Włosy w stylu francuskim

Włosy w stylu francuskim

Od wielu lat francuskie kobiety uchodzą za prawdziwe uosobienie stylu i elegancji. To właśnie od paryżanek kobiety na całym świecie uczą się jak wyglądać szykownie i stylowo. Moda francuska oparta jest głównie na wygodzie i ponadczasowej klasycznej uniwersalności. Podobnie jest w przypadku włosów. Francuska fryzura jest naturalna, swobodna, a jej ułożenie nie wymaga spędzania godzin przed lustrem. Jak zatem układa się włosy w stylu francuskim?

Pielęgnacja to podstawa

Francuska fryzura ma sprawiać takie ważenie, jakby w jej wygląd na wkładało się żadnego wysiłku. Oczywiście, jeśli chodzi o samo ułożenie włosów — rzeczywiście wystarczy kilka chwil, aby osiągnąć pożądany efekt. Niemniej jednak aby włosy w stylu francuskim wyglądały dobrze, muszą być bardzo zadbane. O ile wiec stylizacja włosów na modę paryską nie jest czasochłonna, o tyle ich pielęgnacja wymaga trochę więcej wysiłku.

Jak ułożyć włosy w stylu francuskim?

Jeśli jesteśmy posiadaczkami zdrowych i zadbanych włosów, możemy jak najbardziej zdecydować się na ułożenie włosów w stylu francuskim. Najnowszym trendem francuskich salonów fryzjerskich jest lekko cieniowane cięcie z delikatną, choć nieco długą, przykrywającą brwi grzywką. Główną cechą francuskiej fryzury jest absolutny brak udziału prostownicy czy lokówki w procesie jej powstawania. Francuski kładą duży nacisk na naturalny wygląd, który zapewniają im naturalnie falowane włosy. Aby osiągnąć efekt naturalnych fal, wiele z nich zaplata wieczorem włosy w warkocz, w którym kładzie się spać. Następnego dnia wystarczy rozpleść włosy, delikatnie je przeczesać i fryzura gotowa.