Czy opłaca się brać pożyczki w lombardzie?

Inne

Wiele gospodarstw domowych narzeka dziś na trudności finansowe. Nie można się temu dziwić, ponieważ inflacja stale wzrasta, w odróżnieniu od poziomu wynagrodzeń. Niekiedy jedyną możliwością poradzenia sobie z takimi kłopotami jest pożyczenie pieniędzy. Najlepiej jest korzystać z pomocy rodziny, ponieważ u niej można liczyć na dogodne warunki spłaty i brak odsetek. Wiele osób udaje się po pożyczkę do banku lub innej instytucji, jednak ta wymaga już przedstawienia zaświadczenia i dochodach i posiadania zdolności kredytowej. Jeśli to jest przeszkodą, z pomocą może przyjść lombard w Warszawie lub innym mieście. Każdy lombard udziela pożyczek pod zastaw wartościowych przedmiotów, niezależnie od sytuacji klienta.

Na jakich zasadach pożyczek udziela lombard w Warszawie?

Udając się do lombardu, wystarczy zabrać ze sobą dowód tożsamości lub prawo jazdy. Dokument tożsamości potrzebny jest do zawarcia umowy pożyczki lub sprzedaży. Poza tym, trzeba przygotować przedmiot, który zamierzamy zastawić. Co można sprzedać lub zastawić w lombardzie? Praktycznie wszystko, co przedstawia jakąś wartość. Najczęściej klienci przynoszą złoto, srebro, telefony komórkowe, zegarki, drobne AGD i RTV, sprzęt muzyczny, czy rowery. Każdy lombard może oczywiście odmówić zakupu danej rzeczy, jeśli ma wątpliwości, co do możliwości jej późniejszej sprzedaży. Bywa więc, że klient odsyłany jest z kwitkiem, jednak zdarza się to rzadko. Zwykle udaje się ustalić odpowiednią cenę i podpisać umowę.

Czy taka pożyczka jest bezpieczna?

Wbrew pozorom, nie trzeba obawiać się pożyczania pieniędzy w lombardzie. Każdy lombard podpisuje bowiem z klientem umowę i musi jej przestrzegać. Jeśli ten, w określonym terminie, wróci do lombardu i będzie w stanie spłacić pożyczkę – na pewno swój przedmiot odbierze. Gdy znajdzie się w sytuacji wyjątkowej, może również opłacić kwotę wydłużenia umowy, na przykład na miesiąc i odebrać przedmiot w późniejszym terminie. Odbierając zastawiony przedmiot, należy zawsze okazać dowód tożsamości.