O co zadbać przed wyjazdem na stok?

Inne

Zadbanie o odpowiedni sprzęt na zimę, to podstawa dla każdego, kto lubi uprawiać sporty zimowe. Im wcześniej wybierzemy się na zakupy, tym więcej będziemy w stanie zaoszczędzić, ponieważ ceny produktów są droższe, im bliżej sezon. Zadbanie o odpowiednie buty narciarskie, powinno być dla nas podstawą, jeśli chcemy przetrwać ten sezon.

Jak buty narciarskie poprawiają bezpieczeństwo jazdy?

Jazda na nartach nie jest bezpieczna. Prędkości, które osiąga się podczas zjazdów, potrafią spowodować, że tracenie równowagi może kosztować nas nasze zdrowie. Właśnie z tego powodu, zainwestowanie więcej w lepszy sprzęt jest bardzo ważne. Odpowiednio przygotowany do jazdy na nartach, zmniejszamy prawdopodobieństwo tego, że coś nam się stanie podczas wypadku do minimum. Posiadanie dobrych butów narciarskich pozwoli nam usztywnić kostkę, dzięki czemu nie będziemy musieli przejmować się, że podczas wywrócenia się, skręcimy sobie kostkę.

Dbanie o odpowiedni sprzęt nie dotyczy tylko samych ochraniaczy. Ważne jest też, żeby poza dobrym kaskiem, butami czy samymi nartami, zabezpieczyć się w grubą i ciepłą kurtkę. Pomijając już aspekt tego, że grupa krótka może działać jako zabezpieczenie ciała podczas kolizji, to jeszcze podczas jazdy na nartach, trzeba uważać, żeby nie złapać jakiejś choroby. Dlatego warto, jest też posiadać przy sobie jakiś termos, w którym będziemy trzymać ciepły napój, na sytuacje, gdy nie będziemy chcieli zatrzymać się w karczmie, a zacznie nam się robić zimno.

Na co uważać na stoku?

Po pierwsze, nie jesteśmy tam sami, dlatego musimy jeździć tak, żeby zachowywać od innych, jak największą odległość. Bardzo często zdarza się, że rodzice puszczają swoje dzieci, które nie potrafią jeździć dobrze na nartach, żeby sobie same jeździły. Niestety, ale jest to często powodem wypadków, w których nawet najlepsze buty narciarskie nam nie pomogą. Dlatego podczas zjazdu warto rozglądać się nie tylko na boki, ale na ile to możliwe, także za siebie, ponieważ małe dzieci mają tendencje do jazdy na tak zwaną “krechę”, czyli prosto bez skręcania w dół.