

►►30.08.2015 mieszkańcy Studzianki promowali nasz ą miejscowość i gminę Łomazy na dożynkach powiatowych w Misiach. Gmina Łomazy wygrała konkurs na najlepiej promującą się gminę.

►►29.08.2015 roku Łukasz Węda z czasem 39:18 zajął 10 miejsce w V Biegu Międzyrzeckich Jeziorek. Startowali w nim także Tomasz Kowalewski Krzysztof Kowalewski Mirosław Węda W marszu Nordic Walking Wiesław Węda

►►23.08.2015 roku w Łomazach odbyły się Dożynki Gminne. Mieszkańcy Studzianki przygotowali stoisko promocyjne oraz wieniec. Starostami święta plonów byli Grażyna i Krzysztof Golba ze Studzianki. Galeria zdjęć:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6186923765761570209

Jednocześnie podczas imprezy zastępca redaktora naczelnego Słowa Podlasia Roman Laszuk wręczył dyplomy i statuetkę za zajęcie II miejsca przez Tatarski Mizar w Studziance w plebiscycie na atrakcję turystyczną województwa lubelskiego. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na Studziankę.

►►22.08.2015 r. Łukasz Węda z czasem 1 godzina 31 minut 28 sekund zajął 46 miejsce w IV Półmaratonie Chmielakowym w Krasnymstawie, W zawodach udział wzięło blisko 500 zawodników.

►►Cmentarz tatarski - mizar zajął 2 miejsce w Plebiscycie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego. Wygrał Zamość. To olbrzymi sukces Naszej miejscowości dzięki Czytelnikom i Internautom. Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w głosowanie. Bardzo dziękuję. Oto artykuł ze Słowa Podlasia o Studziance tutaj

►►
8 sierpnia 2015 r. Joanna i Łukasz Węda uczestniczyli w tatarskim święcie Sabantuj (świeto pługa). Festiwal odbył się po raz dziewiąty w Kruszynianach. Oto galeria zdjęć:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6182385231524985553

►►16.08.2015 r. organizowaliśmy III Spływ kajakowy rzeką Zielawa z Rossosza do Studzianki. Oto galeria zdjęć: https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6183861304481599953

►►►15.08.2015 r. organizowaliśmy II Spływ kajakowy rzeką Zielawa z Rossosza do Studzianki. Oto galeria zdjęć:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6183695444318798017

►►
Drużyna Orlik Łomazy wygrała turniej piłkarski, który odbył się w Tucznej. Kamil Czarny Łukaszuk zdobył 7 bramek. W zwycięskiej ekipie grał Paweł Krywczuk.

►►Zapraszamy zainteresowanych na zajęcia łucznicze dopiero w środę 19.08.2015 rok o godz. 17:00 na stadionie w Łomazach i 20.08.2015 r. w Studziance przy świetlicy także o 17:00.

►►14 sierpnia 2015 roku przez Studziankę pielgrzymowali pątnicy z parafii Łomazy do Kodnia.                 W miejscowej świetlicy zostali ugoszczeni przez mieszkańców Studzianki. Do ponad 100 osobowej grupy dołączali kolejni pielgrzymi. Oto galeria zdjęć:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6182744374630949217

►►Studzianka posiada konta na portalach społecznościowych. Zapraszam na Facebook Studzianka Studzianka, Tweeter i Instagram

►►8 sierpnia 2015 r. Joanna i Łukasz Węda uczestniczyli w tatarskim święcie Sabantuj (świeto pługa). Festiwal odbył się po raz dziewiąty w Kruszynianach.

►►1 sierpnia 2015 roku w świetlicy odbył sie wakacyjny piknik dla dzieci.

►► Echo "Czwartej Tatarskiej Piątki" w materiale filmowym Sebastiana Ignaciuka http://magnes.tv/aktualnosci/godne-uwagi-2/iv-tatarska-piatka-w-studziance/

►►25 lipca 2015 roku w Warszawie w godzinach wieczornych odbył się 25 bieg Powstania Warszawskiego w którym startowało 2 mieszkańców Studzianki. Na dystansie 5 km Joanna Węda  uplasowała się na 1627 miejscu z wynikiem 30 minut i 12 sekund. Wygrał Artur Kozłowski (Warszawa) czas 14:22. Zawody ukończyło 3295 Uczestników. Na dystansie 10 km 467 miejsce zajął Łukasz Węda  z czasem 44 minuty 8 sekund, Wygrał Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) 30:30 Zawody ukończyło 5464 zawodników.

►►19.07.2015 odbył się spływa kajakowy Zielawą z Wisznic do Studzianki w którym uczestniczyło 49 osób relacja tutaj  a galeria pod linkiem

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6173859510498577265

►►
18.07.2015 młodzi łucznicy ze Studzianki: Sandra Fuks, Zuzanna Kukawska, Joanna Węda, Przemek Kalinowski, Jakub Kalinowski, Łukasz Węda i Wiesław Węda uczyli strzelać z łuku dzieci podczas pikniku rodzinnego w Huszczy. Relacja fotograficzna Małgorzaty Maksymiuk:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6174584655159098161


►►Ukazał się 24 numer kwartalnika "Echo Studzianki" do pobrania  tutaj

►►12.07.2015 r. Siódme Dni Kultury Tatarskiej i Regionalnej w Studziance za nami, wyniki i relacja Małgorzaty Maksymiuk oraz galerie zdjęć tutaj

►►8 lipca 2015 roku Studziankę odwiedzili seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Lublina. Goście zwiedzali mizar i muzeum oraz próbowali tatarskich smakołyków.

►►►Realizujemy zadnie zlecone „Integracja w  Studziance” dofinansowane przez Urząd Gminy Łomazy. W ramach zajęć odbędą się: Dzień Seniora (X 2015), Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych (XI 2015) oraz bezpłatne zajęcia z łucznictwa (VI-VIII 2015)) w tym nauka wytwarzania strzał i gry łucznicze. Zapraszamy chętnych do zapisów. Zakończeniem warsztatów będzie VII Tatarski Turniej Łuczniczy we wrześniu 2015 roku.

►►►19.06.2015r. mieszkańcy Studzianki poświęcając swój czas i zaangażowanie porządkowali tatarski cmentarz usuwając krzaki i ziele. Wielkie podziękowania dla sołtysa i wszystkich którzy pomagali. Dziękujemy

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6163821505089276753

►►►Zdjęcia dzieci ze szkoły podstawowej w Studziance galeria tutaj:
https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6062564639173132849

►►►Cmentarz tatarski w Studziance został nominowany do konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa lubelskiego. Zachęcamy do głosowania poprzez kupony dostępne w Słowie Podlasia, SMS o treści Produkt 5 na numer 72051 do 19.06.2015r.  Zachęcam do poparcia.

►►►14.06.2015 r. Kamil Łukaszuk strzelił bramkę w wygranym 6-2 przez Niwę Łomazy wyjazdowym meczu z Janowią Janów Podlaski.

►►►Strażacy z OSP Studzianka zajęli 3 miejsce w zawodach które odbyły się 7 czerwca 2015 roku w Łomazach. W rywalizacji udział wzięli: Mieczysław Łukaszuk, Krzysztof Fuks, Tomasz Hryniewicz, Konrad Bojarczuk, Paweł Bojarczuk, Mateusz Brodacki, Andrzej Kowaleńko i Przemysław Kowaleńko. Gratulacje.

►►►31.05.2015 r. Kamil Czarny Łukaszuk i Paweł Bojarczuk strzelili po jednej bramce w wyjazdowym meczu Niwy Łomazy z ŁKZ Łazy wygranym 4-2.

►►►31.05.2015r. Kabaret „Zielawa” (w składzie Sandra Fuks, Zuzanna Kukawska, Łukasz Węda, Mirosław Węda) wystąpił w Kościeniewiczach gm. Piszczac na pikniku rodzinnym. Uczyliśmy także strzelać z łuku.

►►►31.05.2015 r. grupa śpiewacza „Studzianczanie” wystąpiła w Polubiczach (gm. Wisznice) na przeglądzie "Majowe śpiewanie".

►►►30.05.2015 r. Łukasz Węda uczestniczył w IV Siemiatyckiej Wieczornej Dyszce. Zawody odbyły się w Siemiatyczach (podlaskie). Z czasem 42 minuty 20 sekund zajął 26 miejsce. Relacja na www.biegamwstudziance.blogspot.com

►►►29.05.2015r. Maciej Golba zajął II miejsce w kat. klas IV-VI w XI Powiatowych Prezentacjach Wokalnych, które odbyły się w GOKu w Łomazach.

►►►21 maja 2015 roku przyjechały do nas  dzieci ze szkół z powiatu radzyńskiego i przedstawiciele stowarzyszenia Homo Faber z Lublina. Goście zwiedzali mizar tatarski i strzelali z łuku oraz poznawali tatarską historię regionu.

►►►Gminna Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki oraz Gminny Ośrodek Kultury zorganizowały Gminny ,,Konkurs Pięknego Czytania”. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno polskiej mowy oraz rozwijanie nawyków czytelniczych dzieci. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-III z terenu całej gminy. W kategorii klas II trzecie miejsce zajęła Katarzyna Skibniewska ze Studzianki. W nagrodę otrzymała dyplom oraz nagrody książkowe.

►►►17.05.2015r. odbył się Festiwal Kultury Lokalnej w Łomazach w którym prezentowali się Mieczysław Józefaciuk, Terasa Dziobek Witold Kowalewski oraz grupa śpiewacza Studzianczanie

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6150089690249676257

►►►14.05.2015 r. dzieci ze szkoły w Studziance uczestniczyły w wycieczce na Farmę Iluzji mieszczącej się w miejscowości Mościska (mazowieckie) relacja fotograficzna https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6150171220891310737

►►►10 maja 2015 roku gościliśmy w Studziance grupę 70 pszczelarzy ze Związku Pszczelarzy „Podlasie” w Białej Podlaskiej.

►►►10.05.2015 r. Paweł Hornowski strzelił bramkę w wygranym 3-0 meczu Niwy Łomazy z Dębem Dębowa Kłoda. To drugie trafienie Pawła w tym sezonie. W ostatnim spotkaniu grało 4 naszych ale Niwa przegrała w Terespolu z granicą 2-5. Galeria zdjęć:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6150086086604002049

►►►Łukasz Węda uczestniczył w III Maratonie Lubelskim który odbył się 10.05.2015 r. Biegł jako pacemaker prowadząc na cza 4 godziny 15 minut. Uzyskał rezultat 4:14:08 co dało mu 395miejsce na 624 którzy ukończyli relacja na www.biegamwstudziance.blogspot.com  

►►►O Studziance na onecie: http://podroze.onet.pl/ciekawe/studzianka-jak-wygladalo-zycie-tatarow-w-dawnych-czasach/ej1wl

►►►Wielki, olbrzymi sukces odniósł Szymon Kożuchowski ze Studzianki. Uczeń 4 klasy szkoły podstawowej w Łomazach został laureatem powiatowego konkursu polonistycznego zorganizowanego przez SP nr 2 w Białej Podlaskiej w kat. klas III-IV. Do konkursu przygotowywał sie pod opieką Beaty Piotrowskiej. Warto podkreślić, że do konkursu przystąpiło 275 uczniów, a do finału zakwalifikowało się 49. Komisja konkursowa wyłoniła 16 laureatów wśród których znalazł się Szymon. Nagrody odebrał z rąk prezydenta miasta Biała Podlaska Dariusza Stefaniuka. Brawo Brawo Szymon!!!

