Moda w stylu lat 20 – fryzury

Fryzury retro

W ostatnich czasach ubrania i fryzury retro stały się bardzo popularne. Wszystko za sprawą powtarzających się trendów, które bardzo często z utęsknieniem wracają do minionych, modowych epok. Lata 20 XX wieku to niezwykły czas, jeśli chodzi o zmiany społeczne, w tym także te, które odzwierciedlają się w modzie. W latach 20 XX wieku kobiety po raz pierwszy zdecydowały się zrezygnować z niewygodnych, uwierających gorsetów na rzeczy komfortowych luźnych sukienek. Moda na zupełnie inny wizerunek kobiety oczywiście obejmowała też zmianę fryzury.

Fryzury lata 20

W latach 20 ubiegłego wieku świat mody zatrząsł się pod wypływem zupełnie nowego wizerunku kobiety, który został wypromowany przez Coco Chanel. Przed tym czasem, kobiety nosiły bardzo długie włosy, które potrafiły sięgać nawet do kolan. Z tak niewiarygodnej ilości włosów układano niezwykle skomplikowane koki i upięcia. Fryzury lata 20 to całkowite przeciwieństwo tych wyjątkowo misternych stylizacji.

Jakie trendy panowały w salonach fryzjerskich w latach 20?

Fryzury lata 20 to przede wszystkim ostre, odważne cięcia. Po wielu latach udręki z przesadnie długimi włosami, kobiety mogły w końcu poczuć się komfortowo i zarazem modnie. Absolutnym hitem lat 20 był klasyczny bob, czyli cięcie na wysokości mniej więcej połowy szyi. Modnym elementem klasycznego boba z lat 20 jest prosta grzywka. Fryzury lata 20 to nie tylko same włosy, ale także wszelkiego rodzaju dodatki i ozdoby jak choćby charakterystyczne dla tamtego okresu opaski na czoło czy ptasie pióra.