Z czego mogą wynikać problemy z częściami zamiennymi?

Inne

Prowadzenie projektów to bardzo ciężka dziedzina. Dotyczy to zwłaszcza inżynierii, gdzie najmniejsze opóźnienia w dostawach, może nas kosztować ogromną ilość straconego czasu. Z tego właśnie powodu logistyka części zamiennych jest tak ważna. W sytuacjach, kiedy coś się niespodziewanie psuje, nie możemy pozwolić sobie na niemożliwość naprawy tego, a bez części zamiennych nie będziemy mogli nic zrobić.

Czym charakteryzuje się odpowiednio prowadzona logistyka części zamiennych?

Bardzo ważne jest, żeby firma, która świadczy nam usługi logistyczne, posiadała najnowszy sprzęt. Tutaj pojawia się ważna kwestia, że firma jest długo na rynku, nie oznacza, że jest najlepsze. Wiele “starych wyjadaczy” ze względu na stałych klientów woli zaoszczędzić na sprzęcie, przez co ich usługi nie są najwyższej jakości. Chcąc skorzystać z usług logistycznych, upewnijmy się, że nie wynajmiemy kogoś, kto korzysta ze starych technologii, może to wpłynąć na terminy dostaw.

Nie można zapominać, że poza samą technologią bardzo ważną rolę odgrywają szlaki i drogi, których dana firma używa. W wypadku części zamiennych często nie można pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli chcemy, żeby wszystko przyjeżdżało do nas sprawnie, to upewnijmy się, że drogi, które wykorzystuje dana firma, nie są przestarzałe, albo czy są one bezpieczne. Niektóre drogi, pomimo że są szybkie, to nie zawsze muszą być bezpieczne, dlatego droga może się wydłużać w najmniej oczekiwanych momentach.

Jakie mogą być konsekwencje opóźnień w projekcie?

Jeśli zaistnieją niespodziewane jakieś awarie, a nasza logistyka części zamiennych spowoduje, że nie będziemy mogli ich naprawić, to problemów może być kilka:

● Konsekwencje prawne
● Konsekwencje finansowe
● Oddalenie od projektu osoby kierującej
● Opóźnienia w projekcie

Musimy na to uważać, ponieważ w wypadku gdy zajmujemy się jakimś przetargiem, niedotrzymywanie terminu, może doprowadzić do utraty przetargu. Jeśli nasza firma potencjalnie straci jakiś duży przetarg, to straty mogą sięgać milionów.