►►►Oliwia Powszuk ze Studzianki uczennica klasy piątej szkoły podstawowej w Łomazach zajęła II miejsce  w konkursie językowym „Mistrz Gramatyki Angielskiej”, który odbył się w ramach Szkolnego Dnia Poligloty w szkole Podstawowej w Łomazach. W nagrodę otrzymała dyplom i książkę.

►►►1 maja 2015 roku członkowie i sympatycy stowarzyszenia uczestniczyli w Międzynarodowym IV-tym Jarmarku św. Józefa Rzemieślnika w Janowie Podlaskim. Podczas festynu poprowadzili warsztaty strzelania z łuku.
 

►►►28.04.2015 roku członkowie i sympatycy stowarzyszenia  uczestniczyli w wydarzeniu Sezon Lublin 2015 w Trybunale Koronnym na Starym Mieście w Lublinie, gdzie prezentowali przybyłej publiczności historię osadnictwa tatarskiego w Studziance i pielęgnowane  tatarskie tradycje. Barwny pokaz w strojach wzbudził szerokie zainteresowanie i uznanie dla naszych dotychczasowych działań.

►►►W świetlicy w Studziance trwają prace remontowe. Mieszkańcy czynem społecznym rozebrali scenę i zdemontowali podłogę. Nowa podłoga oraz drzwi wewnętrzne zostaną wykonane z funduszu sołeckiego oraz środków Urzędu Gminy w Łomazach. Przewidywane zakończenie prac w końcu kwietnia 2015 roku.

►►►Ukazał się 23 numer kwartalnika "Echo Studzianki" pobierz

►►►18.04.2015.r w Karczewie koło Warszawy odbyły się zawody biegowe III Karczewski Bieg śladami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego na 15 km. Szóste miejsce z czasem 1:04:56 zajął Łukasz Węda. Bieg ukończyło 43 zawodników.

►►►16.04.2015r. w Łomazach odbył się finał powiatu bialskiego w piłce nożnej  dziewcząt w kat. gimnazjum. Na boisku boisku „Orlik 2012” gospodynie były najlepsze i wygrały zawody awansując do finału rejonowego w Parczewie. Pokonały Gimnazjum w Kobylanach 4-0 i Gimnazjum w Międzyrzecu Podlaskim 4-1. W zwycięskiej drużynie grała Paulina Szenejko ze Studzianki. Trenerem jest Ireneusz Korszeń.  BRAWO!!!

►►►14.04.2015r. Dominika Golba reprezentowała drużynę  Publicznego Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach w finale Eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym   dla uczniów szkół gimnazjalnych w Piszczacu. Przyczyniła się do zajęcia II miejsca na 12 ekip.

Z kolei Maciej Golba wygrał gminne eliminacje XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego w GOKu w Łomazach i zakwalifikował sie do konkursu powiatowego. Gratulacje.

►►►Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie ze  Szkoły Filialnej w Studziance uczestniczyli w Gminnym Konkursie „Stroik wielkanocny” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach i zajęli następujące miejsca: I miejsce: Antoni Cydejko Szymon Arseniuk, Mateusz Niedźwiedź, Mikołaj Wysocki


II miejsce:
Zuzanna Wysocka, Anna Wysocka


III miejsce: Wiktoria Kowaleńko, Julia Niedźwiedź, Bartłomiej Remesz Jakub Remesz, Katarzyna Skibniewska, Adrian Niedźwiedź.
GRATULACJE.

►►►Łukasz Węda zajął 10 miejsce w III Cross Maratonie Jana Kulbaczyńskiego po ziemi piszczackiej i kodeńskiej ze startem i metą w Zahorowie (gm. Piszczac) W trudnych warunkach pogodowych uzyskał czas 3 godziny 36 minut. Wygrał Piotr Kuryło z czasem 2:51. Zawody ukończyło 39 zawodników.

►►►19.02.2015r. Wypowiedzi mieszkańców Studzianki w Radio Lublin http://moje.radio.lublin.pl/studzianka-intryguje-i-przyciaga-turystow.html

►►►24.03.2015r. Zuzanna Kukawska zajęła I miejsce w szkolnym konkursie plastycznym "Portret Patrona Szkoły",  który odbył się w Zespole Szkół w Łomazach.

►►►Kamil Czarny Łukaszuk strzela w sparingach Niwy Łomazy. Nasz snajper zdobył bramkę w wygranym meczu 4-0 z Lutnią Piszczac oraz trafił w zremisowanym 2-2 meczu z Agrosport Leśna Podlaska. Grali także Paweł Bojarczuk, Paweł Hornowski i Paweł Krywczuk w bramce.

►►►W ramach konkursu złożyliśmy dwie oferty o dofinansowanie do Urzędu Gminy na realizację zadań zleconych w 2015 roku. Pierwsza na "IV Tatarskie bieganie" na kwotę 3.600 zł po rozpatrzeniu przyznano 1.500 zł. Nie będzie zatem biegu na 10 km, tylko na 5km. Drugi wniosek na zdanie z zakresu kultury z wnioskowanej kwoty 4.170zł zaproponowano dofinansowanie w wysokości 1.500 zł.
Wyniki konkursu:
https://www.uglomazy.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/info_konkurs.pdf

►►►Łukasz Węda uczestniczył w XXXV Półmaratonie w Wiązownej k. Warszawy.  Trasę 21 km 97 metrów przebiegł w 1 godzinę 36 minut 2 sekundy zajmując 284 miejsce na 1043 startujących.

►►►19.02.2015r. Wypowiedzi mieszkańców Studzianki w Radio Lublin http://moje.radio.lublin.pl/studzianka-intryguje-i-przyciaga-turystow.html

►►►14.02.2015r. Joanna i Łukasz Węda startowali w I Biegu dla par rozegranym w Warszawie. Na dystansie 5,4 km uzyskali czas 30:38 (łączny 1:01:16) zajmując 58 miejsce na 98 sklasyfikowanych par.

►►►07.02.2015r. w Łomazach odbył się Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn którego inicjatorem i jednym z organizatorów był Łukasz Węda. W zawodach wzięło udział 6 drużyn w tym Zielawa Studzianka, która zajęła 3 miejsce (trzy remisy, jedna wygrana i jedna przegrana) otrzymując puchar, medale i dyplom. Turniej wygrała drużyna Old Boy Łomazy. Skład drużyny ze Studzianki: Krzysztof Lewczuk-Łukasz Węda (k), Karol Lewczuk, Łukasz Lewczuk (2 bramki), Ireneusz Dobrowolski (1 bramka), Daniel Fuks, Mateusz Olichwirowicz, Maciej Demidowicz, Andrzej Gładoch. Współorganizatorami turnieju  byli Radny Ireneusz Korszeń, Urząd Gminy w Łomazach Szczegółowe wyniki tutaj a galeria zdjęć Joanna Węda

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6113163425108899457

►►►04.02.2015r. Odbyły się warsztaty rekreacyjno-edukacyjne  dla dzieci i młodzieży z tatarskimi rówieśnikami z Białegostoku; odbyły się warsztaty plastyczne  orient w praktyce - haft tatarski, turniej łuczniczy Studzianka kontra młodzież tatarska, warsztaty tańca tatarskiego, warsztaty kulinarne oraz degustacja. Dziękujemy wszystkim za udział. Galeria Ł. Węda i Sandra  Fuks https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6112052484925959041

►►► 28.01.2015r. w świetlicy odbyło się spotkanie w ramach Dnia Babci i Dnia Dziadka oraz tradycyjna choinka przygotowana przez rodziców i nauczycieli ze szkoły w Studziance galeria zdjęć: https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6109356273453314705

►►►W Lublinie odbyła się 24.01.2015 roku III Nocna Dycha do Maratonu, bieg na dystansie 10 km w którym wystartowało 1101 zawodników. Wśród nich był mieszkaniec Studzianki Łukasz Węda. Z rezultatem 44 minuty 12 sekund zajął 165 miejsce. Wygrał Andrzej Starzyński z Puław czas 32:16.

►►►Gminna Biblioteka w Łomazach zaprasza mieszkańców gminy w wieku 50-64 lat do bezpłatnego udziału w kursie komputerowym. Kurs będzie nauką od podstaw. Uczestnicy zapewnione będą mieli materiały szkoleniowe, laptop na miejscu dla każdego do nauki i serwis kawowy. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 83 341 70 43 lub 600 390 344

►►►Kamil Łukaszuk wygrał Gminny Turniej Tenisa Stołowego Amatorów, który odbył się się w Łomazach 18.01.2015 roku na hali sportowej. Mieszkaniec Studzianki nie miał sobie równych i wygrał wszystkie pojedynki. Szóste miejące zajął Mateusz Olichwirowicz. Gratulacje.

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6105447089618022993

►►►Grupa śpiewacza Studzianczanie uczestniczyła w przeglądach kolęd 10.01.2015r. Bokince Królewskiej 11.01.2015r. oraz w Dubowie.

►►►6 stycznia 2015 roku w świetlicy w Studziance odbyło się kolędowanie relacja czytaj a foto tutaj: https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6101489757846646113

►►►1 stycznia 2015 roku dwóch mieszkańców Studzianki startowało w III Noworocznym Biegu  Biała Biega w Styrzyńcu. Łukasz Węda z czasem 22:09 zajął 12 miejsce, a Tomasz Kowalewski 31 miejsce osiągając wynik 25:38. W zawodach startowało 70 zawodników a wygrał Jakub Piech  z Grabanowa z czasem 18:55.

►►►Ukazał się 22 numer kwartalnika "Echo Studzianki". Zachęcamy do lektury http://www.studzianka.pl/EchoStudzianki22.pdf

►►►Ukazał się 22 numer kwartalnika "Echo Studzianki". W ostatnim w tym roku numerze w rubryce wspomnienia czwarta już część opowieści „Z Janówki w świat” Mieczysława Chorążego. Sławomir Hordejuk w cyklu znani zapomniani prezentuje sylwetkę Jana Murzy Buczackiego. W skrócie to przegląd najważniejszych inicjatyw i aktywności mieszkańców Studzianki w ostatnim kwartale 2014 roku. Publikujemy relacje z organizowanych działań i podsumowujemy zrealizowane projekty. Kontynuujemy opis badań archeologicznych w Studziance. Zamieszczamy pierwszą część wspomnień byłego senatora Mieczysława Trochimiuka dot. działań Solidarności w naszym regionie w latach 80-tych XX wieku. List Andrzeja Ali Buczackiego ze Szczecinka zatytułowany „Moje podlaskie korzenie” to kolejna propozycja dla Czytelników. Jak zawsze stałe rubryki: kącik poetycki, konkurs,
kolorowanka, dowcipy oraz Studzianka w starej fotografii.
Serdeczne podziękowania dla Sławomira Hordejuka za wsparcie merytoryczne przy powstaniu numeru. Dziękujemy Kamilowi Łojko z Białej Podlaskiej
za skład graficzny. Wkład w powstanie wydania 22 numeru kwartalnika wniosły także Joanna Węda, Wiesława Kobrzyńska, Anita Kukawska i Magdalena Us. Zachęcamy do lektury http://www.studzianka.pl/EchoStudzianki22.pdf

►►►30.11.2014 r. Wyniki II tury głosowania na Wójta Gminy Łomazy

Pan Czyżewski Jerzy 1572

Pan Droździuk Waldemar 736

►►►Rada Sołectwa Studzianka i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka realizowało projekt „Odkrywanie Studzianki”. Celem projektu
 było zwiększenie atrakcyjności turystycznej miejscowości Studzianka poprzez stworzenie trasy tematycznej dla turystów
śladami nazw
miejscowych Studzianki. Galeria

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6087213533434291377

►►►23.11.2014 r. W Studziance gościli członkowie Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników POGRANICZE, którzy uczestniczyli w warsztatach kuchni tatarskiej, które poprowadziła Mirosława Brodacka.

