Na czym polega masaż biurowy?

Inne

Postawa siedząca nie jest naturalna dla ludzkiego organizmu. Ludzie, którzy wykonują taką pracę w dłuższym okresie, mogą odczuwać różne dolegliwości. W celu przeciwdziałania występowaniu takich problemów niezbędne jest właściwe zadbanie o zdrowie. Aktywność fizyczna pozwala zapewnić poprawę ukrwienia, lepsze funkcjonowanie mięśni i stawów. Ruch na świeżym powietrzu zapewnia odpowiednie dotlenienie organizmu. Jednak nawet proste, ogólnorozwojowe ćwiczenia w przerwach od pracy pozwalają znacznie ograniczyć podstawowe problemy przebywania w długim okresie w siedzącej pozycji. Jeszcze innym rozwiązaniem jest masaż biurowy.

Dlaczego masaż biurowy staje się coraz bardziej popularny?

Jednym z powodów rosnącej popularności masaży wykonywanych w biurach jest zwiększenie się dostępu do nich. Coraz więcej firm inwestuje w działania mające na celu promować prozdrowotne zachowania pracowników. Obejmuje to również udostępnianie możliwości korzystania z masażu w przestrzeniach biurowych. Masażysta wykonuje zabiegi w wyznaczonym w firmie miejscu. W poszczególnych organizacjach jest to różnie rozwiązywanie. Z jednej strony wyznaczone mogą być pomieszczenia, które mogą być przeznaczone do stworzenia gabinetu na określony czas. Z drugiej strony w firmach mogących sobie na to pozwolić tworzone są specjalne przestrzenie do wykonywania masażu dla pracowników.

Co jest w stanie zapewnić masaż?

Profesjonalnie wykonany masaż jest w stanie zapewnić pracownikom możliwość relaksu. Pozwala to odprężyć się w miejscu pracy, co jest w stanie przekładać się na motywację czy wydajność. Znacznie ważniejsze może być to, że masaż biurowy jest w stanie zapewnić ograniczenie wielu dolegliwości. Do takich można zaliczyć bóle pleców, sztywnienie mięśni, stawów. To najczęściej pojawiające się problemy przy długotrwałym wykonywaniu pracy w pozycji siedzącej. Do dodatkowych efektów można zaliczyć obniżenie poziomu odczuwanego zmęczenia, zwiększenie poziomu energii, poprawę koncentracji, polepszenie ogólnego samopoczucia.