Wipeout jako prywatna rozrywka – czy to dobry pomysł?

Inne

Większość z nas z pewnością miała już w swoim życiu okazję zobaczyć jeden z programów, w których celebryci biorą udział w rozmaitych, dziwacznych aktywnościach, jak tory przeszkód czy gry zręcznościowe. Zdecydowanie najbardziej znanym z nich jest wipeout, który zyskał status kultowego. Było zaledwie kwestią czasu, nim grą tą nie zainteresują się zwykli ludzie, którzy chcieli sami przetestować swoje siły w tego typu rywalizacji. Czy faktycznie jest to pomysł warty uwagi?

Czy ogólnie dostępny wipeout różni się od tego z telewizji?

Warto jest mieć na uwadze, że tory wipeout znane z programów telewizyjnych zazwyczaj wykonywane są na naprawdę dużą skalę, gdyż ich zjawiskowość bezpośrednio przekłada się na popularność audycji. Rozmiar jednak nie ma tak dużego znaczenia, co odpowiednio przygotowane przeszkody oraz prawidłowe zabezpieczenia. Nie można jednak zapominać, że skonstruowane na potrzeby TV tory nie zawsze są później rozbierane – często przejmują je prywatny przedsiębiorcy, którzy przekształcają je w lokalną atrakcję.

Przegląd techniczny – czy wipeout jest bezpieczny?

Wiele osób nie chce wybrać się na wipeout, ponieważ z uwagi na bardzo dynamiczny charakter tej aktywności, obawia się ewentualnych kontuzji, które mogłyby wiązać się z upadkiem z wysokości. Tak naprawdę, atrakcje te przechodzą niezwykle dokładne kontrole techniczne, a zamontowane w nich zabezpieczenia stanowią absolutny priorytet. Aby uchronić uczestników przed wypadkami, tor pozbawiony jest ostrych krawędzi i twardych powierzchni, ześlizgnięcie się z przeszkody zazwyczaj kończy się bezbolesnym wylądowaniem w wodzie.