►►►22.11.2014 w świetlicy w Studziance odbyło się podsumowanie realizacji projektu „Taniec łagodzi obyczaje”. Wręczone zostały wyróżnienia oraz nagrody. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2014 było realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka i Urząd Gminy Łomazy. Galeria zdjęć Marka Ruska

 https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6088562482397122321

►►►21.11.2014 roku. Mirosława Jaśkiewicz, Teresa Bojarczuk, Zuzanna Kukawska, Łukasz i Wiesław Węda uczestniczyli w spotkaniu „Aktywni, kreatywni”  podsumowującym realizację  projektów z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, które odbyło się w Białej Podlaskiej. Dyskusję z udziałem wójtów i przedstawicieli  Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie prowadziła  Pani Czesława Borowik z Radia Lublin.

►►►W wyborach samorządowych na stanowisko Wójta Gminy Łomazy startował Łukasz Węda. W pierwszej rundzie otrzymał 336 głosów. Ten wynik nie pozwolił na przejście do II tury. Oto pozostałe wyniki I tury wyborów samorządowych w gminie Łomazy na stanowisko Wójta Gminy Łomazy
Czyżewski Jerzy 1065

Droździuk Waldemar 765

Uściński Marek 371

Radną  Studzianki została Mirosława Jaśkiewicz. Do Rady Powiatu Bialskiego startował Marek WIlbik, jednak mandatu nie uzyskał.

►►►W Łomazach odbyły się obchody 96 rocznicy odzyskania niepodległości. Po mszy świętej w asyście orkiestry dętej z Łomaz mieszkańcy i władze samorządowe złożyły wieńce pod pomnikiem pod szkołą. Następnie zebrani wysłuchali w części artystycznej i koncertu orkiestry w hali szkoły podstawowej relacja foto https://plus.google.com/…/107704…/albums/6080557519230870641

►►►Wyjazd studyjny na VI Ogólnopolski Turniej Tańca uczestników projektu z gminy Łomazy "Taniec łagodzi obyczaje" realizowanego przez stowarzyszenie i Urząd Gminy w Łomazach a współfinansowanego ze środków MPIPS w ramach FIO 2014 galeria zdjęć https://plus.google.com/…/107704…/albums/6079403685555332289 Fot. J. i Ł. Węda

►►►08.11.2014r. Przegląd pieśni biesiadnych i patriotycznych "Ocalić od zapomnienia" odbył się w Studziance. Wzięły w nim udział następujące grupy śpiewacze: Studzianczanie ze Studzianki, "Tęcza" z Dąbrowicy Dużej, "Bokinczanka" z Bokinki Królewskiej, "Razem" z Tucznej, "Biesiadnicy" z Żeszczynki, "Śpiewam, bo lubię" z Łomaz, "Kaczeńce" z Czosnówki oraz Zielona Kalina" z Dubowa. Całość poprowadzili Mirosława Jaśkiewicz oraz Łukasz Węda relacja foto https://plus.google.com/…/107704…/albums/6079398595843235537Joanna Węda

►►►Ukazał się 21 numer kwartalnika „Echo Studzianki”. Można pobrać  tutaj. Zachęcamy do lektury.

►►►Wyniki jesiennego konkursu wiedzy o gminie Łomazy w zakładce konkursy tutaj
 

►►►Dnia 23 października 2014r. odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach spotkanie rencistów i emerytów gminy Łomazy z
okazji Dania Seniora. W spotkaniu uczestniczyła grupa śpiewacza „Studzianczanie” ze Studzianki prowadzona przez Pana Andrzeja
Chwaluczyka z Białej Podlaskiej.

►►►21.10.2014 w Szkole Filialnej w Studziance odbyło się ślubowanie dzieci z klasy I. Relacja w zakładce szkoła Galeria zdjęć Agnieszki Arseniuk, Danuty Kowaleńko i Wiesławy Kobrzyńskiej:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6072989302264506545


►►►18.10.2014 w świetlicy odbyło się  IV Popołudnie Seniora. W spotkaniu zorganizowanym przez Radę Sołecką Studzianki i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka wzięło udział prawie 100 osób. Były występy grupy Studzianczanie, część artystyczna przygotowana przez talenty wokalne, muzyczne i taneczne. Nie zabrakło wspaniałej zabawy oraz okolicznościowego tortu. Dziękujemy Darczyńcom za wsparcie. Działania realizowano w ramach zadania "Aktywni w Studziance" współfinansowanego z środków Urzędu Gminy Łomazy.
https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6072179991399142001

►►►15.10.2014 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy I i II Szkoły Filialnej w Studziance wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Najpierw obejrzeli w kinie film pt. „Pszczółka Maja”, oraz udali się na zwiedzanie Państwowej Straży Pożarnej.

►►► Kamil Czarny Łukaszuk zdobył bramkę w meczu okręgówki Niwy Łomazy z LZS Łazy. Drużyna z Łomaz zremisowała 5:5.

►►►Ogłaszamy konkurs wiedzy o gminie Łomazy. Do wygrania kurs łuczniczy oraz sękacz szczegóły w zakładce konkursy tutaj Zachęcamy do udziału.

►►►11.10.2014 w Studziance gościła grupa 21 nauczycieli ze Świdnika, która zwiedzała mizar tatarski i uczestniczyła w warsztatach kuchni tatarskiej.

►►►09.10.2014 w Zalutyniu k. Piszczaca odbył się I Festyn Osób Niepełnosprawnych "Żyć godnie i zwyciężać". Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu i Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe "Żyć godnie".  Warsztaty strzelania z łuku poprowadzili Zuzanna Kukawska, Sandra Fuks, Kuba i Przemek Kalinowski oraz Wiesław Węda


►►►27.09.2014r. w Studziance gościła 40 osobowa grupa Uczestników projektu "Wielokulturowość Lubelszczyzny wczoraj a dziś" realizowanego przez Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych POGRANICZE z Lublina w ramach FIO 2014. Goście zwiedzili mizar tatarski brali udział w seminarium dot. osadnictwa tatarskiego. Na zakończenie uczestniczyli w warsztatach kuchni tatarskiej foto: https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6064478803861283617

►►►01.09.2014. Rada Sołectwa Studzianki i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka rozpoczynają realizację wniosku w ramach programu Lubelskie Mikrodotacje FIO z której sfinansowane zostaną tablice z nazwami miejscowymi Studzianki, mapa miejscowości oraz witacze. Kwota dofinansowania to 5 tys. zł.

►►►18.09.2014r. na zebraniu wiejskim w sprawie podziału funduszy sołeckich na 2015 rok  zadecydowano o rozdzieleniu środków na remont świetlicy i naprawę dróg.

►►►14.09.2014r. Mirosława Brodacka ze Studzianki zajęła drugie miejsce na III Festiwalu Sękaczy w Roskoszy k. Białej Podlaskiej. Gratulacje.
 

►►►Od 15 lipca 2014 roku W świetlicy w Studziance odbywają się zajęcia z tańca młodzieżowego i towarzyskiego w ramach realizacji projektu „Taniec łagodzi obyczaje” skierowanego do mieszkańców gminy Łomazy. Warsztaty taneczne odbywają się w 4 grupach: szkol podstawowa, gimnazjum, średnia i studenci oraz dorośli.  Zapraszamy jeszcze zainteresowanych. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Galeria z warsztatów

 
https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6034400374759226977


►►►30.08.2014r.Tomasz Kowalewski i Łukasz Węda uczestniczyli w IV Biegu Międzyrzeckich Jeziorek na dystansie 10km.

►►►27.08.2014. Tatarzy ze Studzianki: od łuku do sękacza, czyli Nasz udział w poranku z Radiem Wnet http://www.radiownet.pl/#/publikacje/tatarzy-ze-studzianki-od-luku-do-sekacza


►►►17.08.2014 Odbył się po raz VI Tatarski Turniej Łuczniczy w 5 kategoriach. Młodzi łucznicy rywalizowali w strzelaniu stojąc, z kolana oraz tyłem. Kategorię OPEN wygrał Daniel Kalinowski, 2 miejsce zajął Karol Lewczuk, trzecie Mateusz Olichwirowicz a czwarte Paweł Zając. Wśród kobiet wygrała Sandra Fuks pokonując w decydującej rundzie ostatecznie drugą Karolinę Kalinowską, trzecie miejsce dla Zuzanny Kukawskiej. Najlepszym gimnazjalistą został Mateusz Olichwirowicz. Zacięta walka toczyła się o zwycięstwo w kat. do 12 lat w której ostatecznie wygrała Zuzanna Kukawska przed Klaudią Mackiewicz. Nagrody i statuetki dla najlepszych zakupiono w ramach realizacji zadania zleconego przez Urząd Gminy w Łomazach pt. "Aktywnie w Studziance".

►►►16.08.2014 Uczestniczyliśmy w IV Dniu Polesia Zachodniego w Dubecznie koło Włodawy. Poprowadziliśmy warsztaty strzelania z łuku, grę KUBB i
zrobiliśmy mały turniej łuczniczy. Udział wzięli Joanna Krywczuk, Zuzanna Kukawska, Łukasz i Mirosław Węda.

►►►14.08.2014 przez Studziankę przeszła piesza pielgrzymka z parafii Łomazy do sanktuarium w Kodniu. Pątnicy zostali ugoszczeni  przysmakami regionalnymi i tatarskimi przez mieszkańców Studzianki w świetlicy. Inicjatorem działań była Rada Sołecka. Grupa pątników liczyła około 170 osób. Realcja tutaj i galeria zdjęć https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6047367769261818049

►►►13.08.2014 Studziankę odwiedziła 12 osobowa, wesoła grupa Pań ze studiów podyplomowych z Warszawy. Goście zwiedzali mizar tatarski, Muzeum Wsi Podlaskiej i brali udział w warsztatach kuchni tatarskiej. Dziękujemy za wsparcie.

