Najmodniejsze fryzury — włosy w stylu paryżanek

Włosy w stylu francuskim

Paryżanki uchodzą za najbardziej eleganckie, szykowne i stylowe kobiety na świecie. Nie bez powodu Paryż nazywany jest stolicą mody. Kobiety na całym świecie od wielu lat inspirują się słynną francuską modą, która charakteryzuje się uwielbieniem klasyki, swobody i naturalności. Podobnie jest w przypadku włosów. Francuska fryzura to przede wszystkim taka, która wygląda naturalnie. Francuskie kobiety jak ognia unikają prostownic czy lokówek. Swoje charakterystyczne swobodne fale osiągają w sposób zupełnie naturalny.

Francuska fryzura, czyli jaka?

Jeszcze do niedawna francuska fryzura kojarzyła się przede wszystkim z klasycznym, prostym bobem. Taki trend powstał za sprawą Amelii — głównej bohaterki słynnego francuskiego filmu o takim samym tytule. Obecnie, francuska fryzura przybrała nieco inną formę. Włosy w stylu francuskim charakteryzują się przede wszystkim tym, że ich kondycja jest w naprawdę dobrym stanie. W przypadku zniszczonych czy połamanych włosów, fryzura francuska wyglądać będzie na zwyczajnie zaniedbaną.

Jak ułożyć włosy w stylu francuskim?

Włosy w stylu francuskim charakteryzują się tym, że w ich stylizację nie trzeba wkładać wiele wysiłku. Ważnym, choć niekoniecznym elementem francuskiej fryzury jest długa, zakrywająca brwi grzywka. Włosy w stylu francuskim to przede wszystkim naturalnie pozyskane fale, a także brak prostownicy, lokówki czy nawet koloryzacji. Francuzki każdego wieczora zaplatają warkocz, dzięki któremu następnego dnia wystarczy jedynie przeczesać włosy, które tworzą naturalne fale, charakterystyczne dla typowej francuskiej fryzury.