Modne fryzury w stylu retro

Fryzury retro

Moda ma to do siebie, że co jakiś czas lub się powtarzać, powracać do dawnych trendów. W ostatnich czasach ogromną popularnością cieszą się ubrania i fryzury retro. Śmiało można uznać, że moda na konkretny styl fryzur zmieniała się szacunkowo co dziesięć lat. Klasyczny bob, czyli fryzura, która była absolutnym hitem w latach 20, został po dziesięciu latach zastąpiony błyszczącymi, krótkimi falami, które na włosach tworzone były za pomocą specjalnych wsuwek.

Fryzury lata 20 i 30

Lata 20 i 30 XX wieku stanowiły absolutny przełom, jeśli chodzi zarówno o modę damską, jak i w ogóle pozycję kobiety w społeczeństwie. Po raz pierwszy za sprawą słynnej Coco Chanel, kobiety zrzuciły niewygodne gorsety i ścięły bardzo długie włosy, które wcześniej układały w misterne upięcia. Fryzury lata 20 to przede wszystkim wygoda i nieco chłopięcy look, będący wyrazem pierwszych, nieśmiałych jeszcze starań o równouprawnienie kobiet.

Fryzury retro – lata 50 i 60

Nie ulega wątpliwość, że lata 50 i 60 XX wieku należały do legendarnej, znanej na całym świecie gwiazdy Hollywood – Marylin Monroe. Blond włosa seksbomba do dziś inspiruje współczesne gwiazdy, które chętnie decydują cię na fryzury retro w stylu Marylin. Charakterystyczną cechą takich stylizacji są utlenione, bardzo kobiece fale sięgające ramion. Oczywiście nieodzownym dodatkiem do fryzury retro w stylu Marylin Monroe jest krwisto czerwona szminka, nałożona na szeroko uśmiechnięte, uwodzicielskie usta. Jest to stylizacja, na którą decyduje się wiele współczesnych gwiazd takich jak Madonna czy Christina Aguilera.