►►►09.08.2014 grupa łucznicza "Tatarzynowie" prowadziła warsztaty łucznictwa tradycyjnego w Wisznicach dla 50 dzieci z oazy diecezji siedleckiej. Ponadto uczyliśmy grać w KUBB https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6046722750495195121

►►►03.08.2014 w Łomazach podczas Pikniku Rodzinnego Zachowaj Trzeźwy umysł członkowie grupy łuczniczej Tatarzynowie poprowadzili warsztaty z łucznictwa tradycyjnego.  Wystąpił kabaret „Zielawa” z programem „Łomaskie wieści”. Udział wzięli Sandra Fuks, Daniel Kalinowski, Wiesław, Mirosław i Łukasz Węda

►►►25.07.2014 grupa łuczników brała udział w zorganizowaniu Małego Tatarskiego Turnieju łuczniczego w Sosnówce. Po przeprowadzeniu warsztatów strzelania z łuku różnymi technikami odbyła się rywalizacja chłopców i dziewcząt. W zawodach wzięło udział 27 osób. Ponadto dzieci grały w KUBB.W wyjeździe udział wzięli Zuzanna Kukawska oraz Wiesław i Łukasz Weda galeria

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6044425165769153569#photos/107704257690000843924/albums/6044425165769153569

►►►Zajęcia integracyjne w ramach realizacji zadania „Taniec łagodzi obyczaje” współfinansowane  ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich mamy juz za sobą. Galeria zdjęć tutaj: 

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6034400374759226977

►►►Ukazał się 20 jubileuszowy numer kwartalnika "Echo Studzianki". W bieżącym wydaniu m.in. Tatarskie wspomnienia zza oceanu Magdaleny Kopeć-Remesz. W cyklu znani zapomniani sylwetka prof. Edwina Kulawca, wspomnienia Z Janówki w świat. Podejmujemy smaczny temat czyli Sękacze ze Studzianki, przypominamy cegielnię w Studziance oraz badania archeologiczne przeprowadzone w naszej miejscowości, losy mizaru w Zastawku. Jak zawsze informacje w skrócie kącik poetycki, dowcipy i coś dla najmłodszych. Numer powstał dzięki wsparciu Urzędu Gminy Łomazy w ramach realizacji zadania "Aktywnie w Studziance. Podziękowania dla Sławomira Hordejuka i Kamila Łojko za wkład przy powstaniu numeru pobierz

►►►13.07.2014r. w Studziance odbyło się "III Tatarskie Bieganie" realizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka w ramach realizacji zadania zleconego przez Urząd Gminy Łomazy. 157 zawodników rywalizowało w biegach dla dzieci, w bieg na 5,26 km oraz i Nordic Walking 4km. Jednocześnie przepraszam wszystkich zawodników NW za zamieszanie na trasie zawodów. Bieg wygrał zawodnik z Maroka Jasine Mihimida ustanawiając nowy rekord trasy 17:05. "III Tatarską Piątkę" ukończyło 78 osób. W rywalizacji wzięło udział 14 mieszkańców Studzianki. Najlepszym mieszkańcem został Kamil Czarny Łukaszuk (21:41), przed Danielem Fuksem (21:54). Najmłodszym uczestnikiem był Mateusz Olichwirowicz a najstarszym mieszkańcem Studzianki Wiesław Węda. Klasyfikację mieszkańców gminy Łomazy wygrał Jarosław Bańkowski (Jusaki-Zarzeka) a najlepszą kobietą gminy Łomazy Wioleta Niedźwiedź. Wyniki w zakładce SPORT a pierwsze zdjęcia Joanny Krywczuk i Mirosława Wędy oraz Andrzeja Turskiego: https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums w folderze III Tatarskie Bieganie

►►►05.07.2014r.Sołtys Studzianki Mirosława Jaśkiewicz wyróżniona. Znalazła się wśród trzech Sołtysek jako jedyna z wschodniej Polski podczas debaty "Kobieta  wiejska między tradycją a nowoczesnością. Rola kobiet w społecznościach lokalnych", która odbyła się w Koninie. Organizatorem była Pani Prezydent Anna Komorowska. Podczas zaszczytnego spotkania Mirosława Jaśkiewicz prezentowała referat Studzianka-dawna osada tatarska. O Studziance w Radio Lublin i reportaż Pani Czesławy Borowik: http://moje.radio.lublin.pl/ma-pomysl-i-checi-soltyska-wsi-studzianka-probuje-aktywizowac-lokalna-spolecznosc.html,

http://moje.radio.lublin.pl/05-07-2014-kalejdoskop-regionalny-reportaz-czeslawy-borowik-tolerancja.html

 

►►►Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka i Urząd Gminy Łomazy zapraszają do bezpłatnego udziału w warsztatach
tanecznych w ramach realizacji zadania „Taniec łagodzi obyczaje". Na kurs tańca zapraszamy dzieci od lat 6 ze szkoły
podstawowej, młodzież z gimnazjum, szkół średnich i studentów do 25 roku życia oraz dorosłych zamieszkujących gminę
Łomazy zarówno kobiety jak i mężczyzn. Zapisy e-mailem: stowarzyszeniestudzianka@tlen.pl lub telefonicznie 501-266-672 czytaj więcej


►►►
29.06.2014 w Łomazach odbył się IX Jarmark Jagielloński Rok Kolberga-Skarby Kultury Podlasia i Polesia
podczas którego mieszkańcy Studzianki wystawili stoisko promocyjne i prowadzili warsztaty strzelania z łuku. Wystąpiła również grupa
śpiewacza "Studzianczanie".

►►►28.06.2014 w Adamowie koło Łukowa odbył się III Półmaraton Tradycji w którym startował Łukasz Węda. Z czasem 1 godzina 38 minut
i 58 sekund zajął 35 miejsce na 100 startujących. Wygrał Paweł Młodzikowski z Adamowa z czasem 1:21:52

►►►25.06.2014r. Mieszkańcy Studzianki i Łomaz jak co roku porządkowali cmentarz tatarski usuwając krzaki chaszcze i ziele. Serdeczne
podziewania za zaangażowanie fotorelacja:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6029114165308339793

►►►15.06.2014r. w Białej Podlaskiej odbył się III Rodzinny Piknik Biegowy Biała Biega.  W biegu na dystansie 10 km startowało
5 mieszkańców Studzianki: Tomasz i Krzysztof Kowalewscy oraz Wiesław Łukasz i Mirosław Węda. W drużynie Studzianki
pobiegła także Agnieszka Roner (Mirońska) rodem ze Studzianki.

►►►15.06.2014r. Ochotnicza Straż Pożarna ze Studzianki zajęła 3 miejsce w zawodach strażackich rozegranych w Sosnówce.

►►►08.06.2014r. Po jednej bramce zdobyli Paweł Bojarczuk, Patryk Kukawski a Daniel Popławski dwie w wygranym meczu juniorów Niwy Łomazy z LZS Łazy.

►►►04.06.2014r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się koncert konkursowy Turnieju Wojewódzkiego 33 Małego Konkursu Recytatorskiego. Jury wysłuchało 47 recytatorów w kategorii Klasy I-III i jedną z nagród przyznało dla Macieja Golby ze Studzianki uczeń szkoły podstawowej w Łomazach.

►►►02.06.2014r. Dzieci ze Szkoły Filialnej w Studziance  odwiedzili Multimedialną Bibliotekę „Barwną” dla Dzieci i Młodzieży w Białej Podlaskiej oraz redakcję tygodnika "Słowo Podlasia" relacja foto https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6025876188746298017

►►►01.06.2014r. rozpoczynamy realizacją zadania publicznego "Aktywnie w Studziance" z środków Urzędu Gminy w Łomazach. W ramach akcji wydany zostanie 20 numer kwartalnika "Echo Studzianki", odbędą się warsztaty łucznicze, upamiętnienie miejsca bitwy z 1769 roku na granicy Studzianki i Łomaz, VI Tatarski Turniej Łuczniczy oraz Dzień Seniora.

►►►01.06.2014r. Łukasz Węda uczestniczył w I Półmaratonie z Duchem Bieluchem w Chełmie. Trasę 21km 97 metrów przebiegł w czasie 1 godzina 38 minut 27 sekund zajmując 64 miejsce. Zawody ukończyło 228 zawodników Wygrał Łukasz Kutryn z Biszczy z czasem 1:16:03.

►►►
01.06.2014r. Kamil "Czarny" Łukaszuk strzelił bramkę w wygranym na wyjeździe przez Niwę Łomazy meczu okręgówki z Bizonem Jeleniec. Cały mecz w bramce rozegrał Paweł Krywczuk a przez większość spotkania grał Paweł Hornowski. Z kolei juniorzy Niwy Łomazy wygrali 3-1 z Bizonem Jeleniec i jedną z bramek strzelił Paweł Bojarczuk.

►►►
31.05.2014r. W Białej Podlaskiej w parafii Św. Honorata na pikniku okazji Dnia Dziecka Przemek i Kuba Kalinowski, Zuzanna Kukawska i Łukasz Węda poprowadzili warsztaty strzelania z łuku.

►►►
29.05.2014 uczniowie z Szkole Filialnej w Studziance uczestniczyli w wycieczce do  Białegostoku i Białowieży szerzej w zakładce relacja fotograficzna Grzegorza Wysockiego w zakładce szkoła

►►►26.05.2014 r. w Szkole Filialnej w Studziance odbył się Dzień Matki i Dzień Ojca relacja w zakładce szkoła

►►►Maciej Golba wygrał eliminacje powiatowe XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Międzyrzecu Podlaskim. Gratulacje.

►►►18.05.2014r. Niwa Łomazy przełamała złą passę i wygrała na wyjeździe z Sokołem Adamów aż 6-1 w kasie okręgowej.
W głównych rolach wystąpili Kamil "Czarny" Łukaszuk zdobywca dwóch bramek i bramkarz Paweł Krywczuk, który obronił fantastycznie
rzut karny. Gratulacje.

►►►11.05.2014. Maciej Golba wygrał X Powiatowe Prezentacje Wokalne w kategorii  klas I-III szkoła podstawowa, które organizował GOK
w Łomazach. Trzecie miejsce wśród gimnazjum zajęła Sandra Fuks.

►►► W Woli Ossowińskiej gm. Borki powiat Radzyń Podlaski odbył się IV Piknik Kawaleryjski o szablę rotmistrza majora Jaworskiego.
W pikniku historycznym obok grup rekonstrukcyjnych udział wzięli łucznicy ze Studzianki: Zuzanna Kukawska, Sandra Fuks, Łukasz i Wiesław Węda. Przeprowadzili warsztaty strzelania z łuku.

►►►
17.05.2014r. Łukasz Węda zajął 56 miejsce w XIV Półmaratonie Hajnowskim z czasem 1:39:11. Wygrał Bogusław Andrzejuk z
Białegostoku czas 1:11:56.

►►►11.05.2014r. Łukasz Węda zajął 202 miejsce w II Maratonie Lubelskim z czasem 3 godziny 57 minut 16 sekund. W zawodach
 wystartowało 647 zawodników. Wygrał Rafał Czarnecki z czasem 2:40:58.

►►►09.05.2014r. gościliśmy wycieczkę dzieci z Zalesia organizowaną przez stowarzyszenie  Homo Faber z Lublina w ramach
"Wyprawka 1 %". Motywem  przewodnim wizyty była wielokulturowość. Goście zwiedzali mizar tatarski i strzelali z łuku. Relacja foto Piotra Przekory:
https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6011678070373777617?authkey=CKi1oZuLqqjIEg

►►►Tomasz Ossowski zajął 3 miejsce w XVI Integracyjnym Turnieju Siłowym rozegranym w Janowie Podlaskim. Nasz mieszkaniec startował w wadze do 82,5kg

►►► 29.04.2014 r. w Szkole Podstawowej w Łomazach odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w którym w reprezentacji Szkoły Podstawowej była Dominika Golba. Jej drużyna zajęła I miejsce będzie reprezentować Gminę Łomazy w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

►►►24.04.2014 roku Maciej Golba został wyróżniony w I kategorii 6-10 lat podczas Eliminacji Powiatowych do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik 2014”. Przegląd odbył się  w Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej.

