Biżuteria ze złota – szykowny prezent od zawsze na zawsze

Inne

Złoto to nie tylko metal szlachetny, który wyróżnia się swoim kolorem i blaskiem. To przede wszystkim środek płatniczy, który nie traci swojej wartości, a zyskuje na nim. Biżuteria ze złota to często wyborna inwestycja finansowa na lata. Jest to również doskonały prezent dla każdego.

Dla kogo wybierać prezenty ze złota

Złoto to bardzo kosztowny zakup, dlatego prezenty ze złota są doskonałym pomysłem na wyróżnienie obdarowywanej osoby. Zakup biżuterii ze złota jest dowodem pewnej zamożności oraz troski o osobę obdarowywaną. Złoto jest kosztowne, ale przede wszystkim jest szalenie trwałe – nie traci na swoim kolorze, kształcie ani wartości z czasem, a wręcz przeciwnie – zyskuje na wartości wraz z upływającymi latami. Dlatego czasami prezenty ze złota są wręcz oczekiwane, czy są mile widziane z uwagi na panujące tradycje i historię. Przy niektórych kluczowych wydarzeniach w życiu człowieka jak jego Chrzest Święty czy następne Sakramenty – Komunii Świętej czy Bierzmowania albo Małżeństwa – otrzymywanie od najbliższej rodziny upominków tej wyjątkowej chwili, wykonanych właśnie ze złota, również ma wieloletnią tradycję. Dlatego złote bransoletki, naszyjniki czy pierścionki i kolczyki, to jedne z najchętniej wybieranych prezentów przez rodziców chrzestnych albo świadków.

Złote bransoletki – na co zwrócić uwagę

Przy zakupie biżuterii ze złota, należy zwrócić uwagę na dwa podstawowe aspekty. Sam rodzaj biżuterii i jakość jej wykonania, to jeden z tych elementów, natomiast rodzaj i gatunek złota wykorzystanego do jej produkcji, to kolejny aspekt. Złoto jest oceniane pod kątem swojego składu i jest opisywane tzw. „próbą”, a więc gęstością samego kruszcu – gdzie np. próba 999 oznacza 99,9% mieszankę złota, czyli praktycznie całkowicie czyste złoto. Niższe próby, jak np. 800, oznacza 80% stężenie złota w produkcie ze złota, co oczywiście nie czyni biżuterii gorszą w żadnym wypadku. Taka złota bransoletka wykonana ze złota o nieco niższej gęstości jest natychmiastowo znacznie tańsza. Nie tracąc więc nic z jakości ani charakterystycznego złotego blasku, nabyć można biżuterię na lata, za nieco niższą cenę, niż w przypadku czystego złota.