W jakim stylu urządzić swoje mieszkanie?

Inne

Dobór stylu naszego mieszkania to nie tylko kwestia gustu, ale także tego, jak wygląda nasza sytuacja życiowa. Nie każdy może sobie pozwolić na to, żeby jego aranżacja wnętrz była np. mało praktyczna. Może być tak, że ktoś posiada dzieci, przez co lepiej będzie dla niego unikać aranżacji mieszkań, które polegają na szkle i innych wartościowych przedmiotach. Dlatego warto, jest się zastanowić, czy aranżując mieszkanie, tak jak nam się to podoba, nie popełniamy błędu, ze względu na niepraktyczność dla nas danego stylu.

W jaki sposób stwierdzić, że dany styl nie jest dobrym pomysłem?

Bardzo ważnym w tym wypadku jest zwrócenie uwagi na to, czy mieszkamy sami, czy z kimś. jeśli mamy dzieci, które są bardzo energiczne, to nie byłoby dobrym pomysłem, żeby zaaranżować tak mieszkanie, że nie mogłyby nawet się bawić. Jeśli jednak mieszkamy samemu, to trzeba brać pod uwagę to, czy często mamy gości. W wypadku, gdy goście to dla nas codzienność, to warto postawić na komfort bardziej, niż na dodatki. Natomiast aranżacja wnętrz, która stawia bardzo mocno na styl, może okazać się w rzeczywistości bardzo niepraktyczna. Dlatego warto, jest brać pod uwagę coś więcej niż tylko to, co nam się na co dzień podoba. Jest to zwłaszcza ważne ze względu na to, że nasze gusta zmieniają, przez co, jeśli zrobimy sobie bardzo specyficzną aranżację, to będziemy mogli tego żałować.

Czy aranżacja wnętrz ma taki poważny wpływ na praktyczność mieszkania?

Oczywiście, że tak. Mieszkania aranżowane w stylu nowoczesnym są bardzo praktyczne, jednak też bardzo popularne, przez co nie będziemy się niczym wyróżniać. Jednak mieszkania nowoczesne są często wykorzystywane właśnie ze względu na to, że nie ma tam problemu z dziećmi ani zwierzętami. Natomiast w stylach typu glamour, gdzie mamy wiele cennych przedmiotów, możemy nie chcieć ryzykować, że coś zostanie zniszczone. Dlatego to, jakie dobierzemy dodatki i jak zaaranżujemy mieszkanie, ma ogromny wpływ na to, czy mieszkanie będzie praktyczne, czy nie. Starajmy się więc poza gustami kierować także rozumem w wyborze aranżacji wnętrz.