►►►10.04.2014r. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy I i III Szkoły Filialnej w Studziance uczestniczyli w Gminnym Konkursie „Stroik wielkanocny” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach i zajęli następujące miejsca:

I miejsce: Szymon Arseniuk – kl. I i Szymon Kożuchowski – kl. III

II miejsce: Jan Kożuchowski – oddz. przedszkolny, Mateusz Niedźwiedź – kl. I, Mikołaj Wysocki – kl. I, Klaudia Mackiewicz – kl. III, Dominik Mackiewicz – kl. III

III miejsce: Wiktoria Kowaleńko- oddz. przedszkolny, Katarzyna Skibniewska, Adrian Niedźwiedź (klasa I) Olgierd Wilbik i Piotr Powszuk (klasa III)

►►► Ukazał się 19 numer kwartalnika "Echo Studzianki". To drugie, obok "Łomaskich stron" czasopismo w gminie Łomazy wydawane regularnie od blisko 5 lat przez organizacje pozarządowe. W bieżącym numerze studziańskiego periodyku wspomnienie profesora Mieczysława Chorążego o mamie ze Studzianki, która pochodziła z rodziny Józefaciuków. W cyklu znani zapomniani przypomnienie postaci Stefana Tupalskiego walecznego Tatara ze Studzianki - powstańca 1863 roku zesłanego na Syberię.  Ponadto rzecz o pułkowniku Jakubie Azulewiczu w 220 rocznicę śmierci;  tatarskim dziedzicu Studzianki pochowanym na miejscowym mizarze. Zapowiedź III Tatarskie Biegania w lipcu 2014 roku  w Studziance. Nie zabrakło oczywiście stałych rubryk: informacje  w skrócie o aktywności mieszkańców Studzianki w ostatnim kwartale, dowcipy, kącik poetycki oraz kolorowanka wielkanocna dla najmłodszych. Zapraszam i zachęcam do lektury pobierz

►►►13.04.2014r.Studzianczanie strzelają. W meczu okręgowej ligi juniorów Niwa Łomazy pokonała Rokitno aż 8-0. Siedem bramek zdobyli zawodnicy ze Studzianki - trzy Paweł Hornowski, dwie Paweł Bojarczuk i po jednej Patryk Kukawski i Daniel Popławski

►►►13.04.2014r. Łukasz Węda uczestniczył w biegu Czwarta Dycha Do Maratonu, który odbył się w Lublinie. Wśród 691 zawodników zajął 67 miejsce z czasem 41 minut i 4 sekundy, Wygrał Michał Biały z Kraśnika 33:30.

►►►06.04.2014 Kamil "Czarny" Łukaszuk strzelił bramkę w przegranym meczu okręgówki Niwy Łomazy 2-3 z Granicą Terespol.

►►►29.03.2014r. Łukasz Węda zajął 8 miejsce  z czasem 3 godziny 31 minut 16 sekund w II Cross Maratonie im. Jana Kulbaczyńskiego po ziemi piszczackiej i ziemi kodeńskiej na dystansie 42km 195 m. Wygrał Marcin Olek z czasem 3:08:41 z Siedlec.

 ►►►28.03.2014r. Łukasz i Wiesław Węda uczestniczyli w konferencji poświęconej dziedzictwu kulturowemu w Białowieży.  Przedsięwzięcie zorganizowała Fundacja Wspomagania Wsi i Białowieski Park Narodowy a uczestniczyło w niej około 120 osób z województw podlaskiego i lubelskiego. Zaprezentowali działania mieszkańców Studzianki na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego relacja fotograficzna:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/6000223251154306401

►►►25.03.2014r. w ramach roku kościuszkowskiego w powiecie bialskim w szkole w Łomazach odbyły się konkursy tematyczne w których mieszkańcy Studzianki zaprezentowali się bardzo dobrze:

Maciej Golba okazał się najlepszy w szkolnym konkursie poezji patriotycznej”

Dominika Golba zajęła II miejsce w  konkursie "Tadeusz Kościuszko w literaturze”. Była też druga w quizie „Pejzaż Powstania Kościuszkowskiego”

►►►21.03.2014r. Dominika Golba wygrała konkurs publicystyczny w języku angielskim pt. „Polska i Polacy w Unii Europejskiej”

Oliwia Powszuk wygrała konkurs języka angielskiego „Master of English Spelling”

Dominika Golba zajęła II miejsce w konkursie piosenki angielskiej „Let’s Sing a Song” zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Łomazach w ramach Dnia Poligloty.

►►►Kamil "Czarny" Łukaszuk strzelił dwie bramki w przegranym meczu sparingowym Niwy Łomazy 2-3 z Agrosport Leśna Podlaska.

►►►21.03.2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy pierwszej i trzeciej Szkoły Filialnej w Studziance przywitały wiosnę.... więcej tutaj

►►►17.03.2014 r. uczniowie klas V i VI szkoły podstawowej w Łomazach wzięli udział w konkursie recytatorskim poezji rosyjskojęzycznej. III miejsce zajęła Zuzanna Kukawska.

►►►12.03.2014 minęła 335 rocznica nadania ziemi społeczności tatarskiej w Studziance przez króla Jana III Sobieskiego. 12.03.1679 aktem w Gronie król nadał ziemię Samuelowi Romanowskiemu i jego żonie Reginie z Kieńskich. Od tego czasu datuje się osadnictwo tatarskie na Południowym Podlasiu.

►►►Dominika Golba  z kl. VI c Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach wygrała konkurs publicystyczny  języka angielskiego pt. „Polska i Polacy w Unii Europejskiej”. Laureatka najlepiej przygotowała pracę publicystyczno – plastyczną w formie plakatu o tematyce „Polska i Polacy w Unii Europejskiej” info za http://szkolalomazy.pl/

►►►Studzianka liczy 434 mieszkańców co stanowi 8,24 % wszystkich mieszkańców gminy Łomazy (5264 osób) stan na 28.02.2014r.

►►►22.02.2014 roku w świetlicy w Studziance odbyło się spotkanie karnawałowe. Aktywni mieszkańcy miejscowości zebrali się by skorzystać z kończącego się powoli karnawału. Motywem przewodnim były pączki. Nie zabrakło też tradycyjnych potraw oraz muzyki. Zebranym przygrywała i prezentowała się grupa śpiewająca Studzianczanie. Tańce, śpiewy i rozmowy trwały do późnych godzin nocnych galeria:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5983547127972121489
 

►►►Oliwia Powszuk zajęła I miejsce w konkursie języka angielskiego "Master of EnglishSpelling" (Mistrz literowania) Gratulacje info www.szkolalomazy.pl

►►►17.02.2014r. w Zespole Szkół w Łomazach odbył się konkurs piosenki angielskiej Let’s Sing a Song. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas V – VI szkoły podstawowej. II miejsce zajęła Dominika Golba z kl. VI c  ze Studzianki. W konkursie brała udział także Zuzanna Kukawska

►►►09.02.2014r. odbyło się zebranie stowarzyszenia na którym ustalono plan działań w Studziance w 2014 roku. Na początek spotkanie integracyjne w ramach tłustego czwartku.

►►►5 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej w Studziance odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci opis w zakładce szkoła a galeria tutaj:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5979409305856314881

►►►Grupa śpiewacza ze Studzianki wystąpiła z repertuarem podczas kolędowania w Łomazach 12.01.2014r., Bokince Królewskiej 25.01.2014r. oraz Czosnówce 02.02.2014r.  galeria:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5979409824720833249

►►►Tomasz Ossowski zajął drugie miejsce w kategorii do 75kg podczas II zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar Prezesa AZS PSW Biała Podlaska

►►►W ramach ferii w świetlicy w dniu 25.01.2014 odbyły sie zajęcia sportowo-rekreacyjne opis i zdjęcia są tutaj

►►►Od dnia 01.01.2014 r. Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej sprawuje nadzór nad lasami niestanowiącymi własności Skarbu Państwa na terenie powiatu bialskiego poprzez własne służby. W budynku Urzędu Gmina Łomazy dyżur prowadzi Michał Mitroniuk we wtorki w godz. 10.00-12.00. Szczegółowe informacje w zakresie prowadzenia prawidłowej gospodarki leśnej w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa na terenie powiatu bialskiego można uzyskać w Wydziale Rolnictwa i Środowiska pokój 216, tel. 83 35 11 347.

►►►Zima dotarła do  Studzianki zapraszam do galerii zdjęć:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/595527718142017720

►►►19.01.2014r. Maciej Golba zajął I miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Boże Narodzenie w literaturze” który odbył się w Rossoszu. Wygrał również Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek ” Śpiewajmy Dziecinie” w Łomazach w kategorii szkoła podstawowa. Gratulacje.

►►►18.01.2014r, w hali sportowej Gimnazjum Nr 4 w Białej Podlaskiej, dziewczęta z gimnazjum zdobyły II miejsce w halowym turnieju piłki nożnej.  Uległy dopiero w finale Licealnemu Ośrodkowi Szkolenia Sportowego Młodzieży w Białej Podlaskiej 0-5 W składzie łomaskiej drużyny grała Paulina Szenejko ze Studzianki info z http://szkolalomazy.pl

►►►17.01.2014r. Tradycyjnie już dzieci ze Szkoły Filialnej w Studziance uczciły Dzień Babci i Dziadka prezentując program artystyczny przygotowany pod okiem wychowawczyń - Elżbiety Szczęsnej oraz Wiesławy Kobrzyńskiej. Pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki zdjęcia tutaj:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5971361410820880401

 a opis szerzej w zakładce szkoła

►►►Duży sukces ucznia klasy I Szkoły Filialnej w Studziance – Mateusz Niedźwiedź zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka z okazji Świąt Bożego Narodzenia” zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 4 – Szkołę Podstawową nr 8 w Jaworznie. Gratulacje Mateusz.

►►►Ukazał się 18 numer kwartalnika "Echo Studzianki'. W numerze kolejna postać znana zapomniana ze Studzianki Walenty Jarocki-działacz społeczny, członek POW, uczestnik I i II wojny światowej. Wspomnienie o śp. Eugeniuszu Dawidziuku podróżniku ze Studzianki. Do tego krótka historia Straży Pożarnej w Studziance, relacje z III Dnia Seniora oraz ślubowania pierwszaków. W bieżącym wydanie również stałe rubryki: materiał w skrócie, rubryka dla najmłodszych, kącik poetycki i dowcipy. Serdeczne podziękowania dla Sławomira Hordejuka i Kamila Łojko za pomoc przy powstaniu tego numeru czytaj

►►►07.01.2014r. Maciej Golba zajął I miejsce w X szkolnym konkursie kolęd i pastorałek zorganizowanym dla uczniów klas I-III w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. W konkursie wzięło udział 31 uczniów.

►►►08.12.2013r. Tomasz Ossowski uczestniczył w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego  w trójboju siłowym mężczyzn. Zmagania w II rundzie odbyły się  na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. W zawodach wystartowało 34 zawodników podzielonych na 5 kategorii wagowych. Reprezentujący Państwową Szkołę Wyższą im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej Tomasz Ossowski  zajął 4 miejsce kategorii do 75kg. Uzyskał w przysiadzie 110kg, wyciskaniu leżąc 125kg i w 130kg w martwym ciągu.

►►►06.12.2013 Tomasz Ossowski startował w kategorii do 75kg podczas II Mikołajkowych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Prezesa AZS PSW.  Po pierwszym podejściu Tomek był najlepszy wyciskając 120kg. W drugiej serii Tomek poprawił wynik wyciskając 130kg. Ostatecznie jednak zajął drugie miejsce. Wygrał Hubert Giersz z takim samym wynikiem ale był trochę lżejszy od Tomka. Zawody odbyły się 6 grudnia 2013 roku w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej.

►►►W dniach od 2 do 6 grudnia 2013 roku na stadionie Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej  odbyła się biegowa studencka sztafeta biegowa 1111 km w której udział bali dwa mieszkańcy Studzianki Wiesław i Łukasz Węda.

►►►W dniach od 08.11.2013 do 10.11.2013r.Tomasz Ossowski uczestniczył  Zalesiu w Pucharze Świata Federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc zajmując trzecie miejsc.

