Wino z Argentyny czy z Bułgarii?

Inne

Jednostkowo wytwarzane wino świata jest popularne w wielu krajach, które wydają się mało oczywiste jako miejsce ich produkcji. Nie trzeba być jednak miejscem wytwarzania ogromnej ilości tego trunku, by być mimo to niezwykle popularnym, tak jak wspomniana Bułgaria. Wino świata produkowane w różnych jego zakątkach daje możliwość wypróbowania ogromnej gamy zapachów i smaków, które powstają w różnie skonstruowanych procesach tworzenia wina, jednakże opartych na tym samym, tradycyjnym rdzeniu.

Słodycz Bułgarii

Bułgaria kojarzy się ze złotymi plażami i wczasami, jakie można za rozsądną cenę spędzić nawet z całą rodziną. Świetnej jakości kurorty i miejsca, gdzie zakwaterowanie jest kwestią kilku minut to niewątpliwe zalety tego kraju, jednakże nie jest to wszystko, co sobą oferuje. Dobre, pełne w smaku i aromacie wino bułgarskie doskonale pasuje do bogatych, mięsnych potraw, jeśli jest czerwone oraz do lekkich sałatek i ryb, jeśli jest białe. Wszystko zależy od działania producenta, który ma na uwadze nie tylko tradycję, ale też opłacalność prowadzonego biznesu.

Wino świata azjatyckiego

Azja nie wydaje się najdoskonalszym miejscem do produkcji wina świata, ale jednak takie wytwarza. Popularne sake, które produkowane jest z porażonego specyficznym grzybem ryżu to właśnie wino, a nie, jak ogólnie jest sądzone, wódka. Specyficzny smak i zapach nie pozostawiają wątpliwości, gdzie wytworzone było to wino. Japońska choya to wino wytworzone z niedojrzałych śliwek zalanych wódką, a jego cytrusowy smak i aromat zamyka usta osobom specyficznie nastawionym do wytwarzania wina właśnie w ten sposób.