Co można oddać do skupu złomu?

Inne

Zarówno przedsiębiorcy, jak i indywidualni wytwórcy odpadów muszą dbać o odpowiedni sposób ich utylizacji. O ile ze zwykłymi odpadami komunalnymi nie ma większego problemu, o tyle zgodne z prawem pozbycie się złomu nie zawsze jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Owszem, skupy złomu działają w każdym większym mieście, nie wszyscy jednak wiedzą, na jakich zasadach funkcjonują i jakie odpady przyjmują.

Co oddajemy do skupu?

Podstawowym odpadem, który skupuje każdy skup złomu, są różnego rodzaju metale kolorowe i elementy, które je zawierają, a więc przede wszystkim:
– miedź,
– cyna,
– cynk,
– aluminium,
– brąz,
– mosiądz.

Ponadto skupy przyjmują elementy układów elektrycznych, a więc kable, ale również akumulatory, zasilacze, silniki, czy agregaty. Ponadto na skupie możecie dowiedzieć się więcej o segregacji złomu jak http://miliomet.pl/segregacja-zlomu/.

Czego nie przyjmie skup?

Warto jednak mieć świadomość tego, że skup złomu nie zawsze przyjmie od nas wszystkie metalowe elementy, które chcemy sprzedać. Na trudności napotkamy przede wszystkim wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie udowodnić pochodzenia odpadów, takich jak znaki drogowe, włazy studzienek wodnokanalizacyjnych, czy elementy trakcji kolejowych. W przypadku tego rodzaju odpadów zachodzi duże ryzyko, że pochodzą z kradzieży, więc dla własnego bezpieczeństwa skupy ich nie przyjmują.

Dlaczego warto skorzystać z usług skupu?

Wiedząc już, jakiego rodzaju odpady przyjmuje skup złomu, warto regularnie korzystać z jego usług. To najlepszy sposób na pozbycie się kłopotliwych odpadów w zgodzie z przepisami prawa i środowiskiem, ale również na dodatkowy zarobek, zwłaszcza jeśli sprzedajemy szczególnie cenne metale.