►►►24.11.2013 roku odbył się bieg terenowy na 10 km po lesie Dąbrowa tzw. II Dycha do Maratonu w Lublinie. Zawody ukończyło 735 zawodników w tym dwóch mieszkańców Studzianki: Łukasz Węda zajął miejsce 53 z czasem 43 minuty 24 sekundy a Mirosław Węda  239 miejsce czas 49:48 relacja z biegu: www.biegamwstudziance.blogspot.com

►►►11.11.2013 troje mieszkańców Studzianki członków Orkiestry Dętej OSP w Łomazach zostało odznaczonych medalami.  Za wysługę lat wyróżnieni zostali drh Ewa Golba i drh Tomasz Hryniewicz a za zasługi dla pożarnictwa drh Krzysztof Golba. Serdeczne gratulacje.

►►►95 rocznica odzyskania niepodległości w gminie Łomazy relacja fotograficzna:  https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5945071351465772465

►►►25.10.2013 grupa śpiewacza Studzianczanie wystąpiła w Łomazach na Dniu Seniora

►►►Zachęcamy do lektury 17 numeru kwartalnika "Echo Studzianki". To jedyne pismo w okolicy prawnie zarejestrowane i regularnie wydawane przez organizację pozarządową. W bieżącym numerze wspomnienie Sławka Hordejuka o Emilianie Pirogowiczu - prawniku, kolejnej osobistości Studzianki. Zaprezentujemy rewelacyjny dokument z 1566 roku w przedruku dotyczący Studzianki. Następnie będzie niezwykły wywiad z tatarskim poetą i dziennikarzem. Do tego wydarzenia w skrócie z ostatniego kwartału, historia w materiale "Tatarzy bialscy w powstaniu listopadowym" oraz kącik poetycki, dowcipy i inne ciekawe materiały z życia mieszkańców Studzianki czytaj

►►►Sukcesy dzieci ze Studzianki w Gminnym konkursie plastycznym „Zapachy lata” zorganizowanym przez Zespół Szkół w Łomazach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach.  W tym roku do konkursu przystąpiło 58 uczniów.  W kategorii klas I wyróżniono prace Mikołaja Wysockiego, Katarzynę Skibniewską i Szymona Arseniuka. W kategorii klasy trzecie wygrał Maciej Golba, trzecie miejsce zajął Piotr Powszuk. Wyróżniono pracę Olgierda Wilbika. Gratulacje

►►►27.10.2013r. Kamil Czarny Łukaszuk strzelił bramkę w barwach Niwy Łomazy w okręgówce w wyjazdowym meczu z Janowią Janów Podlaski. Niestety Niwa przegrała 2-5.

►►►19.10.2013r. w świetlicy w Studziance odbyło się "III Popołudnie Seniora" z zespołem Koncert galeria zdjęć kliknij tutaj:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5936809098634383681

►►►11.10.2013r. w Szkole Podstawowej w Studziance odbyło się ślubowanie pierwszaków opis tutaj: czytaj oraz galerię zdjęć https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5945022379354717569

►►►11.10.2013r. w I LO w Radzyniu Podlaskim Małgorzata Kaczan ze Studzianki podczas uroczystości dla nauczycieli i pracowników oświaty powiatów: bialskiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego i miasta Biała Podlaska została odznaczona Medalem Srebrnym za Długoletnia służbę w oświacie. Odznaczenie państwowe w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Medalami Komisji Edukacji Narodowej przyjęła z rąk Pana Tadeusza Sławeckiego Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Gratulacje.

 ►►►5 października 2013 roku w Łomazach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego par małżeńskich z Gminy Łomazy. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie udekorowano 21 par małżeńskich. W tym Marianna i Hipolit Bojarczuk oraz Wanda i Edmund Panasiuk ze Studzianki

 ►►►05.10.2013r. młodzież ze Studzianki brała udział w spektaklu o powstaniu Studzianki i tatarskich tradycjach podczas V Festiwalu Okołoliterackiego. W rekonstrukcji z życia tatarskiej rodziny udział wzięli: Przemek, Kuba, Karolina i Daniel Kalinowscy, Sandra Fuks, Zuzanna Kukawska, Łukasz i Mirek Węda. Dla zebranych udostępniono historyczną wystawę Sławomira Hordejuka o społeczności tatarskiej i popularyzacji przeszłości Studzianki oraz tatarskie smakołyki, które prezentowały  Angelika Kukawska, Małgorzata Szenejko i Mirosława Jaśkiewicz. Galeria  zdjęć
https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5933110189855460273

►►►  Paulina Szenejko ze Studzianki grała w Finale Wojewódzkim IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w Puławach, gdzie drużyna piłkarek ULKS „Niwka” w Łomazach po kierunkiem Ireneusza Korszenia wywalczyła srebrny medal

►►►29.09.2013 w Warszawie obył się 35 PZU Maraton Warszawski. Bieg ukończyło 8506 zawodników. Wygrał Shegumo Yared reprezentujący Polskę z wynikiem 02:10:34. Wśród osób które przebiegły królewski dystans na 1854 miejscu uplasował się Łukasz Węda reprezentujący Klub Biegacza Biała Biega. Jego czas to 3 godziny 38 minut 13 sekund relacja tutaj: http://biegamwstudziance.blogspot.com

►►►22.09.2013r.W Adamowie koło Łukowa odbył się V Adamowska Dziesiątka na dystansie 10km. W zawodach brali udział dwaj mieszkańcy Studzianki Łukasz Węda zajął 46 miejsce z czasem 43:07 a Mirosław Węda 49 z czasem 43:15. Zawody ukończyło 141 zawodników Wygrał Alexey Cemonadow z czasem 33:26.

►►►22.09.2013r. Kamil "Czarny" Łukaszuk strzelił bramkę w szóstej kolejce okręgówki dla Niwy Łomazy. Niwa przegrała na wjeździe  2-4 z liderem Unią Żabików. To trzecie trafienie Czarnego w tym sezonie. Kolejny mecz z Sokołem Adamów 29.09.2013r. w Łomazach.
 

►►►20.09.2013r. Dziewczęta ze szkoły podstawowej w Łomazach wygrały sztafetowe powiatowe biegi przełajowe w Wisznicach. W drużynie biegła Zuzanka Kukawska ze Studzianki. Teraz czeka je etap rejonowy.

►►►15.09.2013r. Tomasz Kowalewski z wynikiem 1:58;22; zajął miejsce 29 miejsce w I Półmaratonie "Do Ciebie Matko Biegnę" na trasie Małaszewicze-Kodeń. Wygrał Wiesław Wysiński z Łukowa z czasem 1:29:26

►►►15.09.2013 roku w Studziance odbył się po raz piąty Tatarski Turniej Łuczniczy o puchary i medale w następujących kategoriach wiekowych triumfowali:

     - do lat 12 dziewczęta wygrała Zuzanna Kukawska

     - do lat 12 chłopcy wygrał Przemek Kalinowski przed Jakubem Kalinowskim

     - Gimnazjum dziewczęta wygrała Karolina Kalinowska przed Sandrą Fuks

     - Gimnazjum chłopcy wygrał Mateusz Olichwirowicz 2 m-ce Daniel Kalinowski 3 m-ce Daniel Fuks

     - Kobiety wygrała Zuzanna Kukawska, 2 m-ce Agata Sadowska, 3 m-ce Karolina Kalinowska

     - OPEN: 1 Jakub Sadowski (GRH Fortis Biała Podlaska) 2 m-ce Łukasz Węda 3 m-ce Karol Lewczuk

Działanie realizowane w ramach realizacji zadania ,,Aktywni w  Studziance” ze środków Urzędu Gminy w Łomazach

►►►Kamil "Czarny" Łukaszuk strzelił bramkę w czwartej kolejce okręgówki dla Niwy Łomazy. Niwa przegrała na wjeździe  1-2 z LZS Dobryń. To drugie trafienie Czarnego w tym sezonie. Kolejny mecz z Victorią Parczew 15.09.2013r. w Łomazach o godz. 16:00.

►►►Mirosława Brodacka została wyróżniona w konkursie na najlepszy sękacz podczas II Festiwalu Sękacza który odbył się  w Roskoszy k. Białej podlaskiej.

►►►Tomasz Kowalewski uczestniczył w półmaratonie w Siedlcach 01.09.2013r. W debiucie z czasem 1:56:14 zajął 198 miejsce. Gratulacje. Zawody ukończyło 268 osób, a wygrał Kaczmarek Michał czas 1:06:04 z Aleksandrowa Łódzkiego. Z kolei Łukasz Węda zajął 10 miejsce w biegu na dystansie 10 km w Kobylanach koło Terespola. Z czasem, 41:12 zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej otrzymując puchar i nagrodę rzeczową. Bieg ukończyło 48 zawodników wygrał Adam Wakuluk z Siemiatycz z czasem 34;05.

►►►Kamil "Czarny" Łukaszuk strzelił zwycięską bramkę w trzeciej kolejce okręgówki dla Niwy Łomazy. Niwa wygrała 1-0 z Dwernickim Stoczek Łukowski i awansowała na drugie miejsce w tabeli. To pierwsze trafienie Czarnego w tym sezonie. Juniorzy Niwy wygrali 3-1  a bramki zdobywali bracia Hornowscy ze Studzianki Dawid i Paweł. BRAWO

►►► 16 numer kwartalnika "Echo Studzianki". Czasopismo rozrasta sie i będzie liczyło 20 stron. W numerze m.in. odkrywany kolejną znaną zapomnianą postać Studzianki mgr inż. Gabriela Głowackiego, ponadto wspomnienia wojenne jednego z najstarszych mieszkańców Studzianki Bolesława Panasiuka,  szeroki materiał o Studziance z czasów okupacji, relacja Łukasza Wędy z debiutu w maratonie lubelskim, mjr Samuel Józefowicz sylwetka oficera jazdy tatarskiej autorstwa Sławomira Hordejuka, relacje z udziału mieszkańców w wydarzeniach w skrócie, konkurs, kącik poetycki, coś dla najmłodszych, porcja dowcipów oraz Studzianka w starej fotografii pobierz

►►►12.09.2013r. (czwartek) o godz. 18:00 w świetlicy odbędzie się zebranie mieszkańców Studzianki w sprawie przeznaczenia środków funduszu sołeckiego na rok 2014. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców.

►►►Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka, Urząd Gminy Łomazy zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na „V Tatarski Turniej Łuczniczy”,  który odbędzie się 15.09.2013 o godz. 12:00 przy świetlicy  w Studziance zapisy smsem 501266672 lub w dniu zawodów do godz. 11:45 następnie odbędzie się rozgrzewka i rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych na torach łuczniczych do tarcz 110, 80, 60. Współzawodnictwo będzie toczyć się o puchary i medale.

 Kategorie:

     - do lat 12 dziewczęta i chłopcy strzelanie stojąc 15m, z kolana 10m, tyłem 10m,

     - Gimnazjum dziewczęta strzelanie stojąc 15m, z kolana 15m, tyłem 15m,

     - Gimnazjum chłopcy strzelanie stojąc 20m, z kolana 20m, tyłem 20m,

     - Kobiety strzelanie stojąc 25m, z kolana 20m, tyłem 20m,

     - OPEN strzelanie stojąc 30m, z kolana 25m, tyłem 20m,

Zapraszamy wszystkich chętnych a także tych którzy chcą spróbować nauczyć się strzelania z łuku bezpłatnie 

Działanie realizowane w ramach realizacji zadania ,,Aktywni w  Studziance” ze środków Urzędu Gminy w Łomazach
 

►►►Mirosława Brodacka została wyróżniona w konkursie na najlepszy sękacz podczas II Festiwalu Sękacza który odbył się  w Roskoszy k. Białej podlaskiej.

