Woda gazowana z domowego kranu

Inne

Każdy z nas pije wodę, jest to w końcu najważniejszy napój dla człowieka. Jedni jednak wolą pić wodę gazowaną, a drudzy preferują wodę niegazowaną. Nie można jednak zaprzeczyć, że każdemu czasem zdarza się ochota na wodę gazowaną. Z tego właśnie powodu, jeśli jesteś osobą, która zazwyczaj piją tylko wodę niegazowaną, bo np. nie kupuje wody w sklepach tylko, pije przefiltrowaną z kranu może, się spodobać automat do wody gazowanej.

Do czego może nam się przydać automat do wody gazowanej?

Choć wiele osób wciąż uważa, że woda gazowana jest mniej zdrowa niż zwykła, to mogę was zapewnić, że to nie jest prawda. W internecie wciąż można znaleźć takie mity jak:

● Woda gazowana źle wpływa na szkliwo
● Przez wodę gazowaną ciężej jest schudnąć
● Woda gazowana źle wpływa na zdrowie
● Woda gazowana niszczy nasze kości

Są to jednak tylko mity, które powstały poprzez nierzetelnie przeprowadzone badania naukowe. Z tego właśnie powodu nie musimy się martwić o wodę gazowaną. Prawdą jest jednak, że w wypadku niektórych chorób żołądkowych picie wody jest niewskazane.

Do ogromnych plusów wody gazowanej należy przede wszystkim jej orzeźwiająca właściwość. Niestety, jeśli nie kupujemy wody w sklepach, bo nam się nie opłaca, to nie mamy jak napić się wody gazowanej. Dlatego powstał automat do wody gazowanej, który zwykłą wodę gazuje, pozwalając nam na domową wodę gazowaną. Jest to praktyczne ze względu na to, że nie zawsze mamy ochotę pić to samo, dlatego taki mały dodatek może nam urozmaicić odrobinę, to co pijemy.

Dlaczego uważa się, że woda gazowana jest niezdrowa?

W internecie krąży wiele plotek i mitów na temat tego, jak bardzo woda niegazowana jest niezdrowa. W żadnym wypadku nie są one prawdziwe, a polegają one zazwyczaj na naciągnięciu faktów. Przykładem, który rzuca się od razu w oczy, jest mit, że woda gazowana niszczy szkliwo. Prawda, woda gazowana mogłaby uszkodzić szkliwo… gdybyśmy trzymali ją w ustach przez kilka minut, w innym wypadku nic nam się nie stanie. Woda, którą uzyskamy poprzez automat do wody gazowanej, jest bezpieczna dla naszego zdrowia.