►►►Tomasz Kowalewski uczestniczył w półmaratonie w Siedlcach 01.09.2013r. W debiucie z czasem 1:56:14 zajął 198 miejsce. Gratulacje. Zawody ukończyło 268 osób, a wygrał Kaczmarek Michał czas 1:06:04 z Aleksandrowa Łódzkiego. Z kolei Łukasz Węda zajął 10 miejsce w biegu na dystansie 10 km w Kobylanach koło Terespola. Z czasem, 41:12 zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej otrzymując puchar i nagrodę rzeczową. Bieg ukończyło 48 zawodników wygrał Adam Wakuluk z Siemiatycz z czasem 34;05.

►►►Kamil "Czarny" Łukaszuk strzelił zwycięską bramkę w trzeciej kolejce okręgówki dla Niwy Łomazy. Niwa wygrała 1-0 z Dwernickim Stoczek Łukowski i awansowała na drugie miejsce w tabeli. To pierwsze trafienie Czarnego w tym sezonie. Juniorzy Niwy wygrali 3-1  a bramki zdobywali bracia Hornowscy ze Studzianki Dawid i Paweł. BRAWO

►►►Wójt Gminy Łomazy informuje, iż w związku z budową sieci wodociągowej w Studziance osoby zainteresowane wykonaniem przyłącza do sieci są zobowiązane do podpisania umowy w pokoju nr 21 tutejszego urzędu  do dnia 15 września 2013 r. Warunkiem podpisania umowy jest dokonanie przedpłaty w wysokości 500 zł. Niepodpisanie umowy skutkuje niewykonaniem przyłącza.

►►►24.08.2013 roku w Krasnymstawie odbył się II Półmaraton Chmielakowy. Wśród ponad 600 startujących był Łukasz Węda ze Studzianki. Z wynikiem 1 godzina 33 minuty 49 sekund zajął 69 miejsce i był 3 w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pracowników Samorządowych  Opis i zdjęcia tutaj www.biegamwstudziance.blogspot.com 

►►►17.08.2013r. odbył się plener malarski "Z mizarem w tle" w ramach realizacji zadania "Aktywna Studzianka" z środków Urzędu Gminy Łomazy. Naukę rysowania, warsztat malowania w terenie poprowadziła artysta plastyk.

►►►Kamil Łukaszuk strzelił trzy bramki w pucharowym meczu Niwa Łomazy-Roskosz Grabanów. Zespół z Łomaz wygraż aż 7-0. Gartulacje. 15.08.2013 o godz. 16 Niwa zagra u siebie kolejny mecz w Pucharze z Janowią Janów Podlaski. Już w najbiższą niedzielę 18.08.2013 roku Kamil Łukaszuk i Paweł Krywczuk będą mieli okazję zadebiutować w klasie okręgowej w meczu z Granicą Terespol.

►►►03.08.2013 w Kodniu nad Bugiem odbył się XIV Bieg Sapiehów. Wśród 192 zawodników którzy ukończyli w upalnym słońcu bieg na dystansie 15 km było trzech mieszkańców Studzianki. Wszyscy uzyskali życiowe wyniki. Krzysztof Kowalewski miejsce 152 czas 1:27:13, Tomasz Kowalewski miejsce 129 czas 1:22:18 i Łukasz Węda miejsce 35 czas 1:05:13 Opis i zdjęcia tutaj www.biegamwstudziance.blogspot.com 

►►►14.07.2013 roku w Studziance odbyło się II Tatarskie Bieganie w tym II Tatarska Piątka wyniki tutaj   relacja fotograficzna  https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5901240874503621537,
https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5901660357926282657 a opis tutaj: http://biegamwstudziance.blogspot.com   

►►►Relacja fotograficzna z "V Spotkania z Kulturą Tatarską i Regionalną w Studziance" https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5901487443640601825  Festyn w mediach:  Radio Lublin http://moje.radio.lublin.pl/studzianka-spotkala-sie-z-kultura-tatarska.html oraz http://slowopodlasia.pl/wydarzenia/powiat-bialski/733-tatarzy-znow-zamieszkali-w-studziance-foto.html

www.pulsmiasta.tv/12463/spotkania-z-kultura-tatarska-i-regionalna-video-2/   materiał filmowy Pana Zbyszka Maciejuka z www.pulsmiasta.tv

►►►2-3 lipca 2013 roku mieszkańcy Studzianki porządkowali cmentarz tatarski. Stawiło sie ponad 20 osób. Akcja przebiegła sprawnie i uporządkowano tatarska nekropolię. Serdeczne podziękowania za bardzo dobrze wykonaną pracę dla wszystkich biorących udział Galeria zdjęć:

https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5896330876093464945

►►►Zapisy na II Tatarskie Bieganie w tym II Tatarska Piątkę (5,280 m). Mamy 91 zapisanych zawodników plus 35 dzieci na II Tatarskie Bieganie, regulamin biegu tutaj  pod regulaminem jest karta zgłoszeniowa. Należy ją przesłać pocztą elektroniczną, tradycyjną lub zgłosić się telefonicznie. Na moim blogu jest opis trasy i zdjęcia http://biegamwstudziance.blogspot.com Oto mapka trasy http://www.runningmap.com/?id=573410  biegu II Tatarska Piątka po zmniejszeniu mapka dojazdu http://www.runningmap.com/?id=573412  trasa biegów dla dzieci. Biuro zawodów czynne od godz. 11:00.

►►►30 czerwca 2013 roku uczestniczyliśmy w festiwalu Tatarskim na Tatarach w Lublinie. W wyjeździe wzięło udział 21 osób zaangażowanych w pokazy łucznicze i warsztaty kuchni tatarskiej. Oposy z mediów: Radio Lublin http://moje.radio.lublin.pl/tatarzy-na-tatarach.html

Kurier Lubelski http://www.kurierlubelski.pl/artykul/933292,festiwal-kultury-tatarskiej-pierwszy-taki-festiwal-w-lublinie-zdjecia,id,t.html 

Internetowa Telewizja  http://www.itvl.pl/news/tatarzy-podbili-lublin

Gazeta Wyborcza Lublin http://lublin.gazeta.pl/lublin/51,48724,14197148.html?i=0

►►►30.06.2013 roku w Łomazach obył się Jarmark Jagielloński, podczas którego wystąpił zespół Studzianczanie

►►►
29.06.2013 roku grupa łucznicza prowadziła warsztaty łucznictwa tradycyjnego w Brzeźnie koło Dorohuska podczas Święta Tektury

►►►Kalejdoskop regionalny o Studziance i zapowiedź "V Spotkania z Kulturą Tatarską i Regionalną" w Studziance w Radio Lublin, sobota 6 lipca 2013 roku po godz. 11-tej  www.moje.radio.lublin/kalejdoskop-regionalny-2.html 

►►►20.06.2013 Paulina Szenejko ze Studzianki grała podczas Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej. Szkoła Podstawowa z Łomaz wygrała ten turniej. W turnieju wzięły udział drużyny z poszczególnych województw. To wielki sukces tych dziewcząt i ich opiekuna Ireneusza Korszenia. Olbrzymie gratulacje. Brawo!!!

►►►12.06.2013 chór KANON pod batutą Grzegorza Kulickiego otrzymał złoty dyplom podczas przeglądu chórów szkolnych w Lublinie. W chórze śpiewają Natalia Łukaszuk i Ewa Golba ze Studzianki.

►►►
Łukasz Węda pokonał dystans I Maratonu Lubelskiego (42 km 195 m) w Lublinie. Z czasem 4 godziny 7 min i 13 sekund zajął w debiucie 252 miejsce na 808 zawodników którzy ukończyli królewski dystans. Trasa była trudna i wymagająca. Liczne podbiegi i żar z nieba wpłynęły na to, że rywalizacja była walką z nie tylko z aurą, trasą ale i samym sobą. relacja tutaj: http://biegamwstudziance.blogspot.com 
 

►►►09.06.2013r. zespół Studzianczanie uczestniczył w święcie mleka w Żeszczynce w gm. Sosnówka w rywalizacji w "Mlecznym wieloboju".

►►►
W dniach 1-2 czerwca 2013 roku w Studziance odbył się Dzień Dziecka relacja tutaj

►►►26.05.2013 Ochotnicza Straż Pożarna w Studziance zajęła 3 miejsce w zawodach strażackich w rywalizacji jednostek z terenu gminy Łomazy.

►►►24.05.2013 Paulina Szenejko grała podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej. W turnieju wzięły udział drużyny z Zamościa, Borzechowa, Poniatowej, Bystrzejowic, Lublina oraz zespól dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach. W finale łomaska drużyna pokonała drużynę z Zamościa 2:0 tym samym awansując do finału ogólnopolskiego. Drużynę poprowadzi Ireneusz Korszeń.

►►►
W maju tego roku odwiedzi Studziankę m.in. turyści z Gdyni, Warszawy, Białej Podlaskiej, Lublina, Porosiuk i Chicago. Mizar w Studziance budzi coraz większe zainteresowanie nie tylko potomków spoczywających Tatarów ale i innych zainteresowanych osób. Tak prezentuje się cmentarz tatarski w Studziance wiosną: https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5883267890939149537

►►►Szkoła podstawowa w Studziance galeria zdjęć tutaj: https://plus.google.com/photos/107704257690000843924/albums/5883272432489374865

►►► Sandra Fuks ze Studzianki wzięła udział w castingu do popularnego programu "Must Be The Music", który odbył się 2.05.2013 roku w Białej Podlaskiej. Podczas przesłuchania zaśpiewała utwór Ewy Farny "Bez łez". Czy nasza wokalistka zakwalifikowała się do dalszego etapu przekonamy sie za kilka dni.

►►►W ramach VII edycji Spotkań Organizacji Pozarządowych Powiatu Bialskiego zapraszamy na seminarium nt.: „Skutecznie pozyskuj - owocnie współpracuj”  finansowanie i współpraca organizacji pozarządowych. Seminarium odbędzie się  4 czerwca 2013r. rozpoczęcie  godz. 16.00 w siedzibie Zespołu Doradztwa Rolniczego w Grabanowie, Grabanów k. Białej Podlaskiej  sala nr. 19 I piętro. Szczegóły w zakładce trzeci sektor.

►►►Kolejne sukcesy Macieja Golby młodego utalentowanego ucznia klasy drugiej ze Studzianki. Tym razem w miesiącu maju 2013 roku wygrał Szkolny Konkursie Piosenki Ekologicznej w kat. klas I-III w Łomazach. Zajął II miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim "Cudowna i zabawna kraina Juliana Tuwima" . Otrzymał nagrodę specjalną w VI Gminnym Konkursie Muzycznym w Łomazach otrzymując puchar, dyplom i encyklopedię.

►►►Karolina Golba ze Studzianki  została laureatką konkursu z języka rosyjskiego "Gra o indeks". W nagrodę otrzymała indeks na filologię rosyjską w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej. Do konkursu uczennice przygotowywała Urszula Remiszewska z LO St. Staszica w Białej Podlaskiej. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów (info z  http://www.staszicbiala.pl/

►►►Gminny Ludowy Klub Sportowo-Turystyczny „NIWA" oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach informują, że 01.06.2013r. od godziny 9-00 w GOKu w Łomazach odbędzie się szkolenie: "Pierwsza pomoc przedmedyczna" szkolenie rozszerzone szczegóły na www.lomazy.pl

►►►12.05.2013r. w Białej Podlaskiej obył się II Piknik Biegowy Biała Biega. W biegu na dystansie 10 km wytarowało 6 zawodników ze Studzianki w tym dwóch debiutantów: Karol Lewczuk miejsce 132 czas 50 minut 44 sekundy i Wiesław Węda miejsce 250 czas 1 godz.9 minut 35 sekund. Pozostałe wyniki: Krzysztof Lewczuk miejsce 145 czas 51 minut 22 sekundy, Łukasz Lewczuk miejsce 103 czas 48 minut 34 sekundy, Mirosław Węda miejsce 78, czas 46 minut 32 sekundy, Łukasz Węda miejsce 35, czas 42 minuty 56 sekund. Wygrał JURCZUK VOLODYMYR (LKB RUDNIK UKRAINA) z czasem 31 minut 1 sekunda. Bieg ukończyło 259 zawodników.

►►► Zachęcam do lektury 15-go numeru kwartalnika "Echo Studzianki", Periodyk ukazuje się nieprzerwanie od blisko 4 lat. W tym roku przypada 150. rocznica powstania styczniowego i w związku tym obszerny tekst Sławomira Hordejuka o tym zrywie narodowym w którym wzięli udział mieszkańcy Studzianki. W numerze także artykuł oparty na dokumentach archiwalnych, dotyczących Studzianki w 1789 roku Andrzeja Buczyło. W cyklu Znani zapomniani przypominamy sylwetkę płk. Aleksandra Ułana, uważanego za twórcę polskiej kawalerii, która chlubnie zapisała się przez ponad dwa wieki swego istnienia. W cyklu Nasi ludzie relacja pochodzącego ze Studzianki Pawła Guzka, który przez pół roku przebywał na misji w Afganistanie. Do tego zamieszczamy w skrócie najważniejsze informacje z ostatnich 3 miesięcy i zaproszenie na II Tatarskie Bieganie. Jest też relacja z kolejnego już spotkania organizacji pozarządowych działających w naszym regionie, które odbyło się w marcu 2013 roku w Białej Podlaskiej. Tradycyjnie zapraszamy do udziału w konkursie. Nie mogło zabraknąć stałych rubryk: dowcipy, wiersz oraz listy do redakcji.  Z korespondencji publikujemy nadesłane teksty z Poznania i jeden z Torunia. Wśród nich jest list p. Marii z Szenejków Łozińskiej oraz Śp. płk. Mieczysława Janowicza czytaj

►►►Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka w ramach realizacji zadania „Aktywni w Studziance” ze środków Urzędu Gminy Łomazy  zaprasza 01.06.2013r. do świetlicy w Studziance na godz. 15:00.  W ramach akcji ekologicznej wyposażymy się w worki, rękawiczki i posprzątamy teren przy drodze głównej. Następnie odbędą się gry i zabawy, warsztaty łucznicze, tor przeszkód oraz ognisko. Z kolei 2 czerwca 2013 roku w ramach Dnia Dziecka zapraszamy od godz. 14:00 do świetlicy na: turniej warcaby, tor przeszkód i biegi, trampolinę, mecz siatkówki i piłki nożnej dzieci kontra pełnoletni, rzut piłką do kosza, wyrabianie z gliny na kole garncarskim, wygibajtus, naukę strzelania z łuku, gry i konkursy oraz poczęstunek. Przekaż rodzinie i znajomym.  Weź dzieci i baw się razem z nami-:)

►►►Dnia 07.05.2013r. odbyły się eliminacje szkolne do etapu gminnego XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach. Jury wyłoniło 4 zwycięzców, którzy będą reprezentować  szkołę na etapie powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim. Wśród laureatów znalazła się  Dominika  Golba kl. Va ze Studzianki (info z http://szkolalomazy.p)l
►►►
Paweł Bojarczuk został królem strzelców podczas w VIII Turnieju Futsalu Chłopców rozegranym 8 maja 2013 roku w Łomazach (info ze strony www.szkolalomazy.pl)

►►►8 maja 2013 roku Wojciech Golba uczeń klasy II otrzymał wyróżnienie podczas III Szkolnego Przeglądu Piosenki Angielskiej Let's Sing a Song. Gratulacje (info ze strony www.szkolalomazy.pl

►►►5 maja 203 roku Zespół "Studzianczanie" uczestniczył w Polubiczach koło Wisznic w Powiatowym Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych "Majowe śpiewanie". Kolejny wstęp w Dąbrowicy Dużej 1 czerwca 2013 roku.

►►►01.05.2013 Kamil "Czarny" Łukaszuk strzelił dwie bramki i zaliczył jedną asystę w wyjazdowym meczu Niwy Łomazy z Tornado Branica Suchodolska. To 9 i 10 trafienie Kamila w tym sezonie. Niwa wgrała 4-0.

►►►Kamil Łukaszuk "Czarny" strzelił zwycięską bramkę w meczu Niwa Łomazy -Dąb Dębowa Kłoda który Niwa wygrała 2-1 i awansowała na fotel wicelidera.

►►►21 kwietnia 2013 roku trzech mieszkańców Studzianki brało udział w biegu "Czwarta Dycha do Maratonu”,  który odbył się w Lublinie na trasie 10 km. Zawody ukończyło 814 zawodników. Wygrał Przemysław Dąbrowski  (KS  AWF Biała Podlaska) z czasem 33,16 Ostatecznie miejsca i czasy sklasyfikowanych zawodników z miejscowości nad Zielawą przedstawiały się w sposób następujący:
Łukasz Węda miejsce 96 czas 43,10 s.
Łukasz Lewczuk miejsce 237 czas 46,60 s.
Mirosław Węda miejsce 324 czas 48,205 s.

►►► 17.04.2013 na Orliku w Terespolu w Finale Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców wygrało Gimnazjum z Łomaz, którego kapitanem jest Paweł Bojarczuk ze Studzianki. W turnieju  strzelił on trzy bramki. Gratulacje.

►►► 16 kwietnia 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „Stroik Wielkanocny”. Laureaci konkursu obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu kl. Ib Szkoły Podstawowej w Łomazach pod kierunkiem Pani Elżbiety Bieleckiej a następnie zostały im wręczone dyplomy i nagrody. W uroczystości uczestniczyli: Dyrektor Zespołu Szkół w Łomazach Pani Anna Filipiuk, Wicedyrektor Pani Alina Lewczuk, Przewodniczący Rady Gminy Łomazy Pan Wiesław Bańkowski, nauczyciele i uczniowie. Organizatorami konkursu byli; Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach, Zespół Szkół w Łomazach i Gminna Biblioteka Publiczna. Wśród licznie wyróżnionych uczniów znaleźli się mieszkańcy Studzianki:  Szymon Kożuchowski, Olgierd Wilbik, Maciej Golba, Klaudia Mackiewicz, Dominik Mackiewicz, Paweł Powszuk, Oliwia Powszuk oraz Damian Zając. Serdeczne gratulacje.i (info z www.lomazy.pl )

►►►12 kwietnia 2013 r. na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół w Łomazach rozegrany został I etap eliminacyjny Turnieju Piłki Nożnej Coca-Cola Cup w kategorii dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. W obu kategoriach zwyciężyły drużyny z Łomaz. W drużynie chłopców grali i bramki chłopaki ze Studzianki zdobywali: dwie Paweł Bojarczuk ,oraz po jednej  Dawid Hornowski i Patryk Kukawski. Chłopcy rywalizowali z drużynami z Rossosza, Sławatycz i Rogoźnicy (źródło: www.szkolalomazy.pl)
 
►►► 11 kwietnia 2013 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Łomazach odbyły się eliminacje międzygminne w mini halowej piłce nożnej chłopców klas IV i młodszych. W rozgrywkach brały udział drużyny z Łomaz, Rossosza i Wisznic. Drużyna z Łomaz zajęła I miejsce  i awansowała do Finału Powiatu, który odbędzie się 22 kwietnia 2013 r. W zespole zwycięzców grał Jakub Kalinowski ze Studzianki, który zdobył dwie bramki w turnieju. W finale powiatu szkól podstawowych które odbyły się w Janowie Podlaskim Łomazy wygrały cały turniej po pokonaniu w finale gospodarzy 2-1.

►►►10 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół w Łomazach odbył się Finał Powiatu Bialskiego w mini piłce ręcznej chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
Wygra szkoła z Łomaz w barwach której grał Damian Zając ze Studzianki.

►►►
Tomasz Ossowski mieszkaniec Studzianki miłośnik wyciskania sztangi leżąc znalazł się na 6 miejscu w Plebiscycie na najlepszego Sportowca Studenta PSW 2012

►►►Sandra Fuks wygrała Konkurs Piosenki Angielskiej „Let’s Sing a Song”, który odbył się  30 stycznia 2013r. w Zespole Szkół w Łomazach. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej. W nagrodę otrzyma książki i dyplom. Serdeczne gatulacje.

►►►Tomasz Ossowski mieszkaniec Studzianki od kilku lat bierze udział w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc i coraz częściej odnosi znaczące sukcesy w tej dyscyplinie. Student PSW w Białej Podlaskiej został nominowany w Plebiscycie na najlepszego Sportowca Studenta PSW 2012.  Prosimy o głos na Tomka na 1 miejsce. https://docs.google.com/a/dydaktyka.pswbp.pl/spreadsheet/viewform?formkey=dE5rZ2VuSmhQX2l3NVEzdmM4am5IbEE6MA#gid=0  Tutaj jest sylwetka Tomka i jego osiągnięć: http://www.studzianka.pl/osa.htm


►►►
W tym roku mija 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego. Zobacz planowane uroczystości w naszym regionie http://lomazy.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=450:150-rocznica-powstania-styczniowego&catid=34:ogoszenia&Itemid=67 W zrywie narodowym walczyli też Tatarzy ze Studzianki, którzy wsparli udany atak na miasteczko Łomazy w styczniową noc 1863 roku. Po upadku powstania wielu Tatarów spotkały represje w postaci konfiskaty majątków oraz zsyłek na Sybir. Warto dodać, że wg licznych publikacji w Dokudowie w 1832 roku urodził się kapelan powstania ks. Stanisław Brzóska.  
 

►►►Ukazał się kolejny numer kwartalnika „Echo Studzianki”. Tym razem podwójny numer 13 i 14. W bieżącym wydaniu relacje z udziału mieszkańców miejscowości Studzianka w różnorodnych wydarzeniach. W numerze dużo o łucznictwie i bieganiu. W cyklu znani zapomniani Sławomir Hordejuk prezentuje postać pułkownika Franciszka Pułaskiego, który poległ w 1769 roku pod Studzianką. Wspomnienia z pobytu w Studziance z końca XIX wieku i roku 2012. Publikujemy obszerne fragmenty listu do redakcji Pana Rafała Błyskosza wnuka pułkownika Jana Błyskosza. Prezentujemy szereg wydarzeń w skrócie z ostatnich miesięcy. Jak w każdym numerze nie brakuje i tym razem kąciku poetyckiego. W rocznicę roku 1812 prezentujemy utwór prof. Selima Chazbijewicza "Szwadron tatarski gwardii Napoleona".  Na ostatniej stronie coś na poprawę humoru czyli porcja dowcipów. Efekt pracy Sławomira Hordejuka, Łukasza Wędy i drukarni ARTE na 16 stronach. Zachęcamy do lektury pobierz